AÖF güz dönemi sınavı ne zaman? Anadolu Üniversitesi sınav tarihleri belli mi?

AÖF güz dönemi sınavı ne zaman? Anadolu Üniversitesi sınav tarihleri belli mi?

AÖF ara sınav tarihleri, Anadolu Üniversitesi tarafından duyuruldu. Açıköğretim Fakültesi güz dönemi sınavı 14 Aralık 2019 Cumartesi ve 15 Aralık tarihlerinde yapılacak. Sınava girecek öğrenciler günlerdir sınav yerlerinin açıklanmasını bekliyordu.

A+A-

AÖF sınav yerleri, Anadolu Üniversitesi tarafından duyuruldu. Açıköğretim Fakültesi güz dönemi ara sınavları 14 Aralık 2019 Cumartesi ve 15 Aralık 2019 Pazar günlerinde yapılacak. Sınava girecek öğrenciler günlerdir sınav yerlerinin açıklanmasını bekliyordu. Ve açıklandı

Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı ise 18 Ocak 2020 Cumartesi ve 19 Ocak 2020 Pazar günlerinde yapılacak.

AÖF sınav yerleri açıklandı / 14-15 Aralık AÖF sınav giriş belgesi Sorgulama. AÖF sınav yerleri açıklandı! AÖF sınav giriş belgesi çıkar! AÖF sınav yeri sorgulama ekranı.

AÖF sınav yerleri, Anadolu Üniversitesi tarafından duyuruldu. Açıköğretim Fakültesi güz dönemi sınavı 14-15 Aralık 2019 tarihlerinde yapılacak. Sınava girecek öğrenciler günlerdir sınav yerlerinin açıklanmasını bekliyordu. Beklenen açıklamanın gelmesiyle AÖF sınav yerleri yoğun şekilde aranıyor. 

AÖF SINAV SONUÇLARI SORGULAMA NASIL YAPILACAK?

Anadolu Üniversitesi AÖF sınav sonuçlarını öğrenmek isteyen öğrencilerin Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi öğrencilerinin kullandığı e-Kampüs sistemi üzerinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yapmaları gerekiyor.

AÖF'E YENİ KAYIT KİMLER YAPTIRABİLİR?

Anadolu Üniversitesinin merkezi açıköğretim sistemine göre öğretim yapan Açıköğretim Fakültesi önlisans programlarına Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ile Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin lisans programlarına ÖSYM tarafından yapılan Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) ile öğrenci kabul edilmektedir.

Ön lisans programlarını tercih edebilmek için ilgili YGS puan türünde en az 150 puan almakMerkezi yerleştirme yapılan lisans programlarını tercih edebilmek için ilgili LYS puan türünde en az 180 puan almak
gerekmektedir.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sisteminin (ÖSYS) tercih işlemlerinde kontenjan dâhilinde bir önlisans veya lisans programına yerleştirilenler kayıt hakkı kazanmaktadırlar.

ÖSYM tarafından 2017-ÖSYS ile meslek lisesinde okuyan ya da mezun olan adaylara tanınan sınavsız geçiş hakkı kaldırılmıştır.

AÖF KAYITLARI İÇİN GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

- Lise diploması

- Kimlik Fotokopisi

- 12 Adet vesikalık fotoğraf

- Öğrenci katkı payının ödendiğine dair banka dekontu

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.