Balıkesir'de Okul Güvenliği Koordinasyon toplantısı

Balıkesir'de Okul Güvenliği Koordinasyon toplantısı

Okul Güvenliği Koordinasyon toplantısı Vali Ersin Yazıcı başkanlığında yapıldı.

A+A-

ÇOCUKLAR BİZİM DÜNÜMÜZ, BUGÜNÜMÜZ VE GELECEĞİMİZDİR

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı ikinci döneminin başlayacak olması nedeniyle Balıkesir'de öğrenci, öğretmen ve velilerin daha güvenli ve huzurlu bir eğitim-öğretim dönemi geçirmelerini sağlamak amacıyla okullar ile yakın çevrelerinde alınacak tedbirler görüşüldü.  

Toplantı gündeminde ise okulların uyuşturucu, uyarıcı madde ve tütün maddelerinin kullanımı ile mücadele edilmesi, okulların ve çevrelerinin güvenliği konusunda alınması gereken tedbirler, öğrenci taşıma servislerinin daha güvenli olması hakkında yapılması gerekenler konusundaki tedbirler görüşüldü.

EĞİTİM-ÖĞRETİME DESTEĞİMİZİ HİÇBİR ZAMAN ESİRGEMEDİK

Eğitim öğretim konusunda çok hassas olduğunu söyleyen Vali Yazıcı, " Valilik olarak eğitim öğretime desteğimizi hiçbir zaman esirgemedik esirgemeyeceğiz. Çocuklarımızın rahat huzurlu bir eğitim alması için hepimiz, öğrenci velileri, okul aile birlikleri, servis sorumluları ve kim varsa birbirimize yardımcı olmak zorundayız. Çocuklarımızın sadece okulda değil, evinden okula kadar trafik ve seyir süresi, okul çevresi dâhil güvenliklerinin sağlanması açısından en ufak bir sorun yaşanmaması temel önceliğimiz. Bu noktada tüm ülkede olmak üzere ilimizde de her okulumuz için ve bu okulla ilgili bütün bu süreçteki sorumlulukları gerçekleştirmek üzere 'Güvenli Eğitim Koordinasyon Görevlileri' çalışmalarına devam ediyorlar. Sizlere ve bizlere emanet edilen çocuklarımızı korumak için çok yoğun mesai ve gayret sarf edeceğiz. Çocuklarımızın can güvenliğini tehlikeye atacak hiçbir davranışa taviz verilmeyecektir. El ele vermek durumundayız. Bunun için hep birlikte mücadele etmemiz gerekir. Hep birlikte gayret edip el birliği ile çalışacağız. Çocuklar bizim dünümüz, bugünümüz ve geleceğimizdir."dedi.

Vali Yazıcı, bu toplantıları zaman zaman yapacaklarını belirterek yeni eğitim ve öğretim döneminin hayırlı geçmesi temennisinde bulundu.

Valilik Kocaseyit Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Ersin Yazıcı, Vali Yardımcısı İsmail Demirhan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Murat Kınay, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız ile diğer ilgililer katıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.