Kabızlığı Geçirmek İçin Ne Yemeliyiz?

Kabızlığı Geçirmek İçin Ne Yemeliyiz?

Kabızlığı geçirmek için ne yemeliyiz, kabızlığı gidermenin yolları, kabızlığa ne iyi gelir, kabızlığa bitkisel çözüm yolları, şiddetli kabızlığa çözüm önerileri, kabızlığa bitkisel kür saraçoğlu

A+A-

Bir sindirim problemi olarak kabul edilmiş olan kabızlık özellikle modern yaşam içerisinde olan insanların hareketsiz yaşamı ve dengesiz beslenmesiyle alakalı olarak ortaya çıkmaktadır.Kabızlık kendi başına bir hastalık olarak kabul edilmez ancak kabızlığın altında yatan farklı bir hastalık olabilir. Genellikle insanlar kabızlık durumunu ayıp olarak kabul etmiş olduklarından dolayı dillendirmezler ve bu durumu kendi içlerinde yaşamaya devam ederler. 

Kabızlık tıbbi olarak konstipasyon olarak tanımlanır ve canlıların bağırsaklarındaki yavaşlama neticesinde ortaya çıkar. Böyle durumda dışkı sertleşeceğinden dolayı dışkılamakta güçlük çekilir.  Kabızlıktan söz edilebilmesi için şartlarında oluşması gereklidir. Örneğin sağlıklı bir insan haftada 3 kez mutlaka dışkılamak zorundadır. Ancak bu kişinin metabolizmasının çalışmasına göre daha farklı olabilir. Örneğin bazıları bir gün içerisinde 3 kez dışkılarken bazıları haftada 3 kez çıkabilecektir. Bu durumda her ikisi de normal olarak kabul edilmiştir. Kabızlığa ne iyi gelir? Sorusunun yanıtını verebilmek için aslında neden olduğunu da bilmek gerekiyor. Çünkü kabızlık çoğu zaman oluşmadan tespit edilmez.

KABIZLIK NEDEN OLUR?

Kabızlığın en önemli nedenleri arasında kişinin yeteri kadar su tüketmemesi vardır. Bunun yanı sıra lifli beslenmemek ve hareketsiz yaşamakta sıkıntılı bir durumdur. Kabızlığı geçirmek için ne yemeliyiz? Sorusunun yanıtını da bu şekilde belirtmiş olabiliriz.  

Kabızlığa bitkisel çözüm yolları mevcuttur bu nedenle de dengeli ve faydalı besinleri tükettiğiniz zaman bu durumunda üstesinden gelmiş olabilirsiniz. 

Kabızlığı gidermenin yolları özellikle gebelik döneminde çok önemlidir. Çünkü bu dönemde kabızlık sorunu daha fazla ortaya çıkacaktır. Gebelik döneminde rahmin fazla büyümesi bağırsaklardaki rektum ismi verilen son bölümde bir baskıya neden olur ve bu sayede kabızlık gelişir.

Şiddetli kabızlığa çözüm önerileri bazı uzmanlar tarafından bitkisel olarak açıklanmıştır. Bilimsel çözümler olarak da kabul edilmiş bu yöntemlerde süreç daha rahat bir şekilde atlatılabilir. Mesela Kabızlığa bitkisel kür Saraçoğlu tarafından pek çok yöntemle açıklanmıştır. Bu iyi bir kaynak olmakla birlikte uygulamanızı da tavsiye ederiz.
Kabızlığa genelde başka problemlerde eşlik edecektir. Bu da sorunun biraz daha büyük olmasına neden olacaktır. 
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.