Başkan Donald Trump, Kim tarafından kendisine gönderilen mektubu paylaştı

Başkan Donald Trump, Kim tarafından kendisine gönderilen mektubu paylaştı

ABD Başkanı Donald Trump, 24 gün önce yapılan görüşmeden sonra kendisine Kim Jong-un tarafından gönderilen mektubu paylaştı.

A+A-

ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un ile yaptığı görüşmenin hemen ardından kendisine daha sonra Kim tarafından gönderilen mektubu paylaştı.

ABD ile Kuzey Kore arasında ciddi iyi bir ilişki kurulmasına dair iki tarafında çok çaba harcadığını ve bu çabanın meyvesini vermesi adına her türlü uğraşı verecek olduklarını açıklayan Kim, bu konuda Kuzey Kore yönetimi olarak kendisinin çok fazla çaba harcadığını belirtti.

ABD Başkanı Donald Trump'ın enerji ve olağanüstü çaba harcadığının farkında olduğunu belirten Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un, görüşmeye uyulmasından dolayı memnuniyet ve sevinç duyduklarını açıkladı.

O Mektup!

"Saygıdeğer ekselansları Başkan, sizinle 24 gün önce Singapur'da yaptığımız çok önemli toplantı ve ortak imzaladığımız bildiri gerçekten de önemli bir yolculuğun başlangıcıdır. Sizin iki ülke arasındaki ilişkilerin daha iyi bir noktaya gelmesi ve bildirinin gerçekleşmesi için gösterdiğiniz enerji ve olağanüstü çabaya karşı memnuniyetimi belirtmek isterim. Ekselansları Başkan, sizin ve benim gösterdiğimiz samimi gayretin ve emsalsiz yaklaşımın yakın zamanda Kuzey Kore ve ABD arasındaki ilişkilerde meyvesini vereceğine güçlü bir şekilde inanıyorum."

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.