Erdoğan: Sıkıysa Şimdi Almasınlar

Erdoğan: Sıkıysa Şimdi Almasınlar

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da iftar sonrası konuştu.

A+A-

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'de kendilerinden önce sağlık sisteminde çok ciddi sorunlar ve sıkıntılar olmasına rağmen şimdi ise kendilerinin sağlık sistemini baştan aşağı yenilediklerini ve bunun sonucunda sağlık sisteminin en iyi seviyeye geldiğini açıkladı. Sağlık alanında her geçen yıl daha fazla atılımlar ve daha fazla başarılar elde etmeye devam ettiklerini açıklayan Erdoğan, bunun arkasında kendilerinin gece gündüz durmadan çalışmaları ve en iyi düzeyde önlemler almaları geldiğini açıkladı. Eskiden hastanelere alınmayan insanların olduğunu, hastane kapısından çevrilen insanların olduğunu, şimdilerde ise bunu hiçbir doktor ve hastanenin yapamadığını açıkladı.

Özel hastanelerin dahi kimseyi kapıdan çeviremez hale getirdiklerini ve sıkı ise bir hastane veya doktorun kapıdan bir vatandaşı çevirmesi durumunda en ağır yaptırımları uygulayarak kendilerinin en üst düzeyde önlemler alabilecek olduklarına değindi. Erdoğan'ın bu açıklamaları dikkat çekerken dünyada en fazla milli gelirine oranla yardım yapan ülkesinin Türkiye olduğunu açıkladı.

Erdoğan'ın Açıklamalarından Satır Başları

(Donör ülkeler) "Dünyada en az gelişmiş ülkelere destekte bir numaralı ülke Amerika görünür fakat gayrisafi milli hasılaya göre dünyada bunun bir numarası Türkiye. Biz bir numarayız. Amerika gerimizde, İngiltere falan çok daha geride" 

(Sağlık sistemi) "Şimdi sıkıysa herhangi bir hastane, hastayı kapıdan geri çevirsin. Böyle bir şey yok. Geri çeviremez. Bakın buna özeli de dahil, çeviremez. Eğer böyle bir muamele yapıyorsa bedelini öder." 

(Sandık çağrısı) "Mutlaka sandığa gidip iradenizi yansıtın. Allah göstermesin, bir aksilik olursa o ahların, vahların, keşkelerin hiç kimseye faydası olmaz. Milletimize en güzel bayramı inşallah 24 Haziran akşamı yaşatacağız."

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.