"CHP'nin Atatürk ile ilgisi kalmamıştır"

"CHP'nin Atatürk ile ilgisi kalmamıştır"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Ünal hem seçim ittifakına değindi, hem de ana muhalefet partisine yüklendi.

A+A-

Milliyet'in haberine göre;

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Mahir Ünal, gündemle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Özellikle CHP'nin Afrin operasyonuna dair tavırlarına eleştiri getiren Ünal oldukça sert sözlerle ana muhalefeti eleştirdi. CHP’nin Afrin operasyonu ile ilgili tutumunu eleştiren Ünal,  "Israrla CHP sözcüleri TSK’yı, devleti, Cumhurbaşkanımı ayrıştırıyor, Cumhurb aşkanıma dönük ağza alınmayacak küfürler ediyor, terör seviciliğine devam ediyor. Biz siyaseti konuşurken psikapotolojiyi konuşacaksak, o zaman CHP’nin durumunu çoklu kişilik bozukluğu ile açıklayabiliriz. CHP’nin Cumhuriyet Halk Fırkası ile hiçbir ilgisi kalmamıştır. CHP’nin Mustafa Kemal Atatürk ile hiçbir ilgisi kalmamıştır, hatta CHP’nin Recep Peker ve İsmet İnönü ile bir ilgisi kalmamıştır." açıklamasında bulundu 

AK Parti ve MHP arasında gerçekleşen ittifaka da değinen Ünal Milli Mutabakat Komisyonu’nun bugün dördüncü toplantısını gerçekleştireceğini bildirdi. Ünal, seçim barajıyla ilgili genel görüşün yüzde 10 barajının korunması olduğunu söyleyerek, “Komisyonun görüşmeleri, karşılıklı müzakerelerden oluşmaktadır. Bu müzakereleri biz belli seçenekler haline getirip Sayın Genel Başkanlara sunacağız. Onun dışındaki hususları da değerlendirmeye devam ediyoruz” dedi. Çalışmalar tamamlananınca genel başkanlarla da bir araya gelineceğini söyleyen Ünal, “Şu anda hem MHP’nin mutfağı hem de AK Parti’nin mutfağı bu konudaki çalışmalarını tamamladı. Bu paket, yerel yönetim seçimlerinin yapılan anayasadeğişikliğine uyumunu kapsamaktadır” şeklinde konuştu.

Ünal barajın ittifak yapan partiler için geçerli olmadığını belirtti. Ünal açıklamasında  “Orada ittifak değil, ittifakın oyudur esas olan. İttifakın aldığı oydur. Daha önce Sayın Devlet Bahçeli değerlendirmelerinde, 1991’deki ittifakı örnek vererek oradaki üç siyasi partinin oylarının belirlenmemesinin o dönemde rahatsızlık oluşturduğunu ve kimin ne kadar oy alacağının belli olacağı bir çalışmanın daha doğru olacağını ifade etmişti. Biz de o yönde görüş beyan ettik” ifadelerine yer verdi.

"CHP'nin Mustafa Kemal Atatürk ile hiçbir ilgisi kalmamıştır"

Ünal, Afrin operasyonuyla ilgili CHP'yi sert bir dille eleştirdi. Mahir Ünal CHP'nin çoklu kişilik bozukluğu yaşadığını belirterek “Israrla CHP sözcüleri TSK’yı, devleti, Cumhurbaşkanımı ayrıştırıyor, Cumhurbaşkanıma dönük ağza alınmayacak küfürler ediyor, terör seviciliğine devam ediyor. Biz siyaseti konuşurken psikapotolojiyi konuşacaksak, o zaman CHP’nin durumunu çoklu kişilik bozukluğu ile açıklayabiliriz. CHP’nin Cumhuriyet Halk Fırkası ile hiçbir ilgisi kalmamıştır. CHP’nin Mustafa Kemal Atatürk ile hiçbir ilgisi kalmamıştır, hatta CHP’nin Recep Peker ve İsmet İnönü ile bir ilgisi kalmamıştır. Kılıçdaroğlu’nun CHP’si çoklu kişilik bozukluğu yaşamaktadır. Bazen PKK’lı, bazen PYD’li, bazen DHKPC’li, terör sevici tiplerin radikal ve kendi devletine ‘seri katil’ diyen tiplerle ortaya çıktığı ve onların adeta odağı, mihrakı haline gelen bir yapıya dönüşmüştür. Eğer bugün Atatürk hayatta olsaydı bunlar Atatürk’le de mücadele ederlerdi. CHP’nin bugünkü yapısı ile Selahattin Demirtaş ve Atatürk eğer genel başkanlık yarışına girseler Demirtaş’ın kazanacağı bir CHP ile karşı karşıya olduğumuzu biz söylemiyoruz artık vicdan sahibi, aklı selim sahibi insanlar bunu söylüyorlar” şeklinde konuştu.

Etiketler : , , , , , ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.