2018 EBA e- kurs başvuruları başladı mı? EBA yarışma başvuru tarihleri ne zaman?

2018 EBA e- kurs başvuruları başladı mı? EBA yarışma başvuru tarihleri ne zaman?

Eğitim Bilişim Ağı ( EBA ) öğrencilere internet üzerinden çeşitli eğitim ve öğretim kaynakları sunan bir ağdır. Metin, video, ses kaydı gibi çeşitli eğitsel kaynak sunan EBA'nın e-kurs öğretmen eğitimi başvuruları başladı. Peki EBA yarışma başvuru t

A+A-

Eğitim Bilişim Ağı ( EBA ) öğrencilerin derslerine yardımcı olabilmesi için çeşitli ders kaynaklarıyla donatılmış bir internet ağıdır. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan resmi/özel ortaöğretim okulları, resmi/özel ortaokullar, özel okullar ve açık öğretim öğrencileri ile mezun durumunda bulunan öğrenciler EBA kursuna başvurarak derslerinde yardımcı kaynaklar edinmektedir. Aynı şekilde birçok öğretmen ve öğrenci kendi hazırladıkları eğitsel çalışmaları programa yükleyerek diğer kullanıcılara yardımcı olabilimektedir. Aynı zamanda öğrenciler için bir de rehberlik hizmeti verilmektedir. 

EBA e-kurs öğretmen başvuruları başladı.  E-Kurs öğretmen başvuruları, 30 Ocak-06 Şubat tarihinde gerçekleştirilecek. Başvurular eba.gov.tr internet sitesi üzerinden yapılıyor.

Peki EBA yarışma başvuru tarihleri ne zaman?

EBA Kısa Film Senaryo Yarışması 26 Şubat - 16 Mart, EBA Resim Yarışması için son başvuru tarihi 30 Mart, EBA Kısa Film Yarışması 26 Mart - 9 Nisan, EBA Kadraj Fotoğraf Yarışması ise 10 Ocak - 2 Nisan tarihinde başvuruları kabul edecek. Başvurular yine eba.gov.tr internet sitesi üzerinden kabul edilecek.

7 Şubat ve 18 Şubat tarihleri arasında öğrenciler EBA 2017-2018 ikinci dönem kurs başvurularını yapabilecek. İkinci dönem dersleri 3 Mart’ta başlayacak. 2 Temmuz’da başlayacak yaz dönemi kurslarının başvuruları ise, 18-24 Haziran tarihleri arasında alınacak. Kurslarda öğrenci sayısı en az 10 en fazla 20 olarak belirlenmiştir. 20 öğrenciyi geçen sınıflarda ikinci sınıf açılabilir. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.