Burçin Atilla'dan ABD'li Yargıça Mektup

Burçin Atilla'dan ABD'li Yargıça Mektup

ABD'de tutuklu bulunan Hakan Atilla'nın eşinden Yargıç Berman'a mektup.

A+A-

ABD'de tutuklu olarak yargılanan Hakan Atilla'nın eşi Burçin Atilla'dan ABD'li Yargıç Berman'a mektup gönderildiği öğrenildi. Yargıç Berman, tarafsız, adil ve ABD yargısının ilke ve yasalarına uygun kararlar verirken, Burçin Atilla tarafından yazılan mektupta eşinin hiçbir şekilde ikiyüzlü olmadığı ve asla yalan söylemeyecek bir insan olduğunu iddia etti.

İşte O MEKTUP

“Sayın hakim, Hakan ülkenizde tutuklandığından beri hayat bizim için durdu. Öncelikle benim hayatımın her anını paylaştığım sevgili eşimden ayrı kalmak, onu bitip tükenmek bilmeyen bir özlemle beklemek beni ve ailemizi perişan ediyor. Hakan olmadan her şey anlamsız, evden çıkmıyor, sosyal hayata iştirak etmiyor, gülmüyor, doğru dürüst yemek bile yiyemiyorum. Kısacası hayatıma devam edemiyorum.”

Sayın hakim, tutuklandığı ilk günden beri yanlışlığın anlaşılmasını bekleyerek ve dileyerek geçiriyorum günlerimi, Sizden Hakan’ın mahkemede çizilen profiline değil, tüm hayatı boyunca nasıl yaşadığı, kişilik ve karakteriyle değerlendirmenizi rica ediyorum. Hakan’ın ne daha önce, ne de bundan sonra suç işleyebileceğine, yasaları çiğneyebileceğine inanamam. Hayallerimiz var bizim; oğlumuzu başarıyla üniversiteden mezun olduğunu görüp köyde, tavuk, keçi besleyeceğimiz, meyve, sebze yetiştireceğimiz, tüm ailemizi büyük bir masa etrafında toplayacağımız bir ev sahibi olmak gibi masum ve mütevazi hayaller. Lütfen hakan’ı bizde bağışlayın ve hayallerimizi gerçekleştirmemize izin verin.

…. Hakan’ı mahkum etmeyin. Sağduyunuza güveniyor, merhametinize sığınıyorum.

Saygılarımla,

Burçin Atlla

Oğul Burkan Atilla'da Mektup Gönderdi

“Evimizde 3 tane muhabbet kuşumuz var. Yoğun iş temposundan sonra eve geldiğinde her birine vakit ayırıp onlarla konuşurdu. Kuşlarımızdan birisi hasatalandığında onun için nasıl özenle mama hazırlayıp yedirdiğini, kendisi içemediği için ağzına su damlatışını ve iyileşmesi için o çabayı görmenizi isterdim. Eğer bana babamı seçme şans verilseydi ben yine onu seçerdim. Çünkü benim için ondan daha iyi kalpli, dürüst, vefalı, merhametli, zeki, ahlaklı ve başarılı bir insan yok.

…..Babamla daha yaşanmayı bekleyen çok anımız var. Lütfen onları bizden almayın. Lütfen merhametli bir kararla babamı bize bağışlayın.”

Saygılarımla,

Burkan Atilla

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.