AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Lavrov'a Sert Yanıt!

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Lavrov'a Sert Yanıt!

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye'de Afrin bölgesinin Suriye'ye devir edilmesi konusunda baskılayıcı açıklamalara yanıt verdi.

A+A-

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son dönemde Rusya Dışişleri Bakanı konumunda olan Lavrov tarafından Türkiye'ye yönelik olarak söylemlerinin doğru bulunmadığını belirterek Türkiye'nin hangi bölgeyi, ne zaman ve nasıl kimlere teslim edecek olduğunu çok ama çok iyi bildiğini açıkladı. Türkiye'nin Afrin'i ve diğer bazı bölgeleri kime teslim edilecek olduğundan emin olduğunu belirten Erdoğan, Esed rejimine bu bölgenin teslim edilmeyecek olduğunun net mesajını vermezken, Rusya'nın asıl isteğinin Afrin ve Tel Rıfat bölgesinin Esed rejimi güçlerine devredilmesi yönünde olduğu açık bir şekilde görülüyor.

ABD İle Çalışılıyor

Bölgede Türkiye ile ABD ortak çalışmalar düzenlerken, gelecek süreçte bölgenin kime teslim edilecek olduğuna karar verilmesi bekleniyor. AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarında "Bu çok yanlış bir yaklaşım. Biz Afrin'i kime geri vereceğimizi çok iyi biliyoruz. Öncelikle Suriye'de şu anda başka ülkelerin el altında, kontrol altında tuttuğu yerlerin Suriye'ye teslimi konuşulsun. 'Oraları rejim verdi' ifadesi bizi ikna etmez. Biz, yeri geldiği zaman Afrin'i, Afrinlilerin kendisine bizzat teslim ederiz. Ama bunun zamanı bize aittir; onu da biz belirleriz, Sayın Lavrov değil." ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.