Aydın'da Şehit Ailelerine ve Gazilere Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Verildi

Aydın'da Şehit Ailelerine ve Gazilere Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Verildi

Aydın'da şehit ailelerine ve gazilere devlet övünç madalyası ve beratı verildi

A+A-

 Aydın Kültür Merkezi'nde düzenlenen 'Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni'ne Vali Sayın Yavuz Selim Köşger, AK Parti Aydın Milletvekilleri Mehmet Erdem, Mustafa Savaş ve Abdurrahman Öz, dairemüdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri, şehit aileleri ve gazilerle çok sayıda davetli katıldı.

Aydın Valiliği ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nün tertiplediği törende tüm şehitler ve hayatta olmayan gaziler saygı ve dua ile yâd edildi. Törende konuşan Vali Sayın Yavuz Selim Köşger, salondakilere "En kıymetli ve en aziz varlıklarını bu vatan, bayrak, mukaddesat için gözünü kırpmadan veren şehitlerimizin kıymetli yakınları gazilerimiz sizleri saygıyla selamlıyorum" diyerek başladı.

Bu törenin çok anlamlı bir tören olduğunu belirten Vali Köşger,"Bu milletin çok önemli özellikleri var. Bu millet tarihin bütün evrelerinde hiçbir zaman devletsiz kalmamıştır. Bu millet bağımsızlığından, egemenliğinden hiç taviz vermemiş vatanı ve milleti uğruna mukaddes bildiği değerleri uğruna her zaman gözünü kırpmadan şehit olmayı en mukaddes değer bilmiştir. Bu millet ya şehit, ya da gazi olmak için ölümü hiçe sayarak yola çıkmayı her zaman başarmıştır. Kritik işlerde vatanın milletin ihtiyaç duyduğu her an, bu milletin evlatları şehit olmayı göze almış ve şehitlik ve gazilikten daha yüksek mertebe tanımamıştır" diyerek üzerinde yaşadığımız toprakların vatan olmasını sağlayan tüm şehitleri rahmet ve minnetle andı.

 "Şehit Olmayı Göze Almadığımız An Var Olmayız"

Tarihten bu yana olduğu gibi son günlerde de ülkenin ateş çemberinde olduğunu ancak daha önce olduğu gibi şimdi de Mehmetçiğin başarı ile operasyonlarını tamamlayacağını belirten Vali Yavuz Selim Köşger, "Yine ülkemiz son günlerde etrafı ateş çemberinde. Mehmetçiğimiz gözünü kırpmadan vatan, millet ve mukaddesat uğruna Afrin'de yeni bir seferberlik gazasına çıkmıştır. Allah onların yardımcısı olsun. Rabbim Mehmetçiğimizi korusun. Şehit olmayı göze almadığımız bir zamanda da bu vatanda var olabilmemiz mümkün değil" diye konuştu.

"Bu Milletin Sınandığı En Ağır İmtihanlardan Biri 15 Temmuzdur"

Sahip olduğumuz coğrafyada yaşamanın bedelinin ağır olduğunu belirten Vali Köşger, "Bu millet 15 Temmuz'da dünyanın hiçbir yerinde görülmemiş bir hadise yaşadı. Üniforma giymiş hainlere karşı bir mücadele verildi. Bu milletin sınandığı en ağır imtihanlardan birisi de 15 Temmuz idi. Burada 15 Temmuz şehitlerimizin yakınları ve gazilerimiz de var. Onlara ne kadar teşekkür etsek azdır. Devlet övünç madalyalarını tevdi edeceğiz. Bu, şehit ve gazilerimizin torunlarına da övünçle gururla intikal edecek bir belgedir. Ben tekrar başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm şehit ve gazilerimize rahmet ve minnetle anıyorum. Allah bu milleti başka ağır imtihanla sınamasın. Ama bu millet tekrar böyle bir imtihanla karşı karşıya kalırsa daha önce olduğu gibi bu milletin her ferdi gözünü kırpmadan tekrar meydana çıkacaktır. Bu millet imanıyla topa tüfeğe karşı duran bir millettir. İşte bunun örneği 15 Temmuz ve Afrin'dir' diyerek şu anda operasyonda olan Mehmetçiğe başarı diledi. Vali Köşger'in konuşmasının ardından 13 şehit ailesi ve gaziye devlet övünç madalyaları verildi.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.