AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal'dan Açıklama - Basın Bildirisi

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal'dan Açıklama - Basın Bildirisi

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, son dakika basın açıklaması yaptı.

A+A-

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, gazetecilerin sorularına yanıt verdi ve seçim güvenliği konusunda bilgi verdi.

İşte AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal'ın Açıklamaları

"AK Parti hükümeti iktidar olmanın sorumluluğu ile davranmakta ve dolayısıyla da kullanılan tüm oylar AK Parti hükümetinin teminatı altındadır. Sadece kendi oylarımızın değil diğer partilerin oylarının güvenliği de bizim namusumuzdur. Çünkü oy demek millet iradesi demektir." dedi. 

AK Parti'nin 16 yıldan beri sandıkta tecelli eden millet iradesinin korunması ve egemen kılınmasının mücadelesini verdiğine vurgu yapan Ünal, "Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da millet iradesinin sandığa adil bir şekilde tecelli etmesinin teminatı ve takipçisiyiz. Buradan tekrardan bazı siyasi partileri ve adayları uyarıyorum, bu tahrikin ve seçimlere dönük, daha seçimler başlamadan oluşturulan bu tahrik, şaibe ve itibarsızlaştırmanın sonuçları ülkemiz için son derece yaralayıcı ve ağır sonuçlar doğurabilir."

"Özellikle Anadolu Ajansı'nın, milli ajansımızın hedefe konularak tehdit edilmesi kabul edilebilir bir şey değil. Sizler de biliyorsunuz ki Anadolu Ajansı'nın yetkilileri sandık başkanlarından orada bulunan bütün siyasi partilerinin temsilcilerinin imzaladığı ıslak imzalı tutanakları alıyor ve giriyor. Yani bu herkesin gözü önünde oluyor. Burada herhangi bir şekilde bir şaibenin olması söz konusu değilken, kurumlar üzerinden, Yüksek Seçim Kurulu gibi, Anadolu Ajansı gibi devletin kurumları üzerinden oluşturulan bu ağır tahrik kabul edilebilir bir şey değil. Seçimlerin sonuçlarını hep birlikte şu anda takip ediyoruz ve sandıkta tecelli edecek olan milletin iradesi her siyasi partinin kabulüdür ama seçimlerin sonuçları daha netleşmeden Anadolu Ajansı üzerinden, Yüksek Seçim Kurulu üzerinden oluşturulan ağır tahrik, iftira ve manipülasyon kabul edilebilir bir şey değil. Ülkemiz için de bunun sonuçları her şeyden önce siyasilerin sorumluluk almasını ve herhangi bir şekilde bu kurumların herhangi bir mensubunun saldırıya uğraması ya da benzeri bir durumla karşı karşıya kalınması durumunda bu siyasiler bunun sonuçlarını üstlenecekler mi? Buradan sesleniyorum, bunun sorumluluğu bizzat bu şaiyayı yayan ve sorumsuz davranan siyasilerin ve adayların olacaktır."

"YSK şu anda sandıkların başında. Bütün siyasi partilerin temsilcileri, müşahitler ıslak imzalı tutanakları genel merkezleriyle paylaşıyorlar. Bu tutanaklar doğrultusunda çıkan sonuçları da hep birlikte şu anda hem basından hem de her birimiz seçim koordinasyon merkezlerinden takip ediyoruz. Sonuçlar milletin iradesinin tecellisidir, her siyasi parti de bu sonuçlara dönük son derece saygılı olmalıdır. Bunlar gerçekleştikten ve sonuçlandıktan sonra Cumhurbaşkanımız genel merkezimize gelcek ve burada inşallah bir balkon konuşması gerçekleştirecek. Sandıkların tamamı açılacak, sonuçları beraberce göreceğiz ve ondan sonra bu sonuçlar çerçevesinde bir değerlendirme yapacağız."

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.