• BIST 86.072
  • Altın 251,269
  • Dolar 6,0742
  • Euro 6,8075
  • İstanbul 22 °C
  • Ankara 21 °C

Mart ayı burç yorumları 2019 - Yeni ay burç yorumları aşk - para - İş - Sağlık

Mart ayı burç yorumları 2019 - Yeni ay burç yorumları aşk - para - İş - Sağlık
Astroloji: Mart 2019 aylık burç yorumları… Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burcunu neler getirecek? Mart ayı burç yorumları 2019 - Yeni ay burç yorumları haberimizde.

Mart ayında gökyüzünde pek çok görünüm meydana gelecek ancak belki bu görünümlerden en önemlisi ani değişim gezegeni Uranüs’ün Boğa burcuna geçişi olacak. Tüm burçlara göre yorumlarını ayrı bir yazıda anlatacağım. Ayrıca yine zihinsel aktivitelerden sorumlu iletişim gezegeni Merkür’ün Balık burcundaki Retro’su yani geri hareketi ay boyunca iletişim kazalarına karşı dikkatli olmamızı gerektiriyor. Peki genel olarak nasıl bir ay geçireceğiz. İşte burçlara göre yorumlarınız. Lütfen önce yükselen burcunuza göre okuyunuz. 

Koç ve Yükselen Koçlar; 

0x0-gunluk-burc-yorumlari-28-subat-2019-persembe-1551334687412.jpg

Siz liderlik etmeyi seven, öncü bir burçsunuz. Ancak gökyüzü Mart ayı boyunca liderlik etme, engelleri aşabilme konularında biraz engelleyici etkiler verecek. Bu sizde biraz gerginlik oluşturabilir. Sizin için bu ay bir frene bir gaz pedalına basmak gibi hissettirebilir. 6 Mart’ta  Balık burcunda bir yeniay oluşacak. İçe dönüş anlamında yeni bir takım çalışmalara başlamak isteyebilirsiniz. Yeni bir eğitime katılmak gibi mesela… Zaten Güneş’in 21 Marta kadar Balık burcunda ve bu alanda transitte oluşu da yaptığınız işlerde biraz daha arka planda kalmanız gerektiğini size hatırlatacaktır. 

İletişim gezegeni Merkür 5 Mart’tan 28 Mart’a kadar yani hemen hemen ayın tamamında Balık burcunda Retro yani geri harekette olacak. Bir gezegenin geri harekette olması o gezegenin gölge yönlerini daha fazla hissetmemizi sağlar. Çünkü enerjisi dışa doğru değil içe doğru akar. İçimizdeki bozuk iletişim enerjisinin yankıları da dışarıda hayat bulur. Bu nedenle en çok iletişim kazaları Merkür Retro’su dönemlerinde yaşanır. Sizin haritanızda Merkür Retro’su 12.evde gerçekleşecek. 12.ev kapalı bir evdir. Yani kontrol dışı gelişen olayların, gizli saklı işlerin, gizli hastalıkların, gizli düşmanlıkların evidir. Arkanızdan çevrilen gizli saklı işler varsa bu dönem ortaya çıkabilir. Dışarıdan etkilere açık olacağınız bir zaman dilimindesiniz. Bu nedenle kandırılma, kolayca ikna edilme gibi durumlara karşı dikkat etmenizde yarar var. Bu süreçte biraz daha içe döneceğiniz, geçmişinizi sorgulayacağınız zamanlardan geçeceksiniz. Bu Retro döneminde olaylara çok mantıklı değil duygusal bakabilirsiniz. Mantıklı davranmak gereken, objektif olmak gereken işlerde zorlanmalar yaşayabilirsiniz. Özellikle bilinçaltınıza atmış olduğunuz duygu ve düşünceler ortaya çıkabilir ve sizi rahatsız edebilir. Bu anlamda arınmak, temizlenmek için uygun dönem olacaktır. Sezgilerinizin açılacağı, birçok farkındalık yaşayabileceğiniz bu dönemi özellikle yoga, meditasyon gibi aktivitelerle geçirebilirsiniz. 

Yönetici gezegeniniz Mars 1 Nisan tarihine kadar Boğa burcunda yani sizin para evinizde olacak. Parasal kazançlarınız, ihtiyaçlarınız, planlarınız, maddi güvence sağlayabilmek konusunda yapabileceklerinizi hayata geçirebilmek için destekçiniz olacak. Para kazanmak konusunda kendinizi biraz daha hırslı hissedebilirsiniz. 

6 Mart tarihinde değişim gezegeni Uranüs’ün de Boğa burcuna geçiyor olması önümüzdeki 7 yıllık süreçte yine kişisel kazanımlar alanında sizi oldukça dönüştürecek olayları yaşamınıza çekecek. Mesela yıllardır para kazandığınız kaynaklarınız değişebilir. Bambaşka kaynaklardan gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. Ani kazanılan veya kaybedilen paralar söz konusu olabilir. 

Uranüs’ün Boğa burcundaki geçişini, bu transiti anlattığım yazımda yükselen burcunuza göre detaylı okuyabilirsiniz. 

21 Martta Terazi burcunda bir dolunay meydana gelecek. Sizin ikili ilişkiler, işbirlikleri, evlilik, ortaklık evinizde gerçekleşecek bu dolunayda ilişkileriniz ve ortaklıklarınızla ilgili konularda bazı dönüşümlere fırsat verebilir, tamamlanmalar yaşayabilirsiniz. Sıfır derecede olacak bu dolunayda yeni başlangıçlarda yapabilirsiniz. İlişkiniz var ise ileriye dönük bazı kararlar alabilirsiniz. Mantıklı davranmanız gereken noktalarda duygusal davranabilirsiniz. Nedensiz olabilecek tartışmalara dikkat etmekte fayda var. 

Bu ay özellikle alerjilere ve bağışıklık sisteminizle ilgili yaşadığınız sorunlar var ise bunlara dikkat edin. Merkür Retro’su özellikle alerjilerinizi arttırabilir.  

Sevgi ve aşk gezegeni Venüs 2 Mart’tan sonra Kova burcuna geçecek. 27 Mart tarihine kadar sosyal çevreniz, arkadaşlarınızdan yana şanslı olacağınız bir dönem olacak. Umut ettiklerinizin yaşamınıza dahil olabileceği arkadaşlarınızdan ve sosyal çevrenizden destek görebileceğiniz bir süreç olacak.

Boğa ve Yükselen Boğalar; 

0x0-gunluk-burc-yorumlari-28-subat-2019-persembe-1551334698141.jpg

Ayın sizin için en önemli olayı ani değişim gezegeni Uranüs’ün burcunuza geçişi olacak. Aslında Uranüs 2018 yılında Boğa burcuna geçmişti ancak Kasım ayında Retro hareketiyle tekrar Koç burcuna döndü. 6 Mart tarihinden sonra 7 yıl boyunca sizin burcunuzda olacak. Bu süre boyunca yaşamınızda pek çok konuda sizi değiştirmeye, dönüştürmeye çalışacak. Siz yükselen Boğalar genellikle güvenilir, sağlamcı yapınızla bilinirsiniz ancak Uranüs size almadığınız riskleri aldırabilir, pek çok konuda maceracı, özgürlükçü yanınızı ortaya çıkarabilir. Fiziksel olarak görünümünüzde de sıra dışı değişimler yapabilirsiniz. Otoritelere kafa tutacak boyutta özgürlük arzunuz artabilir. 

Uranüs’ün Boğa burcundaki geçişini, bu transiti anlattığım yazımda yükselen burcunuza göre detaylı okuyabilirsiniz. 
6 Mart’ta Balık burcunda bir yeniay oluşacak. Bu yeniayda yeni bir sosyal çevre edinmek isteyebilirsiniz. Sizi yaşamınızdaki ideallerinize ulaştırabilecek insanların olduğu ortamlarda bulunabilirsiniz. Yalnızsanız gireceğiniz bu yeni ortamlarda yeni bir aşk bulabilirsiniz. Ancak bu süreç aynı zamanda Merkür gerilemesine denk geleceği için Retro dönemleri yeni bir aşka yelken açmak çok da önerilmez. 

İletişim gezegeni Merkür 5 Mart’tan 28 Mart’a kadar yani hemen hemen ayın tamamında Balık burcunda Retro yani geri harekette olacak. Bir gezegenin geri harekette olması o gezegenin gölge yönlerini daha fazla hissetmemizi sağlar. Çünkü enerjisi dışa doğru değil içe doğru akar. İçimizdeki bozuk iletişim enerjisinin yankıları da dışarıda hayat bulur. Bu nedenle en çok iletişim kazaları Merkür Retro’su dönemlerinde yaşanır. Sizin haritanızda Merkür 11.evinizde geriliyor olacak. Yeniay dönemi yeni sosyal ortamlar oluşturma, yeni arkadaşlarla tanışma süreciniz olacak dedik. Bununla birlikte eski arkadaşlarınızdan, dostlarınızdan haberler alabilir veya onlarla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca gerek eski arkadaşlarınızla ilişkilerinizde gerek şu anki sosyal çevrenizde yanlış anlaşılmalar, hayal kırıklıkları, aldatılmalar, darılmalar, küslükler, iletişim pürüzleri yaşayabilirsiniz. Bu süreçte dışarıya açılmaktan ziyade kendinizi iç dünyanızda tutmak isteyebilirsiniz. Sosyalleşmek için çok motive hissedemeyebilirsiniz. Yardım kuruluşlarında bir takım işleriniz varsa süreç çok hızlı ilerlemeyebilir. Hatta bu konuda bazı pürüzler çıkabilir. 

 Mars 1 Nisan tarihine kadar sizin burcunuzda olacak. Marsın burcunuzda olacağı süre boyunca enerjiniz artacak, efor sarf etmeniz gereken işlerde kendinizi çok enerjik hissedebilirsiniz. Kendinize dönük olmayı isteyeceğiniz bir dönem olabilir. Fiziksel görünümünüzle ilgili Uranüs’ünde etkisi ile radikal bazı değişimler gerçekleştirebilirsiniz. Diyete, spora başlamak için değerlendirilebilecek bir dönem. 

21 Mart’ta Terazi burcunda bir dolunay meydana gelecek. Bu dolunay zamanı maddi kaynaklarınızla ilgil bir süreci sonlandırabilirsiniz. Mesela bir ödemenizi bitirebilirsiniz. Elinize geçen bir para ile ilgili karar vermekte zorlanmalar yaşayabilirsiniz. Bankacılık işlemlerinde ekstra dikkat etmenizde yarar var.


Sevgi, aşk, para gezegeni Venüs 2 Mart’tan sonra Kova burcuna geçecek. 27 Mart tarihine kadar toplum önünde göründüğünüz alanda özellikle de kariyer alanınızda size şanslı gelişmeler vermeye başlıyor. İşinizde sıra dışı farklı fikirler ve ilişkiler geliştirebilirsiniz. Yöneticilerinizle var olan problemlerinizi sıra dışı yöntemlerle giderebilirsiniz ya da şu an yaptığınız işten çok daha farklı orijinal, daha iyi koşullara sahip faklı bir iş teklifi alabilirsiniz. 

İkizler ve Yükselen İkizler; 

​​0x0-gunluk-burc-yorumlari-28-subat-2019-persembe-1551334696259.jpg

Mart ayına Balık burcundaki yeniay ile başlıyorsunuz sevgili ikizler. Yeni aylar yeni başlangıçları ifade eder. Yeniay sizin iş, kariyer alanınızda gerçekleşeceği için bu ay kariyer yaşamınızda yeni başlangıçlar yapmak isteyebilirsiniz. Toplum önünde göründüğünüz alanla ilgili yeni kararlar alıp, uygulamaya geçirebilirsiniz. Kafanızda şu ana kadar yaptıklarınızın üzerinde büyüklükte bir proje varsa bunu uygulamaya koyabilirsiniz. Sadece bu alanda yapacağınız değişimleri Merkür Retro’su bitiminde hayata geçirmeniz çok daha olumlu sonuçlar verecektir. 

Özellikle 27 Mart sonrası Venüs Balık burcuna yani sizin kariyer evinize gireceği için, iş ile ilgili oldukça destekleyici olacaktır. 

Sizin de yönetici gezegeniniz olan iletişimden sorumlu gezegen Merkür 5 Mart’tan 28 Mart’a kadar yani hemen hemen ayın tamamında Balık burcunda Retro yani geri harekette olacak. Bir gezegenin geri harekette olması o gezegenin gölge yönlerini daha fazla hissetmemizi sağlar. Çünkü enerjisi dışa doğru değil içe doğru akar. İçimizdeki bozuk iletişim enerjisinin yankıları da dışarıda hayat bulur. Bu nedenle en çok iletişim kazaları Merkür Retro dönemlerinde yaşanır. Sizin kariyer alanınızda gerçekleşecek olan bu gerileme durumu Mart ayı boyunca mesleğinizle ve otorite figürleri ile ilgili bazı iletişimsel sorunlar yaşanabileceğini ifade eder. Kendinizi ifade ederken sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Hayal kırıklıkları, fikirsel konularda aldanma, aldatılma gibi durumlar yaşanabilir. Ayrıca devletle iş yapan bir yapıdaysanız evrak işlerinizde bazı gecikmeler yaşanabilir. 

Ani değişim gezegeni Uranüs 6 Mart tarihinde Boğa burcuna geçiyor ve 7 sene boyunca bu alanda geçiş yapıyor olacak. Geçtiğimiz 7 yıl boyunca sosyal çevrenizde oldukça sıra dışı değişimler yaşadınız. Farklı insanlar yaşamınıza girdi. Artık bu alandaki düzenlemeleri bitirerek 6 Mart sonrası önümüzdeki 7 yıl boyunca yaşama daha farkında, daha içsel, daha ruhani bakacağınız bir dönüşüm sürecine giriyorsunuz. 

Uranüs’ün Boğa burcundaki geçişini, bu transiti anlattığım yazımda yükselen burcunuza göre detaylı okuyabilirsiniz. 

Mars 1 Nisan tarihine kadar Boğa burcunda olacak. Sizin 12.evinizde gerçekleşecek bu transitte bazı arkadaşlarınızın arkanızdan iş çevirdiğine şahit olabilirsiniz. Dikkatli olmanızda fayda var. Uyku problemleri yaşanabilir, iç dünyanızda bazı çatışmalar duygu ve düşünceler yaşayabilirsiniz. Bu sürecin geçici olduğunu bilmelisiniz. Bu süreci en hafif şekilde geçirebilmek için bilinçaltı çalışmaları, yoga, meditasyon gibi konularla ilgilenmek size fayda sağlayacaktır. 

21 Mart tarihinde Terazi burcunda bir dolunay meydana gelecek. Bu dolunay sizin aşk yaşamınızda bazı gerginlikler hissetmenize neden olabilir. İlişkisi olan İkizler için iletişimsel problemlerin de etki göstereceği bir süreç olacaktır. İki taraflı kalp kırmalar yaşanabilir. Sakin kalmaya özen gösterin. Çocuklarınızla ilgili konularda da sinirli davranışlar içerisine girebilirsiniz. Hamilelik düşünenler için bebek haberi gelebilir. 

Aşk, sevgi gezegeni Venüs 2 Mart’tan sonra Kova burcuna geçecek. 27 Mart tarihine kadar eğitim hayatına devam eden bir ikizlerseniz size şans getirecektir. Sınavlarınız iyi geçer, iyi notlar alırsınız ya da yurt dışı başvurularınız varsa olumlu geri dönüşler alırsınız. Yurtdışı seyahatleriniz gündemdeyse böyle bir seyahatte tanışacağınız birine gönlünüzü kaptırabilirsiniz. 

Yengeç ve Yükselen Yengeçler; 


0x0-gunluk-burc-yorumlari-28-subat-2019-persembe-1551334696553.jpg

Mart ayına Merkür gerilemesi ile başlıyoruz. İletişim gezegeni Merkür 5 Mart’tan 28 Mart’a kadar yani hemen hemen ayın tamamında Balık burcunda geri harekette olacak. Bir gezegenin geri harekette olması o gezegenin gölge yönlerini daha fazla hissetmemizi sağlar. Çünkü enerjisi dışa doğru değil içe doğru akar. İçimizdeki bozuk iletişim enerjisinin yankıları da dışarıda hayat bulur. Bu nedenle en çok iletişim kazaları Merkür Retro dönemlerinde yaşanır. Sizin özellikle akademik konular, yabancılar, yayıncılık, uluslararası işler alanınızda bu gerileme gerçekleşecek. Bu süreçte yeni bir takım kararlar almamalısınız. Ancak yarım kalmış, hayata geçirilememiş kararlarınız var ise bu süreçte tamamlayabilirsiniz. Seyahatlerinizde gecikmeler, yanlış rezervasyon, saat değişimleri, kaybolan valizler gibi durumlara karşı dikkatli olmanızda fayda var. Bu ev aynı zamanda ideoloji, felsefe, din gibi kavramları da içerdiği için bu konularda yanlış anlaşılabileceğiniz sohbetlerin içinde kalabilirsiniz. Bu tarz diyaloglardan uzak durmaya gayret etmeniz iyi olacaktır.  

6 Mart tarihinde Merkür Retro’sunun negatif etkilerini biraz da olsa hafifletecek bir yeniay gerçekleşecek. Balık burcundaki bu yeniay sizin akademik hayatınızda ve uluslararası işlerinizde yeni bir takım girişimler yapmanızı destekleyecektir. Mesleğinizi destekleyecek yeni eğitimlere katılabilirsiniz. Ayrıca seyahatlerde gündeme gelebilir. Ancak Merkür’ün yine bu alanda geri harekette olduğunu unutmadan hareket etmenizde fayda var. Çok elzem olmayan yeni bir takım kararlarınızı Retro sonrasına bırakabilirsiniz. Özellikle Venüs’ün de bu alana geçeceği 27 Mart sonrasını düşünebilirsiniz. 

Değişim gezegeni Uranüs 6 Mart tarihinde Boğa burcuna geçiyor ve 7 sene boyunca bu alanda geçiş yapıyor olacak. Önümüzdeki yıllarda sosyal çevrenizin değişeceği, düşünce yapınıza uygun insanlarla yaşamınıza devam edeceğiniz bir süreç yaşayacaksınız. 

Uranüs’ün Boğa burcundaki geçişini, bu transiti anlattığım yazımda yükselen burcunuza göre detaylı okuyabilirsiniz. 

Mars 1 Nisan tarihine kadar Boğa burcunda olacak. Sosyal çevreniz ve bulunduğunuz gruplarla birlikte yaptığınız başarılı işler konuşulacak. Daha daha fazla sosyalleşmek isteyebilirsiniz. Çevrenizi genişletmek için yeni bazı dernek ve kulüplere üyelik yaptırabilirsiniz. 

21 Mart tarihinde Terazi burcunda meydana gelecek dolunayda ailevi konularla ilgili bazı gerginlikler yaşayabilirsiniz. Ailenizdeki kişilerle iletişiminize dikkat etmelisiniz, sesler yükselebilir. Ev kazalarına karşı dikkatli olmanızda fayda var.

Venüs 2-27 Mart arası Kova burcundan geçecek. 27 Mart tarihine kadar eşten veya ortaktan parasal kazanımlarınızda artış olabilir. Finansal açıdan pozitif gelişmeler yaşayabileceğiniz bir zaman diliminde olacaksınız. Yüklü miktarda bir para gelebilir. Bu para eşinizden, ortağınızdan gelebileceği gibi, miras yollu da gelebilir. Ayrıca operasyon gerektiren sağlık problemleriniz var ise bu dönem iyileşmeniz mümkün olacaktır. Venüs oldukça destekleyici olacaktır. 

Aslan ve Yükselen Aslanlar;

​​​​​​​0x0-gunluk-burc-yorumlari-28-subat-2019-persembe-1551334693742.jpg

Aya iletişim gezegeni Merkür’ün geri hareketi ile başlıyoruz. Merkür 5 Mart’tan 28 Mart’a kadar yani hemen hemen ayın tamamında Balık burcunda geri harekette olacak. Bu dönem mali olarak çok açılmamanız gerekir. İnternet üzerinden yapılan işlerde kart bilgilerinize dikkat edin. Bu dönem kredi kartlarında çalınma, kullanılma gibi riskler vardır. Bilgileriniz kopyalanabilir. Dikkat edin! 

6 Mart tarihinde Balık burcundaki yeniayda özellikle maddi konularda bazı kararlar vermek, kendinize mali anlamda yeni bir kaynak oluşturmak için harekete geçmek isteyebilirsiniz. Eşinizin, ortağınızın üzerinden veya aile mirasıyla gelen bir para söz konusu olabilir. Bir borcunuzu kapatmak isteyebilirsiniz. Eğer sağlık açısından bir sorununuz var ise operasyon için karar vermeniz kolaylaşır. Ancak yine bu alanda bir Merkür Retro’su yaşandığını unutmamak gerekir. Böyle bir durum yaşıyorsanız ve çok acil değilse 28 Mart sonrasında bir tarih belirlemenizde fayda var. Retro etkisi olarak ödemeler konusunda beklediğiniz haberler geç gelebilir. Ancak yeniay Merkür Retro’sunun negatif etkisini bir nebze de olsa hafifletecektir. 


Değişim gezegeni Uranüs 6 Mart tarihinde Boğa burcuna geçiyor ve 7 sene boyunca bu alanda geçiş yapıyor olacak. Sizin meslek ve kariyer alanınızda değişim yaratmaya başlıyor. Uzun vadeli hedefleriniz, amaçlarınız ve mesleğinizde heyecan ve özgürlük arayışında olacaksınız. 

Uranüs’ün Boğa burcundaki geçişini, bu transiti anlattığım yazımda yükselen burcunuza göre detaylı okuyabilirsiniz. 

Mars 1 Nisan tarihine kadar Boğa burcunda olacak. Bu pozisyon meslek ve kariyer yaşamınızda mücadele etmeniz gereken durumlar yaşayabileceğinizi işaret eder. Yeni girdiğiniz bir işte kendinizi ortaya koyabilmek için çok çalışmanız, savaşmanız gereken durumlar olabilir. Azimli olmanız gerekecektir. 
 
21 Mart tarihinde Terazi burcunda meydana gelecek dolunayda özellikle yakın çevrenizle iletişim problemleri yaşayabilirsiniz. Özellikle kardeşleriniz veya yakın akrabalarınızla ilgili sizi gerebilecek olaylar yaşanabilir. Ayrıca elektronik cihazlarınıza dikkat etmelisiniz. Gönderdiğiniz mesajlara ve maillere dikkat etmelisiniz. Farklı kişilere gidebilir. 

Venüs 2 Mart’tan sonra Kova burcuna geçecek ve sizin ilişki ve evlilik yaşamınızda güzel gelişmeler yaşamanıza neden olacak. Bir süredir devam eden bir ilişkiniz varsa teklif alabilirsiniz ya da evlilik teklif edebilirsiniz. Evli ancak sorunlar yaşayan Aslanlar için ise sorunları aşabileceğiniz bir süreç olacaktır. Ortaklıkla yürüttüğünüz bir işiniz varsa maddi getirisi gayet tatmin edici yeni projelere imza atabilirsiniz. 


Başak ve Yükselen Başaklar;

​​​​​​​0x0-gunluk-burc-yorumlari-28-subat-2019-persembe-1551334700137.jpg

Aya sizin de yöneticiniz olan iletişim gezegeni Merkür’ün Balık burcundaki geri hareketi ile başlıyoruz. Merkür 5 Mart’tan 28 Mart’a kadar yani hemen hemen ayın tamamında Balık burcunda Retro yani geri harekette olacak. Bir gezegenin geri harekette olması o gezegenin gölge yönlerini daha fazla hissetmemizi sağlar. Çünkü enerjisi dışa doğru değil içe doğru akar. İçimizdeki bozuk iletişim enerjisinin yankıları da dışarıda hayat bulur. Bu nedenle en çok iletişim kazaları Merkür Retro’su dönemlerinde yaşanır. 5-28 Mart arası eşinizle veya sevgilinizle aranızda gergin durumlar oluşabilir. Partnerinizle birbirinizi yanlış anlayabilir, sorunlar yaşayabilirsiniz. İletişim kaynaklı ertelenen problemleri çözmek için de aslında uygun bir zaman dilimidir. Bu ev ortakları, imzaları, sözleşmeleri, davaları da ifade ettiği için mümkünse imza atmayın ancak erteleyemeyeceğiniz sözleşmeler var ise imza atarken maddeleri çok dikkatli okuyun. Ertelenen bir iş ortaklığı varsa tekrar gündeme gelebilir, bu dönem değerlendirilebilir.


6 Mart tarihinde Balık burcundaki yeniay Retro’nun negatif etkisini biraz da olsa düzeltecek. Merkür gerilemesine rağmen bazı yalnız olan Başaklar yeni bir ilişkiye başlayabilir. Bu yeni ay evli ve sorunlar yaşayan Başaklar içinse bu sorunlarla yüzleşmek ve dönüştürmek için güzel etkiler barındırıyor. 

Değişim gezegeni Uranüs 6 Mart tarihinde Boğa burcuna geçiyor ve 7 sene boyunca bu alanda geçiş yapıyor olacak ve sizin seyahat, eğitim, yurtdışı konularında köklü değişimler yaşamanızı sağlayacak. 

Uranüs’ün Boğa burcundaki geçişini, bu transiti anlattığım yazımda yükselen burcunuza göre detaylı okuyabilirsiniz. 

Mars 1 Nisan tarihine kadar Boğa burcunda olacak. Bu tarihe kadar özellikle seyahatler gündeminizde olabilir. Tüm enerjinizi yabancı ülkelere seyahat etmek, yeni kültürler tanımak için veya yurtdışı bağlantılı işlerinize harcayabilirsiniz. Bir öğrenciyseniz bu enerji tamamıyla yükseköğreniminize yönelik olacaktır.

21 Mart tarihinde Terazi burcunda meydana gelecek dolunayda mali konularda bazı hassas kararlar almanız gerekecektir. Düşünmeden para harcamamaya dikkat edin. Özellikle internet üzerinden yapılan işlemlerde dikkatli olmalısınız. 

Venüs 2 Mart’tan sonra Kova burcuna geçecek ve gündelik meşguliyetlerinizde canınızı sıkan konular var ise iyileşmeye başlayacak. İş ortamınızda elde ettiğiniz başarılarla başlayabilirsiniz. Terfi alabilirsiniz. Maddi olarak daha iyi şartlara sahip yeni bir iş teklifi alabilirsiniz. Yüzünüzün daha fazla güleceği ve daha pozitif hissedeceğiniz bir zaman dilimi olacak. 


Terazi ve Yükselen Teraziler; 

0x0-gunluk-burc-yorumlari-28-subat-2019-persembe-1551334690207.jpg

5 Mart tarihinde iletişim gezegeni Merkür yılın ilk Retro’suna yani geri hareketine Balık burcunda başlayacak. Bir gezegenin geri harekette olması o gezegenin gölge yönlerini daha fazla hissetmemizi sağlar. Çünkü enerjisi dışa doğru değil içe doğru akar. İçimizdeki bozuk iletişim enerjisinin yankıları da dışarıda hayat bulur. Bu nedenle en çok iletişim kazaları Merkür Retro’su dönemlerinde yaşanır. Mart ayı boyunca özellikle sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Geçmiş dönemde yaşamış ve atlatmış olduğunuz bir rahatsızlığınız varsa tekrar edebilir veya ertelediğiniz, ihmal ettiğiniz bir durum varsa bu süreçte tekrar gündeminize gelebilir. Günlük işleriniz biraz daha sıkıcı gelebilir bu dönem... İş arkadaşlarınızla iletişimsel problemler yaşayabilirsiniz veya işverenseniz çalışanlarınızla yanlış anlaşılmalar olur ve işler aksayabilir. 

6 Mart tarihinde Balık burcunda oluşacak yeniay Retro’nun olumsuz enerjisini biraz da olsa düzeltecek. Bu yeniayda beslenme rutininize veya sağlığınıza biraz daha fazla odaklanabilirsiniz. İş yaşamınızla ilgili yeni bir sayfa açmak isteyebilirsiniz. Yeniay iş ile ilgili değişimleri, önemli projeleri düşündürür ancak hayata geçirmek için Merkür Retro’sunun bitmesini beklemenizi öneririm. 

Değişim gezegeni Uranüs 6 Mart tarihinde Boğa burcuna geçiyor ve 7 sene boyunca bu alanda geçiş yapıyor olacak. Uranüs sizin özellikle finansal konular, eşinizin gelirleri, ortaklı işlerinizdeki kazanç konularını dönüştürmeye geliyor. Ayrıca kült konulara bakış açınızın da kökünden değişeceği yıllar yaşayacaksınız. 

Uranüs’ün Boğa burcundaki geçişini, bu transiti anlattığım yazımda yükselen burcunuza göre detaylı okuyabilirsiniz. 

Mars 1 Nisan tarihine kadar Boğa burcunda olacak. Bu tarihe kadar ortak mali konulara efor sarf etmeniz gerekebilir. Para çıkışlarına dikkat edin. Bu dönem biraz artabilir. Özellikle eş veya ortaktan kaynaklı borçlar gündeminize gelebilir. 

21 Mart tarihinde burcunuzda meydana gelecek dolunayda yaşamınızın her alanını kapsayacak gerginlikler yaşayabilirsiniz. Biraz daha ben diyeceğiniz bir dönem olacaktır. İkili ilişkiler alanında da bazı kararlar alacağınız bir süreci gösterir. Tepkilerinizi frenlemeye çalışın. Fiziksel olarak görünümünüzde değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. 

Venüs 2 Mart’tan sonra Kova burcuna geçecek ve yalnız olan Teraziler için aşk zamanı fısıldanıyor olacak. Venüs’ün transiti ile aşk yaşamınızda hareketli, tutkulu bir dönem başlıyor. Yaratıcılığınızı daha rahat ortaya dökebileceğiniz bir süreçtesiniz. Ayrıca çocuk sahibi olmak isteyenler için Venüs size bu ay oldukça destekleyici etki veriyor. 


Akrep ve Yükselen Akrepler;

​​​​​​​0x0-gunluk-burc-yorumlari-28-subat-2019-persembe-1551334695447.jpg

Aya iletişim gezegeni Merkür’ün geri hareketi ile başlıyoruz. Merkür 5 Mart’tan 28 Mart’a kadar yani hemen hemen ayın tamamında Balık burcunda geri harekette olacak. Bu geri hareket sizin aşk, çocuklar, yaratıcılık, hobiler, spekülatif kazanımlar alanınızda zorlanmalar, gecikmeler, ertelenen konuların tekrar gündeme gelmesi anlamına gelir.  Partnerinizle anlaşmakta sorunlar yaşayabilirsiniz. Çocuklarınızla ilgili alacağınız bir haber yanıltıcı olabilir veya onlarla iletişimde sorunlar yaşayabilirsiniz. Eski aşklarınız tekrar gündeminize gelebilir. Özellikle yatırım konusunda risk almamak gereken bir dönemdir. Büyük yatırımlar için Retro sonrasını beklemekte fayda var. 

6 Mart tarihinde Balık burcunda oluşacak yeniay Merkür Retro’sunun olumsuz enerjisini biraz da olsa azaltacaktır. Bu yeniayda yeni bir aşk gelebilir. Merkür gerilemesine rağmen karşınızdaki kişiden emin olmadan ilişkiye başlayıp bir şans vermek isteyebilirsiniz veya eski sevgiliniz geri dönmek isteyebilir. Bu durumda Retro bitene kadar kafanız karışabilir ancak unutmayın Retro ile gelen eski aşklar Retro bitiminde gider. Yine de karar size ait.  

Değişim gezegeni Uranüs 6 Mart tarihinde Boğa burcuna geçiyor ve 7 sene boyunca bu alanda geçiş yapıyor olacak. Sizin ilişkiler, evlilik ve ortaklık alanınızda gerçekleşecek olan bu uzun transit ikili ilişkilerinizde adeta devrim niteliğinde değişimler getirecektir. Evli olan Akrepler için evlilikte özgür olma isteği, heyecan isteği artacaktır. Sizi kısıtladığını düşündüğünüz kişilerden özgürleşmek isteyeceksiniz. 

Uranüs’ün Boğa burcundaki geçişini, bu transiti anlattığım yazımda yükselen burcunuza göre detaylı okuyabilirsiniz. 

Mars 1 Nisan tarihine kadar Boğa burcunda olacak. Bu transit sizin ilişki ve evlilik yaşamınızda mücadele gerektiren durumları da işaret edebilir. Oluşabilecek gerginliklere dikkat etmekte fayda var. İçinize attığınız duygular bir anda dışarıya çıkmak isteyebilir. Ayrıca Mars ilişkinizde aşk ve tutku dolu bir süreci de müjdeleyebilir. Hayatınızdaki kişiye daha da bağlanabilirsiniz.

21 Mart tarihinde Terazi burcunda meydana gelecek dolunayda özellikle arkanızdan çevrilen gizli işler, gizli düşmanlıkları fark edebilirsiniz. Kendinizi kontrol etmekte zorlandığınız durumlarla baş başa kalabilirsiniz. Özellikle bu olaylar uykusuzluk yaşamanıza neden olabilir. Psikolojik olarak depresif hissedebilirsiniz. Kendinizi rahatlamak için meditasyon, yoga, dua gibi yöntemden yararlanabilirsiniz.

Venüs 2 Mart’tan sonra Kova burcuna geçecek ve size ailenizle sıcak bağlantılar kurmak için destek olacak. Evinizde dekorasyon anlamında bazı değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. Ailevi sorunlarınız bu dönem düzelir. Ailenize yeni bir kişi katılabilir veya ailenizden bu dönem ihtiyacınız olan maddi desteği görebilirsiniz. 


Yay ve Yükselen Yaylar;

0x0-gunluk-burc-yorumlari-28-subat-2019-persembe-1551334697125.jpg​​​​​​​

Yılın ilk Merkür Retro’su Balık burcunda başlıyor. İletişim gezegeni Merkür 5 Mart’tan 28 Mart’a kadar yani hemen hemen ayın tamamında Balık burcunda geri harekette olacak. Bu Retro sürecinde aile bireyleri ile olan iletişiminizde bazı pürüzler, sıkıntılar çıkabilir. Seslerin yükselebileceği, hayal kırıklıklarının yaşanabileceği bir süreç olacaktır. Eve elektronik eşya alırken dikkat etmenizde fayda var veya evinizde tadilat, bakım gerektiren işleriniz çok acil değilse ertelemeniz iyi olacaktır. Sorunlar çıkabilir. Ayrıca gayrimenkul almak, satmak için çok uygun bir zaman dilimi değildir. 


6 Mart tarihinde Balık burcundaki yeni ayda Retro’nun yarattığı olumsuz hava biraz rahatlıyor. Yuvanız, ailenizi ilgilendiren konularla ilgili yeni başlangıçlar yapmak isteyebilirsiniz. Veya evinizle ilgili bir gelişme olabilir. Yuva kurmak, ev alıp satmak gibi konular gündeminize gelebilir. Ancak çok acil bir durum yok ise size bunları hayata geçirmeniz için Retro sonrasını öneririm. 

Değişim gezegeni Uranüs 6 Mart tarihinde Boğa burcuna geçiyor ve 7 sene boyunca bu alanda geçiş yapıyor olacak. Uranüs bu süreç boyunca yaşamınıza sağlığınız, iş yeriniz, çalışma arkadaşlarınız veya astlarınızla ilgili ani değişimleri getirecek. 

Uranüs’ün Boğa burcundaki geçişini, bu transiti anlattığım yazımda yükselen burcunuza göre detaylı okuyabilirsiniz. 

1 Nisan tarihine kadar iş yaşamınızda biraz daha mücadele gerektiren bir dönem yaşayacaksınız. İşinizle ilgili konularda, astlarınızla, çalışma arkadaşlarınızla gerginlik, sinirlenebileceğiniz durumlar yaşayabilirsiniz. Ayrıca bu dönem sağlık konularınıza da dikkat etmelisiniz. 

21 Mart tarihinde Terazi burcunda bir dolunay meydana gelecek. Bu dolunayda içinde bulunduğunuz sosyal gruplar, cemiyetler, arkadaşlarınızla fikir uyuşmazlıkları yaşayabilirsiniz. Tartışmalarda dengeli davranmaya dikkat etmelisiniz. Biraz duygusal yaklaşabilirsiniz. 

Venüs 2 Mart’tan sonra Kova burcunda olacak ve yakın çevrenizde bağlantılı olduğunuz insanlar aracılığıyla bazı fırsatlar yakalayabileceksiniz. Ticari bir işiniz varsa, iletişim sektöründeyseniz, yazmak, çizmek gibi konularda aktifseniz veya  sosyal medyada aktif biriyseniz bu alanlardan parasal kazançlarınızın artabileceği bir dönem olacaktır. 


Oğlak ve Yükselen Oğlaklar;

​​​​​​​0x0-gunluk-burc-yorumlari-28-subat-2019-persembe-1551334695852.jpg

5 Mart itibariyle yılın ilk Merkür Retro’su Balık burcunda başlayacak. Bir gezegenin Retro yani geri harekette olması o gezegenin gölge yönlerini daha fazla hissetmemizi sağlar. Çünkü enerjisi dışa doğru değil içe doğru akar. İçimizdeki bozuk iletişim enerjisinin yankıları da dışarıda hayat bulur. Bu nedenle en çok iletişim kazaları Merkür Retro’su dönemlerinde yaşanır. Bu süreçte elektronik aletlere dikkat etmek, eğer acil değilse yeni bir elektronik alet almamak uygun olacaktır. Bilgilerinizin mutlaka yedeğini alın. Çevrenizdeki insanlarla fikir ayrılıkları yaşayabilirsiniz. En çok kardeşlerinizle ve yakın çevrenizle... Mailleriniz ve mesajlarınız doğru kişilere gitmeyebilir veya ulaşmayabilir. Dikkat etmenizde fayda var.  

6 Mart tarihinde Balık burcundaki yeniayda Merkür Retro etkileri azalsa da yine de iletişimsel konularda sorunlar hafiflese de aksamalar devam edecektir. 

Değişim gezegeni Uranüs 6 Mart tarihinde Boğa burcuna geçiyor ve 7 sene boyunca bu alanda geçiş yapıyor olacak. Size aşkta beklemeyeni bekle diyor Uranüs. Sizin yapınızdan oldukça farklı, özgürlüğüne düşkün, fikirleri ve görünümü ile sıra dışı birisiyle ani başlayan ilişkiler yaşayabilirsiniz. 

Uranüs’ün Boğa burcundaki geçişini, bu transiti anlattığım yazımda yükselen burcunuza göre detaylı okuyabilirsiniz. 

1 Nisan’a kadar aşk hayatınızın hareket kazanacağı bir süreçte olacaksınız. Yalnızsanız yeni bir aşk kapınızı çalabilir veya partnerinizle ilişkinizde daha tutkulu bir döneme girebilirsiniz. Enerjiniz ilişkilerinize yönelik olacaktır. Çocuklarınız varsa eforunuzu onlarla beraber zaman geçirmeye, aktivitelere ayırabilirsiniz. 

21 Mart tarihinde Terazi burcunda meydana gelecek dolunayda kariyer eviniz etki alacak. Bu dolunayda işinizden ayrılmak istiyorsanız bunu gerçekleştirebilirsiniz. Mantıklı olmanız gereken bir konuda duygusal yaklaşabilirsiniz. İşyerinizdeki ilişkilerinizde daha yapıcı olmalısınız. Üstlerinizle, iş arkadaşlarınızla gerginlikler yaşanabilir. Tepkilerinizi duygusal değil biraz daha mantık çerçevesinde vermelisiniz.

Venüs 2 Mart’tan sonra Kova burcuna geçecek ve sizin maddi kaynaklarınıza yönelmenize ve onları arttırmanıza yardımcı olacak. Parasal anlamda güzel gelişmeler yaşayacaksınız. Uzun zamandır beklediğiniz bir maaş artışı olabilir veya beklemediğiniz bir anda prim almanız şeklinde olabilir. Kendinizi ekonomik anlamda rahatlamış hissedebilirsiniz. 

Kova ve Yükselen Kovalar;

0x0-gunluk-burc-yorumlari-28-subat-2019-persembe-1551334694892.jpg

Mart ayına yılın ilk Merkür Retro’su ile başlıyoruz. İletişim gezegeni Merkür 5-28 Mart arası Balık burcunda gerileyecek. Bir gezegenin Retro yani geri harekette olması o gezegenin gölge yönlerini daha fazla hissetmemizi sağlar. Çünkü enerjisi dışa doğru değil içe doğru akar. İçimizdeki bozuk iletişim enerjisinin yankıları da dışarıda hayat bulur. Bu nedenle en çok iletişim kazaları Merkür Retro’su dönemlerinde yaşanır. Merkür sizin parasal kaynaklarınızın ifade edildiği 2.evinizde gerilecek. Bu ev kazanç ve para evidir. Gelen paranın hızla gittiğine veya geçmişten bir takım borçların, ödemelerin karşınıza çıktığına şahit olabilirsiniz. İnternetten para ile ilgili işlemler yaparken dikkat edin. Yanlış hesaplara gidebilir. Balık burcundaki Merkür zihinde bulanıklık verebilir unutkanlıklar artabilir. Mali olarak değerli eşyalarınız dikkat edin bir yerlerde unutabilirsiniz. Maddi olarak bir durgunluk yaşanabilir. Ancak unutmayın ki bu geçici bir süreç. Geçmişte ertelemiş olduğunuz iş planlarınız gündeminize gelebilir. 

6 Mart tarihinde Balık burcunda oluşacak yeniay enerjisi Merkür’ün olumsuz etkisini bir nebze de olsa hafifletecek. Ancak siz yine de mali konularda ay sonuna kadar risk almayın.

Değişim gezegeni Uranüs 6 Mart tarihinde Boğa burcuna geçiyor ve 7 sene boyunca bu alanda geçiş yapıyor olacak. Yaşadığınız yeri veya evi aniden değiştirmek isteyebilir, bir süreliğine başka bir şehre ya da ülkeye taşınmak durumunda kalabilirsiniz. Bu transit sizin ait olma anlayışınız üzerinde etkili olacak. Kendinizi hiç bir yere ait hissetmeyebilirsiniz. Güven ve bağlılık algınızı gözden geçireceğiniz ve bu alanlarda özgürleşebileceğiniz bir zaman dilimi olacaktır. 

Uranüs’ün Boğa burcundaki geçişini, bu transiti anlattığım yazımda yükselen burcunuza göre detaylı okuyabilirsiniz. 

Mars 1 Nisan tarihine kadar Boğa burcunda olacak. Bu tarihe kadar ailevi konulara dikkat etmenizde fayda var. Enerjiniz ailevi konulara yöneliyor. Aile büyükleriniz ile iletişiminizde öfke, gerginlikler içeren durumlar yaşanabilir. Dikkat edilmeli. Ayrıca enerjinizi ev değişimi, ev arayışı gibi durumlara da yoğunlaştırabilirsiniz. 


21 Mart tarihinde Terazi burcunda meydana gelen dolunayda seyahatleriniz artabilir. Tatil durumu oluşabilir veya rutin yaptığınız seyahatlerinizde kontrolünüz dışında gelişebilecek aksilikler yaşanabilir. Olaylara biraz daha karamsar yaklaşma eğiliminiz artabilir. Yolculuklarınızda rötarlar yaşanabilir. Ayrıca bir öğrenciyseniz akademik konularda elinizde olmayan gerginlikler yaşanabilir. 


Venüs 2 Mart’tan sonra Kova burcunda olacak. Fiziksel olarak daha çekici olacağınız, daha da güzelleşeceğiniz bir dönem olacak. Cazibeniz artar. Ortamlarda bakışlar size doğru döner. Ayrıca bireysel olarak gerçekleştirmek istedikleriniz konusunda kendinizi daha motive hissedersiniz. Bu hedeflere yönelik çalışmalar size mali anlamda kazanç getirebilir. Yalnızsanız bu dönem aşkı bulabilirsiniz. İlişkiniz var ise daha tutkulu bir ilişkiye dönüşür. 


Balık ve Yükselen Balıklar;

0x0-gunluk-burc-yorumlari-28-subat-2019-persembe-1551334692565.jpg

5 Mart itibariyle yılın ilk Merkür Retro’su Balık burcunda başlıyor. Sizin burcunuzda olacak Retro’da kişisel hedefleriniz konusunda zihniniz bulanıklaşabilir, bazı gecikmeler yaşayabilirsiniz. Ayrıca teknolojik aletlere dikkat etmenizde fayda var. Bilgisayar kullanırken dikkat edin bir şeyler dökülmesin. İletişim kurmakta zorlanabilirsiniz. Söylemek istedikleriniz yanlış anlaşılabilir. İçinize kapanık olabilirsiniz. 

6 Mart tarihinde Balık burcundaki yeniay size bir şeylere başlamak için güç verse de Merkür Retro’su sonrası yeni bir şeylere başlamanız doğru olacaktır. 

Değişim gezegeni Uranüs 6 Mart tarihinde Boğa burcuna geçiyor ve 7 sene boyunca bu alanda geçiş yapıyor olacak. Sizin iletişim, yazmak, konuşmak gibi zihninizi ve fikirlerinizi ifade eden yaşam alanınıza giriyor. Kendinizi ifade etme ve ilişki kurma şekliniz oldukça radikal bir şekilde değişecek. Olaylara ve insanlara dair fikirleriniz ve davranışlarınızda da köklü değişimler olacak. 

Uranüs’ün Boğa burcundaki geçişini, bu transiti anlattığım yazımda yükselen burcunuza göre detaylı okuyabilirsiniz. 

Mars 1 Nisan tarihine kadar Boğa burcunda olacak. Nisan ayına kadar enerjinizi yakın çevrenizde olup bitenlere, düşünme, yazma, satış ve pazarlama gibi faaliyetlerinize yönelik kullanabilirsiniz. 

21 Mart tarihinde Terazi burcunda meydana gelecek dolunay ile aklınızda olmayan bir ödeme çıkabilir. Bu borç eşiniz, ortağınız veya ailenizden geliyor olabilir veya bir kredi ödemesi de sizi bu anlamda zorlayabilir. Eşinizin ya da partnerinizin işiyle ilgili bir değişiklik de olabilir. Belirsiz durumlar var ise netleşebilir. Harcamaları dengelemek gereken bir dönem olacaktır. 

Venüs 2 Mart’tan sonra Kova burcuna geçecek. Bu süreçte yalnız kalmak, içinize dönmek zihinsel olarak özgürleşmek için bazı çalışmalar yapabileceğiniz bir dönem olacak. Eski sevgiliniz dönmek isteyebilir. Merkür Retro’sunda olduğunuzu unutmadan karar vermenizi önerim. Retro ile gelen eski ilişkiler Retro bitiminde gider. Bu dönem fiziksel veya zihinsel bir rahatsızlığınız var ise iyileşme yaşayabilirsiniz.

AstroDuru.com
Astroloji Rehberiniz

Bu haber toplam 2261 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 A Haberci | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.