Bugün AK Parti, CHP, MHP yok, bugün Türkiye var

Bugün AK Parti, CHP, MHP yok, bugün Türkiye var

Başkan Kadir Canpolat: “Cephede savaş varken söylenen sözlere dikkat edilmesi lazım. Bugün AK Parti, CHP, MHP yok, bugün Türkiye var. Bugün birlik var, şanlı şerefli ordumuza destek var” dedi

A+A-

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’e yönelik Zeytin Dalı Harekatı devam ederken Osmanlı Ocakları Kurucu Genel Başkanı Kadir Canpolat da bu dönemde herkesin birbirine daha çok kenetlenmesi gerektiğine vurgu yaptı. “Bugün birlik var, şanlı şerefli ordumuza destek var” diyen Başkan Canpolat, “Ülke olarak zor dönemlerden geçiyoruz. Böyle günlerden geçerken milletimize birlik ve beraberlik çağrısında bulunuyorum. Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi, Alevisi, Sünnisi ile birlikte başımızda büyük bir iş olduğunu hatırlayıp devletimizin yanında olmamız gerektiğine inanıyorum. Bu uğurda da şu an cephede savaş varken sınırımızda küresel güçlerin devasa yığınakları varken söylenen sözlere de dikkat edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bugün AK Parti, CHP, MHP yok, bugün Türkiye var. Bugün birlik var, bugün şanlı şerefli ordumuza destek var.

“ABD’NİN OSMANLI DEVLETİ’Nİ TAKLİT ETTİĞİNİ GÖRÜYORUZ”

Batı medeniyeti ve özellikle de ABD’nin Osmanlı Devleti’ni taklit ettiğini görüyoruz. Ancak kan, silah, gözyaşı, savaş ve insanların ölmesi üzerinden sınıfta kaldığını da görüyoruz. Osmanlı Devleti’ni taklit ediyorlar ama ruhen ve fikren o manayı bulamıyorlar, o yüzden de başarısız oluyorlar. O bölgeye eğer yeniden bir huzur gelecekse bunu Zeytin Dalı Harekatı ile Osmanlı Devleti’nin devamı olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti sağlayacaktır” diye konuştu.

“SADECE TÜRKİYE’DE DEĞİL, DÜNYANIN HER YERİNDE VARIZ”

Osmanlı Ocakları ile Osmanlı kültürünü yeniden yaşatmak istediklerini söyleyen Kadir Canpolat, 4 milyon üyeleriyle sadece Türkiye’de değil, dünyanın her yerinde olduklarının da altını çizdi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin, Osmanlı Devleti’nin gelmiş olduğu en yüksek nokta olduğuna vurgu yapan Canpolat, “Osmanlı Ocaklarında Osmanlı kültürünü, adaletini, hoşgörüsünü, kardeşliğini yani kendi medeniyetimizi yaşayıp yaşatmaya çalışıyoruz. 2005 yılında Erzurum’da dergi olarak kurulduk, 2009 yılında ise dergi, derneğe dönüştü. Osmanlı medeniyetine susamış bir milletin susuzluğunu gidermeye çalışan bir sivil toplum kuruluşuyuz. Teşkilat olarak sadece Türkiye’de değil, dünyanın her yerinde varız.

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ, OSMANLI DEVLETİ’NİN GELDİĞİ EN YÜKSEK NOKTADIR”

Osmanlı Ocakları olarak 4 milyona yakın gönüllü üyemizle Türkiye’de ve dünyada din, dil, ırk ve fikir ayrımı yapmadan hizmet veriyoruz. Teşkilat olarak, toplumda kadının, hastaların, yaşlıların önemi, Osmanlı’daki sosyal yaşam düzeyi, Osmanlı’daki komşuluk ilişkileri, Osmanlı’daki gayri Müslimlere ve diğer etnik kimliklere verilen önemleri günümüz şartlarında güncellemek, kendi tarihimizi, kültürümüzü, medeniyetimizi, töremizi yeniden yaşatmak adına faaliyetler ve paneller düzenliyoruz. Bizim yeniden Osmanlı Devleti’ni kurma gibi bir niyetimiz yok. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Osmanlı Devleti’nin gelmiş olduğu en yüksek noktadır” ifadelerini kullandı.

“FETÖ İLE MÜCADELENİN MEŞALE ATEŞİNİ YAKTIK”

“15 Temmuz gecesinde teşkilatlarımızla beraber sahada ölümüne çalıştık” diyen Başkan Canpolat, “17-25 Aralık’tan sonra, Recep Tayyip Erdoğan’a destek olmak için 20 bin Fetih Suresi okumak amacıyla bir gece düzenledik. Amacımız, sadece dua etmekti. Hani birileri o dönem beddua etmişti ya, biz de dua etmek istedik. Mesajımız da gayet açıktı ve herkes o günden sonra üzerimize gelmeye başladı. Çünkü meşale ateşini ilk biz yaktık. 15 Temmuz gecesinde de teşkilatlarımızla beraber sahada ölümüne çalıştık. Cumhurbaşkanımızın açıklamasıyla meydanlara inen ilk kurum da Osmanlı Ocakları olmuştur.

“SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜNÜN İNTİHARI ANLAMINA GELEN EYLEMİ BAŞLATTIK”

Ardından, o zaman aktif olan Zaman Gazetesi ve Samanyolu TV önüne siyah çelenk bırakıp bir sivil toplum örgütünün intiharı anlamına gelen eylemi başlattık. Bizim hakkımızda hemen karalama kampanyalarına başladılar. Haliyle biz bunlarla mücadelenin tam da göbeğinde olduk. Başımızı kaşıyamadık. Mücadele hala da devam ediyor. Yakın zamanda İncirlik Üssü’ne de siyah çelenk bıraktık. Çünkü oranın da kapatılmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

“CUMHURİYETİN DEĞERLERİNDE ECDADIMIZIN İZİNDEYİZ”

“Biz, ülkemizin milli ve yerli olan tüm menfaatlerini gözeten bu uğurda mücadele eden bir STK’yız”  da diyen Osmanlı Ocakları Kurucu Genel Başkanı Kadir Canpolat, şunları söyledi: “Ben Osmanlı Paşası Paşa Ali’nin sürgün edilmiş torunuyum. Molla Mevlüt babamın dedesi olur. Yani içi boş bir şekilde Osmanlı Ocaklarında görev yapmıyoruz. Atatürk’ün kurmuş olduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ve sistemin asla karşısında da değiliz. Cumhuriyetin değerlerinde ecdadımızın izinde Osmanlı Ocaklarında milletimize hizmet etmenin yanındayız.

“HİÇBİR SİYASİ PARTİYLE ORGANİK BAĞIMIZ YOKTUR”

Bizim için Abdülhamid de birdir, Atatürk de birdir, Erdoğan da birdir. Hiçbir siyasi partiyle de organik bağımız yoktur. Biz cumhurbaşkanlığı makamını kendimize başkomutan makamı olarak görüyoruz. Ülkemizin iç ve dıştaki tehditlerini göz önüne alarak cumhurbaşkanlığı makamının desteklenmesi gerektiğine de inanıyoruz. Ben dini kimlik ve Atatürkçü kimliğin de bir bütün olduğuna inanıyorum. Aslında insanlar bunları uzaklaştırıyor. Onlar Atatürk ile Abdülhamid’i birbirinden ayırmaya çalışıyor. Oysaki Atatürk’ün, Abdülhamid’in izinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kurduğunu biliyorum. Bugün yine Erdoğan ile Atatürk’ü birbirinden ayırmaya çalışan grupların varlığını da görüyorum. Bu da üzücü bir durum tabii ki ama ben her şeyin iyi olacağını düşünüyorum.”

“OSMANLI’YI BİR GÜNE, BİR HAFTAYA SIĞDIRMAK ÇOK YANLIŞ”

Her yıl 21-27 Ocak’ta kutlanan Osmanlı Haftası’nı kabul etmediklerini de dile getiren Kadir Canpolat, “Biz, Osmanlı Devleti’nin haftasını kabul etmiyoruz. Sevgililer Günü, Kadınlar Günü’nü de kabul etmiyoruz. Kadını, sevgiliyi, Osmanlı’yı bir güne, bir haftaya sığdırmak çok yanlış. Biz hiçbir yıl ‘Osmanlı Haftası’ gibi bir haftayı kutlamıyoruz. Çünkü, biz her gün Osmanlı medeniyetini yaşıyoruz. Yüce ahlak peygamberi, alemlere rahmet olarak gönderilmiş Hz. Muhammed’in Kutlu Doğum Haftası’nı da kutlamıyoruz. Onun da bir FETÖ projesi olduğu kanaatindeyiz. Böyle günlerin, senenin tamamını kuşatmasını ümit ediyoruz” diye görüş belirtti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.