KOSGEB'ten 470 bin lira destek

KOSGEB'ten 470 bin lira destek

İşsizliği azaltmayı amaçlayan ve vatandaşlara iş yeri sahibi olma avantajı sağlayan KOSGEB 15 alanda toplam 470 bin liraya kadar destek veriyor.

A+A-

Yeni Şafak'ın haberine göre; işsizliği en aza indirmeyi amaçlayan devlet gerek istihdam çalışmaları gerekse vatandaşların kendi işyerlerine sahip olabilmesi için gerekli düzenlemeleri çeşitli programlarla sağlamaya devam ediyor. İşsizliğin bitirilmesi amaçlanırken, bu gaye kapsamında başlatılan çalışmalar her geçen gün artıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla başlatılan istihdam çalışmaları sayesinde milyonlar vatandaş iş sahibi oldu. İstihdam çalışmalarının yanı sıra Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı da (KOSGEB) kendi işyerlerini açma hayali kuran birçok vatandaşın hayallerini gerçekleştirmek için çalışmalarını hızlandırdı. Yerli girdiyi artırıp, cari açığı azaltmayı hedefleyen KOSGEB, destek ücreti makine ve teçhizat giderleri için 5 milyon lira destek ödemesi yapıyor

15 alanda 470 bin lira destek

KOSGEB, KOBİ'leri desteklemek ve seviyelerini yükseltmek, daha kaliteli mal ve hizmet verilmesi, gerek yurtiçinde gerekse de yurtdışında pazar paylarını artırmak için pazarlamaların düzenlenmesi amacıyla 15 alanda 470 bin liraya varan destek veriyor. 

Verilen destekler bununla da sınırlı kalmıyor. Ayrıca "Girişimcilik Destek Programı" adı altında kendi işinin patronu olmak isteyenlere 50 bin liraya geri ödemesiz, 100 bin lira geri ödemeli olmak üzere 150 bin liraya kadar destek veriliyor.

Kobi Gelişim Destek Programı'nda ise, en fazla 300 bin lira hibe ve 700 bin lira sıfır faizli kredi veriliyor.

Öte yandan, luslararası pazarlarda yer alarak teknolojik ürün ihracatını artırmak için işletmelerin yapacakları teknolojik ürün yatırımlarının desteklenmesi konusunda da 5 milyon liraya kadar destek veren KOSGEB, birçok farklı programla işletmelere milyonlarca lira destek ödemesi sağlıyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.