2020 En Uygun Çiftçi Kredisi Veren Bankalar ve Şartları

2020 En Uygun Çiftçi Kredisi Veren Bankalar ve Şartları

Çiftçilere destek veren 8 banka, 2020 yılında da tarımsal üretim ve hayvancılık için nakit desteğine devam edecek. Çiftçi kredisi veren bankalar ve kredi özellikleri yazımızda.

A+A-

En uygun çiftçi kredisi veren bankalar, faiz oranları ve kredi limitleri; tarım ve hayvancılıkla uğraşan kişiler tarafından araştırılan konuların başında gelmektedir. Finansman sıkıntısı yaşayan birçok çiftçinin kredi ihtiyacı olabilir. Tarım kredisi veren bankaların 3 aylık, 6 aylık ve 1 yıllık olmak üzere geri ödeme planları bulunmaktadır. Çiftçi, hasat ve mahsul durumuna göre kendisine en uygun çiftçi kredisini seçebilir.

En Uygun Çiftçi Kredisi Hangi Bankada?

Çiftçilere verilen kredilerin faiz oranları düşük tutulmaktadır. En uygun çiftçi kredisi veren bankalar arasında Ziraat Bank ve Denizbank gibi bankalar bulunmaktadır.

Çiftlik kredisi veren bankalar şunlardır:

•    Denizbank
•    Ziraat Bankası
•    Şekerbank
•    Vakıfbank
•    QNB Finansbank
•    Yapı Kredi Bankası
•    Halkbank
•    TEB

Denizbank Çiftçi Kredisi

Denizbank, çiftçilere en uygun kredi veren bankalardan birisidir. İhtiyaca göre çiftçilere çeşitli tarım kredileri sunmaktadır. Bu krediler; Tarımsal İşletme Kredileri, Tarımsal Yatırım Kredileri ve Projeli Yatırım Kredilerdir. Tohum, gübre, fide, sulama, çapalama, akaryakıt, ilaç, yem gibi her türlü giderin sağlanması, traktör alımları, arsa alımları, hayvancılık, meyvecilik gibi her türlü tarımsal faaliyet için verilen kredilerdir.

Ziraat Bankası Çiftçi Kredileri 

Çiftçilerin işletme ve yatırım dönemlerinde ihtiyaç duyulan nakit desteğini sağlamaktadır. Tarım ve hayvancılık alanında faaliyet gösteren şahıs şirketlerine, çiftçilere ya da tüzel kişilere uygun koşullarda kredi vermektedir. Yetiştirilecek ürünler için traktör temini için beslenecek hayvanlar için çeşitli kredi verilmektedir. 

Şekerbank Çiftçi Kredileri

Çiftçilere en uygun çiftçi kredisi veren bankalardan birisi olan Şekerbank, aydınlatma, ilaç alımları, gübre, mazot, fide ve tohum gibi tarımsal faaliyetler için gereken nakit desteğini sağlamaktadır. Çiftçi kredisi vadesi 2 yıl olarak belirlenmiştir ve faiz oraları çiftçilere özel uygulanmaktadır. Geri ödemeler hasat zamanına göre düzenlenir. Tarla büyütme kredisi, tarım ekipmanları kredisi, tarımsal eko kredi, kırsal kalkınmaya destek kredisi gibi çeşitli kredi destekleri verilmektedir. 

Vakıfbank Çiftçi Kredisi 

Gübre, tohum, yem, traktör ya da arsa alımı gibi harcamalarda gerekli finansman desteğini sunan kredidir. Tarım kredisi altında verdiği krediler; İşletme kredileri, Yatırım kredileri ve proje kredileridir. 

QNB Finansbank Çiftçi Kredileri 

QNB Finansbank, çiftçilere seracılık ve organik tarım çiftçilik faaliyetlerine destek vermektedir. Çeşitli ödeme seçenekleri ile geri ödeme yapılabilir. Arsa satın alımı, traktör alımı gibi konularda ya da yeni bir proje fikrine nakit desteği sağlanmaktadır. Verilen krediler arasında Bitkisel ürün kredisi, meyve bağı kredisi, organik tarım kredisi, sera kredisi, sözleşmeli ürün kredisi gibi çeşitli kredi hizmetleri mevcuttur. Tüm üretim masraflarının %75’i için finansal destek sağlanır. 

Halkbank Çiftlik Kredisi 

Halkbank, çiftçilere hasat ve mahsul zamanlarına göre geri ödemeni planlandığı birçok kredi vermektedir. 2 yılı ödemesiz olarak 5 yıl vade ve aydan aya, 3 ayda, 6 ayda, 12 ayda ödeme planları sunmaktadır. Verdiği tarım krediler; Tarım Destek Kredisi, Traktör ve Tarım Makinaları Kredisi, Sera İşletme ve Sera Yapımı Kredisi, Topraksız Tarım Kredisi, TMO Makbuz Senedi Karşılığı Kredisi, Tarımsal Sulama Sistemleri Kredisi, Çeltik Kredisi, IPARD – Kırsal Kalkınma Hibe Program Kredisi ve Tarımsal Arazi Alım Kredisidir.

TEB Çiftlik Kredileri 

Türkiye Ekonomi Bankası, çiftçiye en uygun çiftçi kredisi veren bankalardan biridir. TEB, İşletme Kredileri; İlaç, gübre, sulama, tarla sürümü için; traktör, makine, tarım ekipmanı su motoru ya da arazi alımı için Yatırım Kredileri adında kredi vermektedir. Çiftçilere, kredi türlerine göre 12 aydan 60 aya kadar vade seçeneği sunmaktadır. Kredi çekmek isteyen çiftçiler faiz oranı, geri ödeme planları ve vade sürelerine kendilerine en uygun çiftçi kredisini seçebilir ve tarımsal faaliyetlerde bulunabilir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.