Erdoğan: Referansımız Yaptığımız Eserlerdir!

Erdoğan: Referansımız Yaptığımız Eserlerdir!

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'de 15 senede 70 senede yapılamayanları yaptıklarını açıkladı.

A+A-

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin son yıllarda kendilerinin iktidar olmalarının ardından çok daha fazla büyüme oranlarına sahip olduğuna değinerek, 70 senede yapılamayanların 15 senede kendi iktidarları döneminde yapıldığını açıkladı. AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İkincisi tek bayrak... Bayrağımıza alternatif asla öyle paçavralar,  maçavralar... Hani işte bu CHP Hakkari'de toplantı yapıyor. Bir tane Türk bayrağı  yok ve o toplantıyı da ismini vermeyeyim malum parti var ya o partinin desteğiyle  yapıyor. Çünkü oralarda bu tür mitingleri yapmak yürek işi yürek. Bu iş kürekle  olmaz, yürekle olur. Doğru dürüst oralarda teşkilat kuramıyorlardı. Fakat biz  kurduk, partimizi bombaladılar, A4'le, yıktılar, yenisini yaptık. Öbür tarafta  yıktılar, yenisini yaptık. Şehitlerimiz oldu, devam ettik. Niye? Çünkü biz bu işe  dava olarak baktık ve biz bu yolda bu davada asla taviz vermeyeceğiz. Ve 3, tek  vatan...780 bin kilometrekare tek vatan. Vatanımızı bölemeyecekler, ne oldu terör  örgütü bölmek istedi değil mi, FETÖ bölmek istediği değil mi? Biz  yeri geldi  Cudi'ye, Gabar'a, Tendürek'e indik. Ne dedim, 'İnlerine gireceğiz, inlerine.'  Girdik mi inlerine, onlar kaçtı, biz kovaladık.  Şimdi neredeler, Suriye'de. Son  aldığım rakam Afrin'de 4 bin terörist etkisiz hale getirildi. İçeride ve  dışarıda, Irak'ın kuzeyinde olanları söylemiyorum. Onları da katarsak 4 bin 200,  4 bin 300'ü bulur." dedi.

Açıklamaları Dikkat Çekti

Bu yıl sonuna kadar yapılacaklar hakkında vatandaşlara bilgi veren Erdoğan, "Bu yıl sonuna kadar dünyanın ilk 3'ü içerisinde, belki de 1 numara,  inşallah dev bir havalimanını İstanbul'a yapıyoruz. Bu yıl itibariyle yolcu  kapasitesi yıllık 90 milyon, 2023'te kapasite 150 milyona çıkacak. Nereden,  nereye geliyoruz? IMF kapısında borç dilenen bir ülke değil miydik?" ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.