Akupunktur mutluluk hormonu salgılıyor

Akupunktur mutluluk hormonu salgılıyor

Uzman Dr. Arpacı, “Akupunkturla, insan bedeninin ve ruhunun tedavi edilmesi sağlanır. Aynı zamanda akupunktur, mutluluk hormonu dasalgılar” dedi

A+A-

Günümüzde birçok hastalığı tedavi etmekte kullanılan akupunktur, kişilerin aynı zamanda mutlu olmasına da yardımcı oluyor. Bedensel ve ruhsal her türlü rahatsızlığa iyi gelen tamamlayıcı tıp yönteminin vücuda da hiçbir zararı olmuyor.

Akupunkturun 5 bin yıl öncesinde Çin’de Uygur Türkleri tarafından keşfedildiğini açıklayan Uzman Dr. Ahmet Volkan Arpacı, “Batı tıbbında nasıl yöntem ve uygulamalar varsa akupunkturda da kendi içerisinde farklı bir mekanizmayla insan bedeninin ve ruhunun tedavi edilmesi sağlanıyor. Batı tıbbının destekleyicisi ve hastanın daha fazla konforla tedavi edilmesini sağlayan tamamlayıcı tıp yöntemidir. Nasıl insanoğlunun vücudunda damarlar, sinirler, lenfler apayrı bir kanal içerisinde gezer, akupunktur da insan vücudundaki bir enerjinin bütün vücutta aynı şekilde aktığına ve bununla ilgili 12 farklı kanalın olduğuna inanır” ifadelerini kullandı.

“AKUPUNKTUR, HASTALIĞIN TEKRARLANMASINI ÖNLÜYOR”

Hastaların seanslara düzenli gelmesi gerektiğini vurgulayan Arpacı, “Dünya Sağlık Örgütü, yaklaşık 30 yıl önce 150 hastalıktan fazlasında akupunkturun uygulanabileceğini ve fayda sağladığını kendi yayınlarında bildirmiştir. Günümüzde tüm ağrılarda, fıtık, kilo verme, estetik, sigara bırakma gibi bağımlılıklarda, depresyon, uyku bozuklukları, anksiyete (kaygı) ve bu anlamda oluşabilecek diğer psikolojik her türlü rahatsızlıkta, şeker, tansiyon hastalığı, görme bozuklukları, eklem bozuklukları ve romatizmal hastalıklarda rahatlıkla kullanılabilir. Akupunktur, aynı zamanda mutluluk hormonu da salgılar. Her hastalıkta süreler farklı olsa da kişi seanslara düzenli olarak gelmeli. Hangi tedavi uygulanırsa uygulansın yanında akupunkturu uygulamak hastalığın tekrarlanmaması açısından da çok önemli. Böylece daha başarılı bir sonuç almış oluyoruz” diye konuştu.

“VÜCUDA ZARARLI OLABİLECEK HİÇBİR UYGULAMA YAPILMIYOR”

Akupunkturun vücuda herhangi bir zararı olmadığına da dikkat çeken Uzman Dr. Arpacı şunları söyledi: “Akupunkturda bir şeyi dengelemeye çalışarak uygulama yapıyorsunuz. Kişi kiloluysa dengeye gelip kilo veriyor ya da çok zayıf bir insan dengeye gelip kilo alıyor. Bugüne kadar akupunkturun herhangi bir zararı görülmemiştir. Eğer bir şey 5 bin yıl boyunca hala devam edebiliyorsa bunun artık gerçekliğinden, güvenilirliğinden ve etkilerinden şüphe etmek yanlış olur diye düşünüyorum. Hiçbir yan etkisi de yoktur. Çünkü akupunkturda hiçbir kimyasal madde, ilaç vermiyoruz. Vücuda zararlı olabilecek hiçbir uygulama yapılmıyor. Uygulanan iğneyle vücudu belli noktalardan uyardığınızda o uyarıların vücutta kendi kendini temizleyici ve iyileştirdiği gücü ortaya çıkarıyor. Vücudun aslında vücutla temizlenmesine gayret gösteriliyor.

“AKUPUNKTURU MUTLAKA DOKTORLAR YAPMALI”

Akupunktur, iğne ile yapılan bir tedavi ancak korku duyulacak hiçbir şey yok. İğneler vücudumuza dokunduğu an çok sadece hafif bir ağrı olabiliyor. Buna da katlanmak gerekir. 10 yaşında hastalarım bile en ufak bir itirazda bulunmuyor. İğne fobisi olanlara da lazerle yaptığımız bir uygulama var. Akupunkturu mutlaka ama mutlaka doktorlar yapabilir. Doktor olmayan kişilerin de akupunktur uyguladıklarını, normal iğneyle sadece belli yerlere batırarak hasarlar ve rahatsızlıklar oluşturduklarını biliyoruz. Bu durum bizi endişeye düşürüyor ama zaten yasalar önünde de suç işlemiş oluyorlar. Bu işi yapan kişinin doktor olması, çok ciddi bir eğitim alması ve bakanlıktan alınan sertifika ve diplomasının olmasına da dikkat edilmesi gerekiyor.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.