Akşener'den Ekonomi Açıklaması

Akşener'den Ekonomi Açıklaması

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ekonomi ile ilgili açıklama yaptı.

A+A-

 İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Türkiye'nin ekonomik olarak birçok sorunla boğuştuğuna değinerek bunu aşmak adına kendilerinin iktidara gelmeleri durumunda çok iyi önlemler alacak olduklarınnı ve şimdiden ekonomik olarak çok iyi isimler ile görüştüklerini açıkladı. Kendilerinin ekonomiyi daha fazla kalkındıracak adımlar atacak olduklarını belirten Akşener, bununla ilgili olarak atılacak olan adımlar hakkında detay vermedi. Türkiye'yi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden birisi yapacak olduklarına değinen Akşener, bununla ilgili olarak yeni adımları atarken her türlü sorunu bitirmeyi ve ekonomik olarak Türkiye'yi ilk 10 ekonomi arasına sokmak adına çaba harcayacak olduklarını açıkladı.

İşte Akşener'in Açıklaması

"Farkında mısınız, Türkiye umutsuz gençlerin ülkesi oldu. Oysa ülkemizin kuruluş süreci, hatta daha da geriye gidiyorum, tüm bir tarihimiz, umutların ülkesi olduğumuzu gösteren işaretlerle doludur. Ülkemizin ve özellikle gençlerimizin üzerine örtülen umutsuzluk örtüsünü kaldırmak zorundayız. Gençlerimizin umutlarını ve hayal kurma özgürlüklerini, onlara yeniden vermek zorundayız. Bunun için acilen bir şeyler yapmamız gerekiyor. Önümüzde uzanan 21'inci yüzyılı kaybedemeyiz. 21'inci yüzyılın ilk çeyreğinde, yeni dünyadaki pozisyonumuzu güçlendirmek zorundayız."

"Hazin olan bu rakama gençlerin de dahil olmasıdır. Bizim devlet anlayışımız, insanı yaşatan devlettir. Devlet, milletine bu çerçeveden bakmayı samimiyetle başarırsa iktidarla yoksulluğun sürdürülmesinden beslenemez. Yoksulluk, iktidarı sürdürme aracı olamaz, olmamalıdır. Bizim devlet tahayyüllümüz yeniden dünyaya örnek gösterilecek bir devlet anlayışıdır. Tarihin her döneminde böyle oldu. Her zaman doğu ve batıya örnek olduk."

"Sanayide çürüyen satılan fabrikalar yerine mutlaka yeni fabrikalar açılmasını teşvik etmek, tarım ve hayvancılıkta yeniden dünyanın en gözde ülkesi olmak için projeler hazırladık. Yatırımcıya iki şart koyacağız. Yatırım yaptığı çevreye zarar vermemek ve o çevrede yaşayan insanların rızasını almak. Bütün şartlarımız bu kadar olacak. Einstein'ın dediği gibi, 'her şey olabildiğince kolay olmalı ama basitçe geçiştirilmemelidir' İşte biz bu nedenle yola çıktık. Daha kurulurken ilan etmiştik, iyi bir Türkiye istiyoruz. Ülkeyi yönetmeye talip olduğumuzu milletimizle paylaştık. Herkes çok net görüyor. Milletimizin yeni bir yönetime, kendisini tazelemeye ihtiyacı var."

"Dünyanın da bizi örnek alacağı uygulamaları geliştirmeliyiz. Biliyoruz ki ayakları yere basan, güven veren sağlam bir ekonomi olmadan Türkiye'yi geleceğe taşıyamazsınız. Çok önemli isimlerle ekonomi planımızı yaptık. O plana göre 2017 itibariyle 17'nci sırada olan Türkiye ekonomisini, hem milli gelir düzeyinde hem de 2017 itibariyle 67'nci sırada olan kişi başı milli gelirde, dünyanın ilk 10 ekonomisinin arasına yükselteceğiz. İlk beş yıldaki hedefimiz 10 ülke arasına girebilecek, bu vizyon için enflasyonu yüzde 5'in altına düşürmek, gerekli yapısal reformlar ve altyapı reformlarının bütününü gerçekleştirmek olacaktır. Böylece ülkemizi, gençlerimizi, kadınlarımızı gelecekte dünyanın rekabet edeceği alanlara hazırlamış olacağız. Büyümeyi adil şekilde, her gelir grubunda hedefleyerek, dengeli bir büyüme ile ve düşük gelirlileri koruyarak yapacaklarımızı planladık."

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.