Karatay: Butün Herkes Hasta!

Karatay: Butün Herkes Hasta!

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof.Dr.Canan Karatay, herkesin hasta olduğu açıklamasında bulundu.

A+A-

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof.Dr.Canan Karatay, tüm gelişmiş ülkelerin insan ömrünün azalacak olması dolayısı ile endişe içerisinde olduğunu açıkladı.

İngiltere, Fransa, ABD ve Almanya'da yönetimlerin insan ömrünün hastalıkların artması dolayısı ile endişe içerisinde olduğu ve buna karşı çözümler üretmeye çalıştıklarını açıklayan İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof.Dr.Canan Karatay, buna karşı henüz daha çözüm bulunamadığı üzere tüm insanların, tüm gençlerin ve çocukların hasta olduğunu açıkladı.

Hastalıkların arttığı uyarısında bulunan İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof.Dr.Canan Karatay, .''Nereye uzuyor insan ömrü Allah aşkına? Kandırılıyorsunuz efendim. Kan-dı-rı-lıyor- su-nuz! İnsan ömrünün uzadığı falan yok. İngiltere, Amerika, Fransa hepsi endişe içinde, “Çocuklarımız bizden daha kısa ömürlü olacak” diye. Neredeyse bütün çocuklar, gençler hasta. Gençlerin hepsi sorunlu.'' dedi.

Karatay Açıklamaları

Bakın rahmetli Mustafa Koç’a. Niye kaybettik 56 yaşında gencecik insanı? Babası Sayın Rahmi Bey’e Allah sabırlar versin, uzun ömür versin. Sağlıklı ve hayatta. Dedesi, nur içinde yatsın Vehbi Bey kaç yaşına kadar yaşadı, hem de o zamanın şartlarında. 30 yaşında, 40 yaşında gencecik insanlar kronik hasta. 30 yaşında kadınlar menopoza giriyor, 20’li, 30’lu yaşlarda delikanlılar kısırlık tedavisi görüyor. Kanserler, Haşimoto hastalığı, diyabet ve benzeri hastalıklar salgın halinde. Nerede uzayan insan ömrü?

Üç yaşında çocuğun karaciğeri yağlı. 10 yaşında çocuğunun göbeği var, memeleri büyük. Utanıyor, denize giremiyor. Bu durum bize vücuttaki hormonal ve enzimatik dengelerin, tüm vücudun fabrika ayarlarının bozulmaya başladığını gösteriyor.

Şekerli ve gazlı içecekler, dev reklamları yapılan paketli yiyecekler yüzünden. Bakın bunlar bağımlılık yapıyor. Bunların reklamı yasak olmalı, daha da önemlisi üretimi durdurulmalı. Üç aylık bebeğe karaciğer nakli yapılıyor. Eskiden bunlar var mıydı? Tamam teknoloji ilerlerdi. Tabii ki bunlar yapılacak. Ama neden? Neden 10 sene önce böyle vakalarla karşılaşmıyorduk da şimdi karşılaşıyoruz? Buna cevap versinler.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.