İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal: Uber Güvenli ve Konforlu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal: Uber Güvenli ve Konforlu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Uber ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

A+A-

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, son dönemde artan taksici ve Uber'ci kavgaları dolayısı ile bir takım sorunların çözülmediğini, bunun aksine daha fazla artış yaşandığına değinerek, bu sistemin yerlisini yaptıklarını ve geliştirmeye devam edecek olduklarını açıkladı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Uber'in ABD'de New York'tan yönetildiğini ve müşteriye hem konfor, hem güven verdiğini ifade ederek, bu sayede yerli sürücüler tarafından kullanılan Uber'in yerli müşteriler tarafından kullanıldığını açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal Neler Söyledi?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, "UBER de aynen bir sistem aslında. Taksiye binen de bindiren de yerli ama o sistem sayesinde başkalarının aldığı kararlara uymak durumunda kalıyor. Biz de Büyükşehir olarak onun yerlisini yaptık; İtaksi.. Aslında sistem olarak aynı sistem, ama birisinde kararı ABD'de New york'ta birileri veriyor, diğerini ülkemizde bu konunun ilgililerinin oluşturduğu bir ekip veriyor. Çok güzel ama bazen bakıyoruz. Yaklaşık 18 bin taksicimiz var dersek 5 bin civarında üyemiz var. Niye taktırmıyorlar? Şoför diyor ki, 'başkanım, kamera koyup bizi takip ediyorlar içeride'. İyi baba, bundan başka da çaresi yok yani. Neticede UBER dediğimiz zaman, buna karşı çıkmak, bunu yerli yapmak demek 'eline sopa alıp sokakta ubercileri kovalamakla olmuyor. Yerlisini yaparsak bunu çözmüş oluyoruz."  dedi ve sözlerini "UBER, aslında rahatlık demek. Şoförle müşterinin birbirine güvenini sağlaması demek. Biz o konfordan uzak kalmamalıyız. Ama o konforu yaşarken de yurtdışındaki bir insanın kararıyla taksicimiz ve içindeki müşteri birbiriyle kavga eder hale düşmemeli. Yemek, kartı, iş yerleri adına, çalışanlar adanına bir rahatlıksa, yemeği yiyenle yemeği ikram edenle arasındaki o ilişkinin kararını çok uzaklarda birileri vermemeli. O konforum bizim de sağlayabilmemiz lazım" olarak devam ettirdi.

Türkiye'de Uber güvenlik, konfor ve güleryüzlü sürücüler dolayısı ile fazlası ile tercih edilirken, sıradan sarı ticari taksiler ise konfor, güvenlik sorunları ve sürücülerin tavırları dolayısı ile Uber müşterilerince kullanılmıyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.