CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce'den Açıklama

CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce'den Açıklama

CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, üstü üstüne açıklamalar yaptı.

A+A-

CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Yalova'da otobüsten indiği saniyelerde basına ve hallka yaptığı açıklamada ''ben Bahçeli'ye karşı değil, politikalarına karşıyım'' dedi. CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, annesi Zekiye İnce, kız kardeşi Meryem Dönmez, kardeşleri Hüseyin İnce ve Zeynel İnce tarafından karşılandı ve kendisinin CHP'nin adayı olduğunu kendi ağzından ilk kez doğrulamış oldu. İnce'nin CHP'nin adayı olması ile ilgili sorulan soruya ise yaptığı açıklamada "Bana ‘En büyük projen nedir senin?’ diyor. Benim en büyük projem huzur. Kavga etmeyen bir cumhurbaşkanı. Bakın parti rozetimi çıkardım. Artık 6 oku takmayacağım. Benim rozetim artık Türk bayrağı. Hepinizin cumhurbaşkanı olacağım. Bakın tek olan şeyler hepimizindir. Bayrak tek. Sadece CHP’lilerin mi bayrak? Hayır hepimizin. Vatan tek. Sadece AK Partililerin mi vatan? Hayır hepimizin. Atatürk tek. Hepimizin kurtarıcısı. Sadece CHP’lileri mi? Hayır değil. Cumhurbaşkanı da tek, bir tane. Cumhurbaşkanı partili olmaz. Cumhurbaşkanı CHP’li de olmaz, AK Partili de olmaz, MHP’li de olmaz, HDP’li de olmaz. Cumhurbaşkanı tarafsız olur, adil olur. Bunu başaracağız. Bundan yana hiçbir kuşkum yok. Ben yarın buradan ayrılacağım. Bir daha seçimden sonra gelebilirim. Bu yaz demek dalından kiraz yemek nasip olmayacak bize. Gittiğim yere Kiraz getirirsiniz kiraz, tamam mı?" dedi.

Bahçeli Açıklaması

Devlet Bahçeli'nin İnce ile ilgili olarak yaptığı açıklamara bir süre yanıt vermeyen ancak bugün yanıt veren İnce, "Bu doğru değil. Benim MHP’ye, ülkücülere hiçbir husumetim yok. Tam tersine ikinci Yalova seçimlerini onların katkılarıyla aldık. Yani Yalova’daki MHP’liler, ülkücüler bizi ikinci Yalova seçimlerinde desteklemeseydi biz o seçimi alamazdık. Benim ülkücülere ve MHP’ye karşı hiçbir husumetim yok ama Bahçeli’nin politikalarını beğenmiyorum. ‘Milliyetçiliği ayaklar altına aldım’ diyen birine, şehitlere ‘kelle’ diyen birine götürüp MHP’yi yaslamaya çalıştı, yasladı. Benim itirazım buna. Benim MHP’ye, ülkücülere itirazım yok. Bahçeli’nin politikalarına itirazım var. MHP gibi bir partiyi getirip Tayyip Erdoğan’a yasladı. ‘Milliyetçiliği ayaklar altına aldım’ dedi mi Tayyip Erdoğan? Dedi. Şehitlere, ‘kelle’ dedi mi, dedi. Bunları yapan birine MHP gibi köklü bir partiyi yaslarsa Bahçeli’nin politikalarına karşı çıkıyorum, ülkücülere değil." ifadelerini kullandı.

MHP'nin AK Parti ve BBP ile birlikte ortak ittifakta olmasına rağmen CHP ile birlikte 4 partinin beraber aday çıkarması ve ikinci tura kalan adayın desteklenecek olması ile ilgili olarak bir süredir yaşanan süreç ve gelişmeler oldukça fazla dikkat çekmiş ve Erdoğan yönetimi sürekli olarak 4 partiyi eleştirmişti. CHP ise adaylarının kendi istedikleri tarihte açıklanacak olduğunu ifade etmişti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.