''Çok Kasmaya Gerek Yok Kazansam Ne Olacak, 3 Bin TL Alacağım''

''Çok Kasmaya Gerek Yok Kazansam Ne Olacak, 3 Bin TL Alacağım''

Türkiye bugün okul kapılarına koştu, her yaştan kişi ve mezun YKS sınavına girmeye çalışırken 20 yaşında olduğu öğrenilen Görkem Varlık isimli genç ise söyledikleri ile gerçekleri Türk halkına haykırdı.

A+A-

Türkiye'de eğitim sistemi ve ekonomide işlerin yolunda gitmediği çok açık. Hükümetin döviz konusunda önlemler almaya çalışması ama başarılı önlemler alınamıyor olması, gıda fiyatlarının artması, döviz kurunun rekor kırarken, enflasyon ve cari açık oranlarının yüksek olması hatta rekorlar kırması sonucunda bariz bir ekonomik sorun olduğu anlaşılıyor. Eğitimli ve zeka ortalaması normal seviyede olan her bir vatandaşın bunu rahatlıkla görebildiği bu ortamda 20 yaşındaki Görkem Varlık isimli genç, YKS sınavına 2. kez girdiğine değinerek, kendisinin heyecanlı olmadığını, insanların neden bir sınav için kendilerini bu kasar kastıklarını ve hayatlarını bu sınava bağlamaya çalıştıklarını anlamadığına değinerek, hayallerinin çok daha fazla büyük olduğunu, kapasitesinin ise normal bir seviyede olduğunu söylemesi ile dikkat çekti.

''Okusam 2.5 3 Bin TL Alacağım''

Görkem Varlık, sınavda başarıya ulaşsa bile alacak olduğu en yüksek paranın 3 bin TL olacak olduğuna değinerek "Amacım falan yok. O yüzden heyecanlı falan değilim. Çünkü okusam aylık 3-3,5 bin lira maaş alacağım, bunun için bu kadar kasmaya gerek yok kafasındayım" ifadelerinden hemen sonra "Kapasitem belli. Kendimi biliyorum. İnsanların burada kasmasını da anlamıyorum. Yok işletme okuyacağım; yok yapamazsam, sınava giremezsem hayatım biter. Bu insanları anlamıyorum. İnsanlar o kadar bunalmış ki hayalleri yok. Ben futbol kafasındayım. Bunun için uğraşıyorum. Hayatımı ona adamışım. Bu sınava adayacak durumda değilim" sözlerini kullandı. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.