Coca Cola Yönetim Kurulu Başkanı Muhtar Kent: İçtikten Sonra Yenilebilir Şişeler Üreteceğiz

Coca Cola Yönetim Kurulu Başkanı Muhtar Kent: İçtikten Sonra Yenilebilir Şişeler Üreteceğiz

Coca Cola Yönetim Kurulu Başkanı Muhtar Kent, yeni bazı şişe tasarımları üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

A+A-

Coca Cola Yönetim Kurulu Başkanı Muhtar Kent, en büyük içecek markası olmalarının etkisi ile birlikte daha fazla AR-GE çalışmaları yaptıklarını ve eğer başarılı olursa gelecekte içildikten sonra yenilebilir şişeler üretecek olduklarını açıkladı. Şeker kamışından üretilecek olan bu şişelerin hem doğaya kakısının olacak olduğunu belirten Coca Cola Yönetim Kurulu Başkanı Muhtar Kent, "Dünyadaki ilk bitki şişesini yaptık. Şeker kamışı atığından oluşturulan şişeler üretmeyi başardık. Bu şirket içinde oluşturulan bir fikir değildi. Hindistan'da ortaklarımızdan biri söyledi bu fikri... Şu anda insanların içeceğini içip, paketini yiyebileceği bir şişe üzerinde çalışıyoruz." dedi.

Muhtar Kent Neler Söyledi?

"Coca-Cola, ilk at arabalarında ilk reklam yapan firmaydı. O yıllarda,  yani bundan 130 yıl önce at arabaları ile dağıtım yapıyordu. Daha sonra sinema ve  televizyonlarda reklam yapmaya başladı. Başarılı inovasyon yapmak için dünyadaki  tüketiciyi takip etmeniz gerekiyor ve başkalarını takip etmemeniz, o trendlerin  önünde hareket etmeniz gerekiyor. Sürekli olarak büyümeye çalışıyoruz.  Tüketicinin zevkleri sürekli değişiyor. O yüzden daha uzun vadeli değerler  yaratmanız gerekiyor.

Dünyadaki ilk bitki şişesini yaptık. Şeker kamışı atığından  oluşturulan şişeler üretmeyi başardık. Bu şirket içinde oluşturulan bir fikir  değildi. Hindistan'da ortaklarımızdan biri söyledi bu fikri... Biz de  Hindistan'da fon sağladığımız bir ortağımız sayesinde bu inovasyonu yaptık. Son  3-4 yılda 8 milyardan fazla bitkiden üretilmiş şişe oluşturduk ve bitkilerden  geri dönüştürülebilir şişeler üretmiş olduk. Şu anda insanların içeceğini içip,  paketini yiyebileceği bir şişe üzerinde çalışıyoruz." dedi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.