AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal: Soytarılık Yapma Yeri Konumu Değildir!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal: Soytarılık Yapma Yeri Konumu Değildir!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, dün yaşanan olaylar ile ilgili açıklama yaptı.

A+A-

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, TBMM'de CHP'li Özgür Özel tarafından Başbakan Binali Yıldırım'a karşı kullanılan sert sözler üzerine bugün konuştu. Erdoğan'ın dün ''eğer ki ben aşağıda olsaydım ona en iyi şekilde haddini bildirir, bununla da sınırlı kalmaz nasıl konuşması gerektiğini bir kez daha kendisine en iyi şekilde hatırlatırdım'' benzeri ifadeleri sonrasında geldi. Ünal'ın sözlerine henüz daha Özgür Özel'den bir yanıt gelmediği öğrenilirken yaşananların rezalet olduğunu açıklayan Erdoğan'ın aksine Ünal, ''genel olarak bu durum kabul edilemez, Özel'in yaptığı soytarılıktır'' anlamına gelen benzer ifadeler kullandı. TBMM'de yaşanan gergin anların etkisi sonrasında AK Parti ve CHP gruplarında yaşanan hareketlilik dikkat ederken CHP'de AK Parti'ye karşı oldukça fazla sert durumun hakim olduğu görülüyor.

Ünal'ın Resmi Açıklamaları

"Grup başkanvekilliği soytarılık yapma yeri değildir, bu ülkenin seçilmiş Cumhurbaşkanı'na parmak sallama yeri değildir. Böyle bir terbiyesizlik, edepsizlik, böyle bir hadsizlik olamaz"

"Maalesef erken seçim tarihinin belli olmasıyla birlikte muhalefet cenahında Türk siyaasetinin bütün hastalıkları birer bire nüksetmeye başladı. Ve maalesef dünkü 23 Nisan özel oturumu, bu bakımdan tam bir ibretlik durum oluşturdu. Özellikle bu 23 Nisan özel oturumunda, yabancı misyon şeflerinin, büyükelçilerin önünde TBMM'nin mehabetine uygun olmayan bir dil ve üslubu ana muhalefet partisi genel başkanının kullanması son derece üzücü olmuştur. TBMM'nin 20 Temmuz'da aldığı kararı, TBMM çatısı altında konuşan bir genel başkanın sivil darbe olarak nitelendirmesi, kontrollü darbe olarak nitelendirmesi zaten her şeyi özetleyen bir durum. Şunun da bilinmesini isteriz ki, grup başkanvekilliği soytarılık yapma yeri değildir, grup başkanvekilliği bu ülkenin seçilmiş cumhurbaşkanına parmak sallama yeri değildir. Her şeyden önce bir siyasi hareketin liderine, bu milletin yüzde 52 oyla seçtiği cumhurbaşkanına birilerinin parmak sallama hakkı da yoktur, haddi yoktur. Herkese, parmağına sahip çıkmasını öneriyoruz ve şunu da biliyoruz ki o parmağın arkasındaki irade o parmağın sahibine ait değildir. Kime yaslanarak o parmağı salladıklarını biz çok iyi biliyoruz. O sallanan parmak bu aziz millete sallanmış demektir. Cumhurbaşkanımıza parmak sallayanlar şunu çok iyi bilsinler ki eğer biz, iktidar sorumluluğumuz olduğu için, aman Meclis çalışsın, aman istikrar bozulmasın, aman başka ülkelerin büyükelçilerinin önünde Meclis'in mehabetine zarar gelmesin diye susuyorsak, bunu birileri bir zaaf ya da zayıflık zannetmesin. Böyle bir terbiyesizlik, edepsizlik, böyle bir hadsizlik olamaz. Bunu asla kabul etmeyiz."

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.