İYİ Parti Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener'den Flaş Açıklamalar - Basın Bülteni

İYİ Parti Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener'den Flaş Açıklamalar - Basın Bülteni

İYİ Parti Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Yalova'da vatandaşlara hitap etti.

A+A-

İYİ Parti Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, vatandaşlara hitap etti. Türkiye'de son dönemde ciddi bir işsizlik sorunu olduğuna değinen Akşener, bu sorunu çözmek adına kendilerinin her türlü önlemi iktidar olmaları durumunda alacak olduklarını ve bununla ilgili şimdiden bazı kararlar almaya başladıklarını açıkladı. Türkiye'de asıl sorunun genç işsizlik olduğuna değinen Akşener, bunu bitirmek adına kendilerinin en iyi önlemleri alarak işsiz olan gençleri iş sahibi yapmak adına gerekli olan çalışmaların yapılacak olduğunu açıkladı. AK Parti iktidarının 16 yıldır iktidarda olduğunu ve 2008'e kadar diğer eski hükümetlerin düşünceleri ve kararlarını uyguladıklarını daha sonrasında ise AK Parti yönetiminin ''contaları yaktığını'' ifade etti.

Akşener Açıklamaları

Türkiye'de bir rejim değişikliği yapıldı. Bütün yetki tek adama verildi. Seçime giderken ben bazı sorular sormaya başladım, hepsi şaşırdı. Bir ülkenin kalkınması için gençlerin iş bulması lazım. Devlet eğer gencine iş bulamıyorsa onun ayıbıdır. O yüzden ‘biz gençlere iş bulana kadar 500 lira vereceğiz' diyoruz. Buna çok bozuldular ‘o parayı nereden bulacaksın' dediler. Sizin paranızla keyif çatan bakanlara, bakan çocuklarına ‘inin o arabadan aşağı' diyeceğim, para çıkacak. Yine söylüyorum YÖK'ü kapatacağım, TRT'yi satacağım. Dayanışma fonu kuracağız, borçları bir defaya mahsus ödeyeceğiz dedik. Ona da bozuldular. Bu kredi kartı mağdurlarının bir defaya mahsus parası yüzünden kavga çıktı. Bizim projelere karşı çılgın projeler çıkardılar. Soruyorum meşhur proje Kanal İstanbul 65 milyar dolara mal oluyor. Peki Türkiye'ye bu yapıldıktan sonra ne kadar gelir getirecek? Kimse bilmiyor. Bunun cevabını alana kadar her yerde konuşacağım.

Birden TİKA'yı getirdiler ortaya. Çünkü ben israfı keseceğim deyince hepsi bozuldu. Bana ithamlarda bulundular. Beni ‘cahil' ilan ettiler. Sayın Binali Yıldırım hopladı. Dedi ki ‘Bu… Bu… (bana böyle yapıyor) TİKA’yı kapatacakmış’. Ne kadar cahil olduğumu söyledi. Büyük muhterem sayın Erdoğan’da aynı şeyi söyledi. TİKA’nın öneminden bahsedip ne kadar cehalet içinde olduğumu söyledi. Şimdi TİKA deyince nedir bu diye baktık. TİKA, yılda 8 milyar dolar parayı nereye harcadığı belli olamayan bir kurum… Bunun 6,5 milyar doları maliyeden aktarılmış. Direk sizin verginiz. Haram zıkkımın ötesinde. Kimin eli kimin cebinde belli değil. Bunu bulmak bana nasip olacak inşallah. AFAD diye bir kurum var, orası daha büyük çiftlik. Yandaş çocukları hiçbir şey yapmadan buradan sadece maaş alıyor. Bu haram lokmaları kusturacağım!

457 milyar dolar borç aldılar. 70 milyar dolar özelleştirme yaptılar. 2 trilyon dolar 16 yılda hepimizden vergi topladılar. Buraya Yalova’ya bir fabrika yapıldı mı? Çiftçi tarlasına küstürülmekten vazgeçti mi? (Hayır sesleri) Peki bu 2 milyar dolar nereye gitti? Bunun hesabını sormak inşallah bize nasip olacak.

ÖTV artmış. Bütün köprülerden geçerken para öderken insanların ödediği paranın yanında siz geçmeyen insanların cebinden de para çıkıyor da ondan. Bunların bütün ihaleleri yandaş müteahhitler, şehir hastaneleri yandaş müteahhitler. Onun içinde emeklilerin hem muayene hem de ilaç katkı payları gittikçe artıyor.

Kıbrıs’ı sorup duruyorum. Kardeşim ikide bir İngiltere’ye gidip duruyorsun. Sattın mı? Satmadın mı? Elbette bu satışa engel olacağız. Çünkü Kıbrıs bizim için yavru vatan değil kalbimizdir… kalbimiz. 18 adayı kaptırdın. Söyleyip duruyoruz çıt yok. İlk defa Yalova’dan Gökçedereli Makbule Akşener’in torununun eşi olarak sesleniyorum ilk kez… Cumhurbaşkanı seçilirsem ilk ziyaretimi o 18 adalardan birine yapacağım.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.