Bolluk Bereket İçin Okunacak Dualar

Bolluk Bereket İçin Okunacak Dualar

Rızık Sahibi Olmak İçin Okunacak Dua Bolluk Bereket İçin Okunacak Dualar daha çok kazanç için dua bereketimizi artırmak için hangi duaları okumalıyız

A+A-

Bolluk Bereket İçin Okunacak Dualar

Peygamber Efendimizin hadisi şerifi ile bizlere haber olarak gelmiş olan Vakıa Suresi zenginlik suresi olarak anılmaktadır. Peygamber Efendimiz hadisi şeriflerinde “Her kim ki, gece vaktinde Vakıa Suresini okursa o kişiye kesinlikle fakirlik isabet etmez” buyurmuştur. Her akşam namazından sonra okunan Vakıa Suresi hem okuyan kişinin, hem ailesinin hem de komşularının darlıktan kurtularak bolluk ve berekete kavuşmalarına neden olur.

Rızık Sahibi Olmak İçin Okunacak Dua

“Yâ Allahu, yâ Rabbi, yâ Hayyü, yâ Kayyûmü, Yâ Zel Celâli ve ikram. Es’elüke bismikel azîmil-a’zami, Enterzukanî helâlen tayyiben. Allahümme in kâne rızkunâ fissemâi enzilhu, Ve in kâne fil ardi ezhirhu ve in kane ba’iden karribhu, Ve in kâne kâriben yessirhü, Ve in kâne kalîlen kessirhü, Ve in kâne kesîren ihfazhü bilbereketi”

Vakıa suresi ile birlikte bu duayı da sabah ve akşam 7 kez okuyan kişinin evine fakirlik isabet etmez. Bolluk ve bereket isteyen kişi yukarıda yazılı olan duayı okuduğunda işinin rast gittiğini olması gerekenden fazla para kazandığını görebilir.

Ali İmran Suresi 18-19 Ayetleri Okumak Da Rızkın Bollaşmasını Sağlar

Bismillahirrahmanirrahim

Şehidallâhu ennehû lâ ilâhe illâ huve, vel melâiketu ve ulûl ilmi kâimen bil kıst(kıstı), lâ ilâhe illâ huvel azîzul hakîm(hakîmu). İnned dîne indâllâhil islâm(islâmu), ve mâhtelefellezîne ûtûl kitâbe illâ min ba’di mâ câehumul ilmu bagyen beynehum, ve men yekfur bi âyâtillâhi fe innallâhe serîul hısâb(hısâbı).

Bu ayet sabah namazını müteakip olarak üç kez okunması gerekir. Okuyan kişiler kısa bir süre içinde darlıktan kurtulduklarını görürler. 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.