Konut Kredisi Faizi Yapılandırması Nasıl Yapılır?

Konut Kredisi Faizi Yapılandırması Nasıl Yapılır?

Konut kredisi yapılandırması veya kredi yapılandırması yaptırmak isteyenler faizlerin düşmesiyle konut kredileri yapılandırılmaya başlandı peki çektiğimiz konut kredisi için yapılandırma işini nasıl yaparız

A+A-

Yüksek Orandan Alınan Konut Kredisi Faizi Yapılandırması Nasıl Yapılır?

Refinansman ya da diğer adıyla kredi yapılandırma ile mevcut kredi borcunuzu güncel kredi yapılandırma faiz oranları ile yeniden hesaplayabilirsiniz.

Kredi Yapılandırma Nedir?

Genel olarak kredi yapılandırma nedir diye merak ediyorsanız; refinansman vadeyi uzatarak aylık taksit tutarlarınızı azaltarak kredi borcunuzu daha rahat bir şekilde ödemenizi sağlayan bir yöntemdir. Kredi yapılandırma ile kredi borcunuzu ödeme konusunda sıkıntı çektiğinizde alternatif bir şekilde ödeme yoluna başvurabilir ve krediyi ödemenizi daha kolay bir hale gelebilirsiniz.

Banka Kredi Yapılandırmasını Kabul Etmezse Ne Olur?

Günümüzde bazen bankalar müşterilerinin kredi yapılandırma başvurularını olumlu karşılamamakta ve reddetmektedir. Eğer bankanız kredi yapılandırma başvurunuzu reddederse umutsuzluğa kapılmayın. Başka bankalardan borç transferi talebinde bulunarak kredi borcunuzu ödeme yoluna başvurabilirsiniz.

Kredi Yapılandırma Faizi Ne Kadar?

Her bankanın kredi faizi yapılandırma oranları birbirinden farklılık göstermekte ve zaman içeresinde de değişim göstermektedir. Size en avantajlı yapılandırma imkanını tanıyan bankayı öğrenmek için kredi yapılandırma faizi 2020 güncel oranları inceleyebilir ve bu konuda daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Zira eğer bankanın sunduğu yeni faiz oranı ödediğiniz kredinin koşullarından daha cazip ödeme imkanı sağlıyorsa kalan borcunuzu yeniden vadelendirerek avantajlı bir şekilde kredi borcunuzu ödeyebilirsiniz.

Kredi Yapılandırılması Nasıl Yapılır?

Genel olarak kredi yapılandırması süreci konut kredinizin tutarı, vadesi, aylık ödeme tutarı, ödenen taksit gibi tutarlara göre hesaplanmaktadır. Bu bilgiler göz önünde bulundurularak mevcut olarak kredinizi kapatmanız için gerekli olan tutar ve mevcut aylık taksitler hesaplanmaktadır. Kalan borcunuz vadesi uzatılarak daha düşük taksitlerle ödeyerek kapatabileceğiniz bir şekilde yeniden yapılandırılmaktadır.

Konut Kredisi Yapılandırma

Günümüzde yapılandırma için en çok tercih edilen kredi türlerinin başında konut kredisi yer almaktadır. Uzun vadelerde alınan ve genelde araç kredisine göre çok daha yüklü meblağlarla çekilen konut kredisinde yapılandırma olanağı tüketicileri daha çok cezbetmektedir. Size en uygun yapılandırma faizi sunan bankalar ile anlaşarak daha az ödeme yaparak konut kredisi yapılandırma yoluna başvurabilirsiniz. 

Konut Kredi Yapılandırmasına Ne Zaman Başvurulmalı?

Konut kredi yapılandırmasına borcunuzu ödeyemeyecek duruma geldiğinizde ya da aylık taksit tutarları size yüksek geldiğinde başvurabilir ve bankanızdan yapılandırma talep edebilirsiniz. Ancak yapılandırma faizleri güncel faiz oranında farklı olacağı için başvurmadan önce hesaplamanızı bu bilgiyi göz önünde bulundurarak yapmanızda fayda vardır.

En Uygun Kredi Yapılandırması

Size en uygun konut kredisi yapılandırma faizi sunan bankalar günden güne değişiklik gösterebilmektedir. Kredi yapılandırması banka kredinizi kapatıp size yeni faiz oranı ile yeniden kredi vermekte olduğundan bir erken kapama cezası söz konusu olabilmektedir. Bu nedenle erken kapatma cezası ve güncel faiz oranlarını göz önünde bulundurarak güncel olarak kredi yapılandırması imkanını sunan bankaları takip etmeniz gerekmektedir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.