Erdoğan: Kim Kazanırsa Kazansın Saygı Duyacağız!

Erdoğan: Kim Kazanırsa Kazansın Saygı Duyacağız!

AK Parti Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BBC'ye açıklama yaptı ve bilgi verdi.

A+A-

AK Parti Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere ziyareti kapsamında BBC'ye açıklamalar yaptı. AK Parti Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendisine sorulan demokrasi, oy oranları, diktatörlük ve diğer sorulara yanıt verirken, son soruda ise oy oranlarına yanıt verdiği sırada %40 oy oranı olduğu iddiası ile ilgili ''kim kazanırsa kazansın biz saygı duyacağız'' dedi. AK Parti Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye'de sandık var ve bu sandığa AGİT de geliyor, farklı ülkelerden de davetler yapıyoruz ve hepsinin huzurunda oylar kullanılıyor. Ve bu oylar kullanıldığı zaman kim kazanır ortaya çıkacak. Biz tekrar kazanıyorsak herkes buna saygı duyacak. Kazanamazsak, biz kim kazanırsa ona saygı duyarız; olay bu kadar basittir." ifadelerini kullandı.

İşte O Açıklama

"Bir defa devletler arasında devamlılık esastır, hele hele anlaşmalar, uluslararası bir devamlılığın teminatıdır. Amerika, İran ve bunun yanında diğer 5 ülke, anlaşmalar yapıldı, imzalar atıldı. Dolayısıyla buradaki atılan imzalarla da ortaya bir ortak eylem planı çıktı. Bu ortak eylem planının korunması gerekir."

"Bakın Amerika, 5 bin tır Suriye'ye silah gönderdi, 2 bin kargo uçağı silah gönderdi. Bu silahlar buraya niye geldi? Zaten bölgede böyle bir silahlanma yarışı şu anda Amerika tarafından sürdürülüyor ve bu, Amerika'nın silahlanma yarışı içerisinde 20 tane hassasiyeti göz ardı etmesi anlamına geliyor."

"Obama ile İran arasında atılan o adım, bana göre olumlu bir adımdı" ifadesini kullanan Erdoğan, "Bir barış adımıydı, ama şimdi bu barış ortadan kaldırılmak suretiyle yeniden bölgede bir sıkıntılı süreç başlayacak. Biz artık bunun endişesini taşıyoruz ve bu atılan adımı da doğrusu biz onaylamıyoruz, doğru da bulmuyoruz."

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.