Adana Valiliği ile Türk Kızılayı'nın kan bağışı kampanyası

Adana Valiliği ile Türk Kızılayı'nın kan bağışı kampanyası

Vali Mahmut Demirtaş’ın, Adana Valiliği ile Türk Kızılay’ı Adana Şubesi’nce ortaklaşa düzenlenen ve 01 Şubat 2018 Perşembe günü Adnan Menderes Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek olan “Kahraman Olmak, Kanımızda Var” kan bağışı kampanyası davet mesajı;

A+A-

Saygıdeğer Hemşehrilerim;

Bilindiği üzere ülkemizin köklü kuruluşlarından olan Türk Kızılayı, kurulduğu ilk yıllardan itibaren vatandaşlarımızın ve tüm insanlığın “Kara gün” dostu olmuştur.

Türk Kızılayı; Toplumsal dayanışmayı sağlamasında önemli çalışmalara imza atan, sosyal yardımlaşma, dayanışma ve refahın gelişmesine katkıda bulunan, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın kan gereksiniminin önemli bir bölümünü karşılayan, yoksul ve muhtaç insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımları ulaştıran, doğal afetlerin yol açtığı yaralara ‘merhem’ olan ve ‘insan yaşamına’ dair daha pek çok hizmeti, dünyanın her bölgesinde gönüllülük esasıyla başarıyla gerçekleştirmektedir.       

Milletiyle bölünmez bütünlüğünü pekiştirmek yolunda emin adımlarla ilerleyen ülkemiz, güvenlik güçlerimiz ve ordumuzla sınırlarımız içinde ve sınır ötesindeki bölücü, hain odaklarla mücadelesini kararlılıkla sürdürmektedir. 

Geçtiğimiz aylarda Suriye’nin El Bab bölgesinde gerçekleştirdiği ‘Fırat Kalkanı’ harekatıyla tarih yazan Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, bugün de Suriye sınırları içerisindeki Afrin Bölgesi’nde terör örgütleri mensuplarına karşı başarıyla icra ettiği ‘Zeytin Dalı’ harekatıyla destan yazmaktadır.

Bu süreçte, Valiliğimiz ile Türk Kızılayı Adana Şubesi ile ortaklaşa düzenlenen ve 01 Şubat 2018 Perşembe Günü Adnan Menderes Spor Salonu’nda “Kahraman Olmak, Kanımızda Var” sloganıyla gerçekleştireceğimiz kan bağışı kampanyasına siz değerli hemşehrilerimin göstereceği yoğun ilgi, hem cephede mücadele veren kahraman Mehmetçiklerimiz hem de yaşama tutunmak için kana ihtiyaç duyan tüm vatandaşlarımız için hayati önem taşımaktadır.    

Bu duygu ve düşüncelerle, saygıdeğer Adanalı hemşehrilerimi 01 Şubat 2018 Perşembe günü Adnan Menderes Spor Salonu’nda saat 10.00-18.00 arasında düzenleyeceğimiz kan bağışı kampanyasına davet ediyorum.

‘Kan bağışında bulunarak hayat kurtarmanın’ bir insanlık görevi olduğu bilincini daima muhafaza eden vatandaşlarımızın bu önemli kampanyaya rekor katılım göstereceklerine inanıyor, Adnan Menderes Spor Salonu’nda buluşmak üzere tüm vatandaşlarımızı sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.