Erdoğan Şehir Hastanesi Açılışında Konuştu!

Erdoğan Şehir Hastanesi Açılışında Konuştu!

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün CHP'ye yüklendi.

A+A-

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin ittifak kurduğunu ve hemen ardından diğer partiler tarafından ittifak kurulduğunu, en iyi ve milli olan ittifakın ise AK Parti tarafınfdan MHP ile birlikte kurulmuş olan ittifakta olduğunu açıkladı. AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 

"Gerek burada gördüğüm coşku, gerekse kongremizde şahit olduğumuz birlik ve beraberlik bize umut oldu. Ben 24 Haziran'da Kayseri'nin rekor tazeleyeceğine inanıyorum. Kayseri'ye her gelişimizde farklı bir heyecan yaşıyoruz. Bugün Kayserili ihracatçılarımız Afrika'dan Asya'ya, Avrupa'da Amerika'ya kadar üzerinde Made In Turkey yazan ürünler satıyor aynı zaman da kayak turizmi başta olmak üzere ciddi atılımlar görüyorum. Anadolu artık Erciyes ile övünebilir. Ortadoğu'da ve Akdeniz'de bu ün daha da artıyor. Alt yapı çalışmalarımızla, yeni gelişmelerimizle Kayseri'nin bu yönünü daha da geliştireceğiz. Şehrimizin cazibesini artıracak, Kayserimizin başarı zincirine yeni bir halka ekleyecek çok önemli bir proje gerçekleştiriyoruz. Ülkem için bu hayalimizin gerçekleşmesi beni mutlu etmeyecek de kimi edecek Burada tedavi görecek hastalarımıza şimdiden acil şifalar diliyorum. Kanuni dedemize diyor, 'Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya bir devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi'. Onlar bir salıklı nefesi Devlet-i Aliye-i Osmaniye'ye feda etmeye adeta karşı durmuşlar. Eski Türkiye ile yeni Türkiye arasındaki farkı görüyorsunuz" dedi.

Erdoğan'dan Satır Başları

"4 ana binası olan hastanemizde 43 ameliyat masası mevcut. Bunun yanında, 10'u erişkin, 10'u çocuk olmak üzere kemik iliği transplantasyon merkezi de var. Bizim inancımızda bir hastalık aynı zamanda imtihandır. Derdi de dermanı da veren Allah'tır. Kayseri Şehir Hastanesi ile bu meşakkatli dönemi hastalarımız ve yakınları için aşmış oluyoruz. Bu kampuste 3 bin 200 kapalı, 200 araçlık açık otoparkın yanı sıra helikopter pisti de bulunuyor. Hastane bünyesinde oluşturulan ve 7/24 hizmet veren çağrı merkezi sağlık alanında bölgenin de ihtiyacını karşılayacak. Çevre illerden gelen kardeşlerimiz tüm sağlık sorunlarını burada giderebilecek. Bu hastane şehrimizi sağlık alanında en st lige taşıyor. Kayseri sadece ihracat ve üretimin başkenti değil, aynı zamanda sağlık turizminin de başkenti olacak. Toplam yatırım bedeli 430 milyon Avro. Bu muhteşem eserin şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. 15 yıl önce eğitim, sağlık, adalet, emniyet üzerine Türkiye'yi yükselteceğimize söz verdik.

Bu sütunlardan birini buraya diktik. Son 15 yılın muhasebesini yaptığımızda en başarılı olduğumuz alanın sağlık olduğunu görüyorum. Siz de bu büyük dönüşümü biliyorsunuz, eski Türkiye ile yeni Türkiye arasındaki farkı görüyorsunuz. Bu kalkınma hamlesinin sekteye uğramasına fırsat vermeyin. 24 Haziran'da hepimize büyük görev düşüyor. Kayseri bizi bu yolda hiç yalnız bırakmadı." "Yeni Türkiye'den geri dönüş yok" "Ülkenin geleceği için tek bir taş ortaya koyamayanlar bakıyorsunuz seçimlerde eski sisteme geri dönmek istiyorlar" diyen Erdoğan, "Ancak bilmiyorlar ki eski hal muhal, yeni hal bunlar için izmihlal Türkiye artık geri döndürülemez yola girmiştir. Kriz ya da kaos getiren yapının geri getirilmesi mümkün değildir. Diyorlar ki parlamentoda oyu cumhur ittifakına vermeyeceğiz. Bu fitnecilere 24 Haziran'da cevap vermeye hazır mısınız? Parlamentoda da cumhurbaşkanlığında da oylarımız cumhur ittifakına gidecektir. İnşallah ülkemizin eski düzenle kaybedecek tek anı yoktur. Türkiye bu tür malayani işlerle oyalanmak yerine 2023 hedefleri doğrultusunda hızla ilerlemek, 2071'e hazırlanmak zorundadır. 24 Haziran'da AK Parti'nin kalesi olan Kayseri'ye güveniyorum" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.