EBA ikinci dönem kursları ne zaman başlayacak?

EBA ikinci dönem kursları ne zaman başlayacak?

Eğitim Bilişim Ağı ( EBA ) öğrencilere internet üzerinden çeşitli eğitim ve öğretim kaynakları sunan bir ağdır. Metin, video, ses kaydı gibi çeşitli eğitsel kaynak sunan EBA'nın ikinci dönem kurs kayıtlarının ne zaman başlayacağı merak konusu. Peki

A+A-

Eğitim Bilişim Ağı ( EBA ) öğrencilerin derslerine yardımcı olabilmesi için çeşitli ders kaynaklarıyla donatılmış bir internet ağıdır. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan resmi/özel ortaöğretim okulları, resmi/özel ortaokullar, özel okullar ve açık öğretim öğrencileri ile mezun durumunda bulunan öğrenciler EBA kursuna başvurarak derslerinde yardımcı kaynaklar edinmektedir. Aynı şekilde birçok öğretmen ve öğrenci kendi hazırladıkları eğitsel çalışmaları programa yükleyerek diğer kullanıcılara yardımcı olabilimektedir. Aynı zamanda öğrenciler için bir de rehberlik hizmeti verilmektedir. Peki gerek gelişim gerek mesleki eğitim hizmeti sağlayan EBA'ya erişim nasıl sağlanır? Kimler başvuruda bulunabilir?

EBA’ya giriş, eba.gov.tr internet sitesinden yapılır. Kullanıcılar giriş için; e-Okul bilgileri, Mebbis bilgileri, EBAKOD ve açıköğretim bilgilerini kullanabiliyor. İçeriğe ulaşabilmek için EBA'ya muhakkak giriş yapılması gerekiyor.

Kimler başvurabilir?

EBA'ya Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan resmi/özel ortaöğretim okulları, resmi/özel ortaokullar, özel okullar ve açık öğretim öğrencileri ile mezun durumunda bulunan öğrenciler başvurabiliyor. Öte yandan öğrenciler şifreleriyle kurs başvurusunda bulunabiliyorlar. 

İşte 2017-2018 başvuru tarihleri

 7 Şubat ve 18 Şubat tarihleri arasında öğrenciler EBA 2017-2018 ikinci dönem kurs başvurularını yapabilecek. İkinci dönem dersleri 3 Mart’ta başlayacak. 2 Temmuz’da başlayacak yaz dönemi kurslarının başvuruları ise, 18-24 Haziran tarihleri arasında alınacak. 

Kurslarda öğrenci sayısı en az 10 en fazla 20 olarak belirlenmiştir. 20 öğrenciyi geçen sınıflarda ikinci sınıf açılabilir. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.