Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü işçi alım ilanını yayınladı

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü işçi alım ilanını yayınladı

Devlet Su İşleri (DSİ), 5 Kasım itibariyle yurt genelinde 500 işçi alımı yapacak. Peki DSİ hangi pozisyonlar için alım yapacak ve alımlar ne zaman başlayacak? Başvuru şartları nelerdir?

A+A-

Devlet Su İşleri (DSİ), 5 Kasım itibariyle yurt genelinde 500 işçi alımı yapacak. Peki DSİ hangi pozisyonlar için alım  yapacak ve alımlar ne zaman başlayacak? Başvuru şartları nelerdir?

Devlet Su İşleri, Greyder, dozer, ekskavatör operatörü, motor ustası, demir kaynak ustası, kaporta ustası ve başka pozisyonlar için işçi alımı ilanını yayınladı. İŞKUR üzerinden yayınlanan ilan, Bursa, İzmir, Eskişehir, Konya, Ankara, Adana, Samsun, Erzurum, Elazığ, Diyarbakır, Edirne, Kayseri, Antalya, İstanbul, Şanlıurfa, Van, Isparta, Sivas, Kahramanmaraş, Aydın, Trabzon, Kastamonu, Kars, Balıkesir, Artvin ve Ankara illerini kapsayacak.

DEVLET SU İŞLERİ BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?

Devlet Su İşleri'nin yayınladığı ilan 5 Kasım itibariyle başladı. Başvuruların biteceği tarih ise 10 Kasım. Müracaatlar İŞKUR'un internet sitesi üzerinden yapılacak

DEVLET SU İŞLERİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Devlet Su İşleri 5 Kasım ile 10 Kasım arasında yapılacak iş başvurusunda gerekli olan şartları açıkladı. İşte genel başvuru şartları:

1- 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak.

2- 18 yaşını tamamlamış olmak.

3- Başvuru yapacak adayların, affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, cinsel saldırı veya çocuğun cinsel istismarı suçlarından mahkûm olmamak şartıyla; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezası alan ya da ceza süresine bakılmaksızın zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından hüküm giyenlerden cezasını tamamlayanlar, cezası ertelenenler, koşullu salıverilenler, denetimli serbestlikten yararlananlardan eski hükümlü belgesi ile durumlarını belgelendirmeleri gerekmektedir.

4- Özel kanun veya diğer mevzuatında yer alan şartları taşımak.

5- Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

6- Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak.

7- Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).

8- Her aday, Türkiye İş Kurumunda (İŞKUR) yayımlanan listede belirtilen bir işyeri ve bir meslek koluna başvuru yapabilecektir.

9- Adayların, başvurunun son günü itibarıyla ilanda yer alan meslek kollarına uygun olarak talep edilen öğrenim durumu ve özel şartlara haiz olmak.

10- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.

11- Belirtilen il sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak.

12- Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan, kura, sınav ve atama süreçlerinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.