Akşener: En Çılgın Projesi Millet Kahveleri Oldu!

Akşener: En Çılgın Projesi Millet Kahveleri Oldu!

İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Erdoğan'ın en çılgın projesinin millet kahveleri olduğunu açıkladı.

A+A-

İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Erdoğan'ın en çılgın proesinin millet kahveleri olduğunu açıkladı. Erdoğan'a sert sözler ile yüklenen Akşener, kendi iktidarlarında tüm problemlerin çözülecek olduğunu ve Türkiye'nin düzlüğe çıkarak yaşanabilir bir ülke haline getirilecek olduğunu açıkladı. Akşener'in bu açıklamaları dikkat çekerken, ücretli köprüler hakkında da "Bazı köprülerden geçtiğinizi biliyorum. Geçen de para ödüyor geçmeyen de para ödüyor. Müşteri garantisi verilmiş köprüler, hastaneler; hastanın ilk defa bir cumhurbaşkanı tarafından müşteri gözüyle görüldüğünü de bu ülke gördü. Sağlık sistemi, eğitim devletin görevidir. Güvenlik, devletin görevidir. Adalet, herkese eşit adalet devletin görevidir. Devletin bu büyük yatırımları yapması gerekirken, fabrika yapması gerekirken, eğitimi 21. yüzyılın kurallarına uygun tanzim etmesi gerekirken, bu seçimin en flaş, en çılgın projesi 'millet kahveleri' oldu. Devlet kura kura kahvehane kuruyor size. Yuhalamayın, 24’ünde gereğini yapalım" açıklamasını yaptı.

Akşener Sert Çıktı

Akşener, "Eğer üretimi çiftçi için tarım için sanayi için merkeze koyamazsınız gençleriniz, 4 yıllık üniversite mezunlarınız işsiz kalır. Lise mezunlarını meslek sahibi edemezseniz onlar da işsiz kalır. Biz sadece üretim ekonomisinin hem tarımda hem de sanayide öne koyacağımızı ilan ediyoruz, söz veriyoruz. Bu nedenle her yıl 50 milyar dolarlık yatırım yapacağız ve gençlerimize, işsizlerimize iş imkanı sağlayacağız. Devlet gencine iş üretmek zorundadır. İş üretemiyorsa biz gençlerimize 500 lira vatandaşlık maaşı bağlayacağız, dedik. Gençlerimize ya iş vereceğiz ya maaş vereceğiz. İYİ Parti son derece ciddiye alınan bir parti. Sayın Erdoğan başta olmak üzere adaylara vaatleriyle ilgili bir soru sorulmuyor. 4 TV kanalına çıktım, sadece bana soruluyor. 'Kaynak nerede?' diye soruyorlar; çünkü bizim başa geleceğimizi düşünüyorlar, onun için kaynak soruyorlar. Oralarda ve meydanlarda söylüyorum. Türkiye’nin eğitimli nüfusu, 25 milyon öğrencisi var. Pek çok dünya ülkesinin nüfusundan fazla bu genç eğitimli üretken nüfusu sadece ve sadece Türkiye’nin geleceğine tuğla koymak üzere yönetmek ve eğitim sistemini buna göre tanzim etmek lazım. Projelerimizi paylaşarak, yürümek yerine son 1 haftada görüyorsunuz ki Türkiye sanki savaşa gidiyormuş gibi bir dil kullanılıyor. Binali Yıldırım başta olmak üzere bize 'alçak', bize 'satılmış' dedi. Alt tarafı seçime gidiyoruz, bunu savaş alanına çevirmenin mantığı nedir? O mantık artık Bursa’nın AK Parti’ye kırmızı kart gösterdiğinin işaretidir." ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.