İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan Adil Öksüz Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan Adil Öksüz Açıklaması

FETÖ terör örgütü üyesi kayıp Adil Öksüz ile ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından açıklama yapıldı.

A+A-

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gazetecilere yaptığı açıklamalarında Adil Öksüz ve seçimler ile ilgili açıklama yaptı. Seçimlerin güvenliği için valiler ile görüştüklerini ve sürekli olarak seçim güvenliğine yönelik adımlar attıklarına değinen Soylu, yeni seçimlerde de daha önce olduğu üzere güvenle ve özgür irade ile vatandaşların rahatlıkla oy kullanabilecek olduklarının altını çizdi. Soylu, devletin 24 saat ayakta olduğuna değinerek her türlü devlete karşı yanlış yapan ve terör örgütü üyesinin olduğu kanıtlanan kişilere karşı gerekli adımların atılacak olduğunu açıkladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Ne Dedi?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Devlet 24 saat ayakta. Kim bu devlete yanlış yapmışsa devletin görevi o yanlışın hesabını sormaktır. Dünyanın öteki ucunda da olsa. Türkiye devleti güçlü bir devlettir. Görevimiz, Türkiye Cumhuriyeti devletine, bu ülkenin birliğine, demokrasimize, hürriyetimize yanlış yapanı bulup, adalete teslim etmek. Uluslararası hukuk var, biz nasıl başka ülkelerin suçlularını iade ediyorsak, nasıl bu ülkede başka ülkelerin suçlularını başka ülkelerle girmiş olduğumuz mutabakat çerçevesinde iade ediyorsak, başka ülkelerin de tespit ettiğimiz anda, onların da tespit ettiği anda karşılık ilkesi ile bunu teslim etmesi esastır.

Zannediyorum bu haftanın sonuna kadar 10 bin Afgan geri gönderilmiş olacak.

Bunun Iğdır bölümü tamamlandı, 4-5 kilometrelik bir alan kaldı ki bizim karakolumuzun karşısında, gözümüzün önünde bir yerde. Ağrı'yı da inşallah eylül ayına kadar tamamlayıp, bitireceğiz. Biz bu göçü öngörüyoruz. Bu duvar hem teröre karşı, hem düzensiz göçe karşıydı. Çünkü İran'da 2 milyon Afganistanlı var. Bunların önemli bir bölümü Türkiye'ye gelme noktasında bir irade sergiliyorlar. Gerek istihdam, gerek yaşam koşulları açısından burada olmak istiyorlar. Buna ait kendi tedbirlerimizi alıyoruz. Suriyeli kardeşlerimize nasıl hassasiyet gösteriyorsak, Afgan kardeşlerimize de aynı hassasiyeti gösteriyoruz." dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.