İçişleri Bakanlığı 220 memur alımı yapacak! İşte Göç İdaresi memur alımı başvuru şartları...

İçişleri Bakanlığı 220 memur alımı yapacak! İşte Göç İdaresi memur alımı başvuru şartları...

İçişleri Bakanlığı'na bağlı Göç İdaresi tarafından 200 İl Göç Uzman Yardımcısı, 20 Göç Uzman Yardımcı memur alımı yapılacağı ilanı yayımlandı. İşte Göç İdaresi memur alımına dair bilgiler....

A+A-

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü'ne memur alımı yapılacağının duyurulmasıyla birlikte vatandaşlar başvuru süreci hakkında bilgi edinmek istiyor. Adaylar şimdi heyecanla Göç İdaresi memur alımı hakkında araştırmalarına devam ediyor. Peki, Göç İdaresi memur alımı başvuru şartları nelerdir? İşte adaylarda aranan o şartlar...

İLANIN DETAYLARI:

DPB'de yayımlanan ilana göre İçişleri Bakanlığına bağlı olan Göç İdaresi Genel Müdürlüğü bünyesine İdaresi Genel Müdürlüğü merkez teşkilatında görevlendirmek üzere Genel İdare Hizmetleri sınıfında 220 memur alımı yapacak. Alımlar Giriş sınavı ile belirlenecek olup Giriş sınavı yazılı ve sözlü olarak iki aşamadan yapılacaktır.

Göç İdaresi memur alımı ilanı ile Bakanlık, 20 Göç Uzman Yardımcısı ile 200 İl Göç Uzman yardımcısı alımı yapılacapını ilan etti.

BAŞVURULAR NEREDEN YAPILACAK?

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü memur alımı için adaylar başvurularına 25 Aralık 2019 tarihi itibari ile başlayacak ve en geç 05 Ocak 2020 Pazar günü saat 17.00’de sona erecektir. Online başvuru sonunda alınacak olan Başvuru Kayıt Formu bilgisayara kaydedilerek adaylar tarafından başvuru tarihleri arasında [email protected] email adresine e-posta yoluyla ulaştırılacaktır. 

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI:

Göç İdaresi genel Müdürlüğü adaylarda genel olarak, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler doğrultusunda, Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için aslkerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek gibi nitelikler aranacak.

ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI:

KPSS Şartı: Başvuru tarihinin son günü itibariyle geçerlilik süresi dolmamış Kamu Personeli Seçme Sınavlarından (KPSS) KPSSP6, KPSSP7, KPSSP16, KPSSP21, KPSSP26, KPSSP31, KPSSP36, KPSSP41 puan türlerinden herhangi birinden 80 (seksen) ve üzeri puan almış olmak kaydıyla; müracaat edenlerin en yüksek puandan başlanarak sıralanması neticesinde; alınacak Göç Uzman Yardımcısı sayısının 20 katı aday arasına girmek.

Eğitim Şartı: Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden mezun olmak veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak

Yaş Şartı: 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış (01.01.1984 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir) olmak.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.