AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: İzmir Hiç Kimseye Ait Değil

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: İzmir Hiç Kimseye Ait Değil

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir'de konuştu.

A+A-

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir'de başlattığı ilk mitingten hemen sonra İzmir Ticaret Odası'nda konuştu. Burada yaptığı açıklamalarında  "İzmir'in ticari hayatının serencamı, Türkiye'nin sanayi ve ticaret tarihinin çarpıcı bir özeti gibidir. Anadolu'nun işgali, Kurtuluş Savaşı ve sonrasında yaşanan kapsamlı mübadele, İzmir'in sosyal ve ekonomik görünümünü baştan sona değiştirmiştir. Yunan askerlerinin çekilirken İzmir'i yakmaları, bu güzel şehrin birikimine vurulmuş büyük bir darbe olmuştur. Siz bakmayın, Türkler'in adının çıktığına. Bu coğrafyaya en büyük darbeleri kendilerini medeni olarak tarif edenler vurmuştur. 

Bizim ecdadımız asla yıkmak, yakmak, yok etmek değil, daima inşa etmek, yüceltmek, yükseltmek yanlısı olmuştur. Bunun için de imkanları sonuna kadar kullanmayı prensip edinmiştir. ifadelerini kullanan Erdoğan'ın sözleri ise büyük bir dikkat ile dinlendi.

Ne Dedi?

Erdoğan, "9 Eylül 1922'den bu yana İzmir, her alanda çok önemli ilerlemeler kaydetmiştir. Bununla birlikte İzmir'in bir türlü kendisinden beklenen o büyük atılımı gerçekleştiremediğini de üzülerek ifade etmemiz gerekiyor. Bir kez daha ifade ediyorum. Yapılanlar önemlidir ama İzmir'in potansiyelinin yanında yetersizdir. Bu bakımdan İzmir'i 2023 hedeflerimizin öncü şehirlerinden biri haline getirmek için daha çok çalışacağımız bir döneme giriyoruz." dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.