177. Yesevi Dostları Toplantısı İstanbul’da yapıldı

177. Yesevi Dostları Toplantısı İstanbul’da yapıldı

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Hoca Ahmet Yesevi Vakfı tarafından düzenlenen 177. Yesevi Dostları Toplantısına konuşmacı olarak katıldı.

A+A-

Hoca Ahmet Yesevi’nin tanıtılmasına ilişkin yaptıkları çalışmaları hakkında bilgi veren Yıldız, 2016-2017 sezonunun UNESCO tarafından Hoca Ahmet Yesevi Yılı ilan edilmesiyle ilgili çok önemli çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Ahmet Yesevi Üniversitesi olarak misyonlarının Hoca Ahmet Yesevi’yi ve öğretilerini tüm dünyaya tanıtmak olduğunu dile getiren Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Türklüğümüzü ve Müslümanlığımızı Hoca Ahmet Yesevi'ye borçlu olduğumuza dile getirerek Hoca Ahmet Yesevi'nin, yetiştirdiği öğrencilerini Anadolu’ya göndererek Anadolu’nun Türkleşmesi ve Müslümanlaşmasında çok önemli bir konuma sahip olduğunu da sözlerine ekledi.

Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, konuşmasının devamında  Ahmet Yesevi Üniversitesi'nde 33 Türk ve akraba topluluğundan  gelen öğrencilere eğitim ve öğretim verildiğini belirterek, bu özelliğiyle Ahmet Yesevi Üniversitesinin dünyada eşi ve benzeri bulunmadığını vurguladı. Bunu bir ayrıcalık olarak kabul edip öğrencilerimizin bizler için çok kıymetli olduğunu ve bu sebeple de onlara  en iyi hizmeti sunmayı planladıklarını, bu kapsamda yeni birçok  projelerinin olduğunu söyledi. Amaçlarını ise, öğrencilerinin en iyi şekilde eğitim alıp özelde kendi ülkelerine genelde ise tüm Türk Dünyasına faydalı birer birey olarak yetişmelerini sağlamak olarak ifade etti.

Program sonunda Hoca Ahmet Yesevi Vakfı Başkanı Erdoğan Aslıyüce, Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız’a teşekkür belgesi takdim etti ve yayınlarından hediye etti

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.