E-Devlet 1000TL Sosyal Yardım Sorgulama

E-Devlet 1000TL Sosyal Yardım Sorgulama

Yapılan açıklama ile 65 yaş ve üzerine aylık 1000TL ücret bağlanacak. İşte detaylar..

A+A-

Yurdun dört bir yanını saran covid-19 felaketinden sonra sadece 21-59 yaş arasına dışarı çıkması izin verildiği için çalışan bir çok vatandaş maddi zorluklar yaşıyor. Devlet bunun üzerine maddi durumu iyi olmayıp sosyal yardım alan kişilere ekstra 1000 TL yardımı kapısına kadar getirme uygulaması başlattı.

SOSYAL YARDIM PARASINI KİMLER ALABİLYOR?

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarınca; 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu veya 2022 sayılı

65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanunu kapsamında, halihazırda düzenli merkezi sosyal yardım (Yaşlı Aylığı, Engelli Aylığı, Engelli Yakını Aylığı, Silikozis Aylığı, Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım, Muhtaç Asker Ailelerine Yönelik Düzenli Nakit Yardım, Öksüz Yetim Yardımı, Muhtaç Asker Çocuğu Yardımı, Şartlı Eğitim Yardımı, Şartlı Sağlık Yardımı, Çoklu Doğum Yardımı, Psiko-Sosyal ve Mali Kayıp Yaşayan Tüberküloz ve SSPE Hastalarına Yönelik Düzenli Nakdi Yardım Programı) alan hanelere herhangi bir başvuru yapmasına gerek olmadan Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı kapsamında 1.000 TL ödeme yapılacak.

1000 TL Sosyal Yardım Parası Nasıl Sorgulanır?

3 Nisan tarihinden itiberen belirttiğimiz hak sahiplerine bir ptt görevlisi ve bir polis görevlisi kapısına kadar yardımı getirecektir. eğer yardım alıp alamadığınızı bilmiyorsanız aşağıdaki linke tıklayarak e-devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz.

Tıkla E-Devlet Üzerinden 1000 TL Sosyal Yardım Bilgisi Sorgula

SOSYAL YARDIM PARASI NE ZAMAN VERİLECEK?

Doğum yılının son rakamı 0 ve 5 olanlar 1 Nisan’da,

1 ve 6 olanlar 2’sinde
2 ve 7 olanlar 3’ünde
3 ve 8 olanlar 4’ünde
4 ve 9 olanlar 5’inde

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.