• BIST 101.971
 • Altın 230,075
 • Dolar 5,3205
 • Euro 6,0379
 • İstanbul 5 °C
 • Ankara 6 °C

Masonlar adaylık yarışında CHP'yi karıştırdı!

Masonlar adaylık yarışında CHP'yi karıştırdı!
Mahmut Övür, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Türkiye Masonlarının büyük üstadı Remzi Sanver’in adaylık yarışında olaya el attıklarını bugünkü yazısında dile getirdi.

RESA TİPİ MASONLUK-İSTİHBARHAT OYUNLARI-MELEZ SAVAŞ

Türkiye Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Locasının Bulgaristan Faaliyetlerinden Komşu Ülke Rahatsız!

Mason derneğinin daha önceki Gürcistan skandalındaki durumunu görünce, derneğin diğer ülkelerde olası faaliyetlerine de bakmak gereği hasıl oldu.

Türk Masonlarının, Rus Masonları ile birlikte Bulgaristan da yaptığı faaliyetlerinden Bulgaristan rahatsız. Bu durumun devletlerarası ilişkileri bozmasına neden olmadan önlem alınmalıdır.

Karşımız yine Remzi Sanver isimli Hür ve kabul edilmiş Masonların büyük üstatlığını yapmış hali hazırda masonluğu şekillendirmeye çalışan Fransız Devleti’ nin çalışanı çıkıyor.

Bulgaristan analizcileri, kendi topraklarında Remzi Sanver’in ve kendi ülkesinde siyasi sahtekar, milyonları kandıran ‘’Liberal Fahişe’’ olarak anılan, eski KGB li ve Putin’ nin siyasi strateji danışmanı Leonid Reshetnikov sağ kollarından Rus Büyük Ustası Andrey Bogdanov (ek4) önderliğindeki Türkiye/Rusya mason faaliyetlerini nasıl değerlendiriyor? Bakalım:

Bulgaristan daki masonik yapılanmanın mimarlarından birisi Rus vatandaşı Alexey Trubetskoy.’ Dir. Trubetskoy, Rusya'daki istihbaratın eski bir çalışanı, Putin'e yakın ve seçim kampanyalarında yer alan bir PR Ajansının sahibidir. Bulgar Masonik yapılanmada Eski komünist gizli servisler, Russophile hareketleri ve birçoğu Rus kredisine ve ortak girişimlerine finansal olarak bağımlı olan eski kızıl bürokratlarla bağlantılı olan Bulgarlarla dolu olduğu tespitler arasındadır.

Bulgaristan analistleri yapılan işleri kelimenin tam anlamıyla Melez Savaş (Hybrid War) olarak değerlendirmektedir.(ek3)

‘’Amaçlar Bulgaristan'daki Masonluğa sızmak ve bunu Rus ve Türk kontrolüne almak suretiyle Devlet ve iş kurumlarına sızma, Kremlin'in etkisi altına girerek Makedonya ve Batı Balkanlar'da görev alma. Yeni kurulan Bulgar Masonik yapıları üzerinden Balkanlara sızmak.’’(ek3)

Bulgaristan’ daki yerel kaynakların değerlendirmesine göre, Rusların ve Türklerin kontrolünde kurulan mason localarını kendi ulusal güvenliğinin tehdidi olarak algılanıyor. Kremlinin yararına yapılan bu harekâtın hedefi, Bulgaristan üzerinden Balkanlar da Rus etkisini artırmak olarak değerlendirilmektedir. Remzi Sanver’ de bu vizyonun yan elemanı.

Rusya kırımı işgal ettikten sonra, Karadeniz de kıyısı olan birçok ülkede propaganda faaliyetini artırırken, Masonik yapılanmalar Rus Melez savaşının bir parçası olarak kullanılıyor.(EK3)

Yine Rusya, yine Remzi Sanver ve skandal olabilecek olaylar. Bulgaristan’ da yapılanmada ki üyeler ağırlıklı olarak Rus vatandaşı olduğu gibi, birçoğu FSB’ye ve eski KGB'ye bağlı şahıslardan oluşuyor. Bir kısmı da Bulgaristan dan mülk alan Rus vatandaşları.

Bulgaristan kaynaklarına göre masonik yapılanmayı siyasi propaganda aracı kullanmada Rusya, Türkiye ile işbirliği analizin somut dayanağı; Rus işbirlikçisi ve yeni kurulan masonik organizasyonun başına Türkiye’ de masonik eğitime alarak Bulgaristan masonlarının başına getirilen İvan Sariev’ ile HKMB lin paralel büyük ustası Remzi Sanver’ in kanka ilişkisi. Remzi Sanver’ in Bulgaristan’a çok kereler gidip gelmesi ve oradaki Localarda verdiği konferanslar sürecin göstergesidir. Yine aynı taktik: Konferanslar ile gözü boya ardından ‘’çalışmanı’’ yap. Ben sendenim, senden daha iyiyim de, güven ve inancı sağla ve yık!

Remzi Sanver’ in kankası, ve büyük destekçisi Ivan’ nın çok ilginç bir geçmişi var. Ivan Sariev ’ in Biyografisinde ilginç detaylar:

İvan Sariev, Komünist rejimin gizli servislerinden Devlet Güvenliği birimi mensubu (DS) Albay Hristo Sariev'in oğludur. IVan Sariev, Sofya Askeri Akademisi “GS Rakovski” den mezun oldu, ancak askeri bir kariyer yapamadı. Geçici bir süre subaylık döneminde İstanbul’ da bir çanta dolusu gizli evrakı(!) kaybetmesiyle subaylık hayatı bitti. 2002 yılında Sariev, Ulaştırma Bakanlığının sorumlu olduğu Devlete ait “Bilgi Hizmetleri” şirketinin yönetiminde görev aldı. O dönemde Ulaştırma Bakanı, Ulusal İstikrar ve Refah Hareketinde (NMSP) aktif roldeydi. Monako'daki yatında öldürülen kaçakçı “The Doctor” Todorov ile birlikte birçok resim karesinde yer aldı. Üç Parti Koalisyon hükümeti sırasında eski bir Başbakanlardan Maliye Bakanı Plamen Oresharski'nin danışmanı görevinde bulundu. İİvan Sariev’ in eski adıyla DS'nin eski ajanları ve çoğunlukla Bulgaristan'ı temsil eden Ömür Boyu Haklar ve Özgürlükler Hareketi Başkanı (DPS) Ahmed Ahmed'in etrafındaki yakın çemberi ile ilişkilendirilen ünlü Sofya Kütüphanesi Koleji’nde, “bilgi yönetimi” konusunda ders vermişliği vardır.

Bulgaristan kaynaklı analize göre: ‘’İvan Sariev, Türkiye Büyük Locası eski Büyük Ustası Remzi Sanver ile çok iyi ilişkiler içerisindedir. İvan Sariev Sofya'da, Türk vatandaşları ile seçkin otel lobilerinde göründüğü söylenmektedir. Bulgar araştırmacının ifadesine göre; Türkiye’ de Masonluğun, özel (!) servislerin doğrudan kontrolü altında olduğu uzun zamandan beri bilinmesi, Sariev'in Remzi Sanver ile ilişkisinin boyutlarını açıklamaktadır. Rus masonların ve İvan ‘ nın biyografisine bakıldığında, bunlarla ilişkide olan Remzi Sanver ve ekibinin iş ve eylemleri; Başka ülkelerin servislerinin ağına düşmek, mensubu olunan kurumun faaliyet alanlarının dışında psikolojik harp unsuru gibi hareket etmek kurumlar ve Ülkeler arasındaki ilişkiyi zedeleyecek türdendir. Bulgar analizcilere göre Türkiye’ deki Mason büyük locası, hangi ‘’özel servisin’’ kontrolünde gözükmektedir? Böyle bir görüntü, Mason derneğinin amaç ve kapsamı alanındamıdır! Fransa Devleti çalışanı Remzi Sanver, neden Fransa da iş tutmaktadır… Bu açıdan Remzi Sanver ekibinin münferit işlerinin amacı nedir bilinmemektedir. Belki bu amacın ne olduğu sorusunun cevabını; Remzi Sanver’ in Bilgi Ünv kökeninde, Burkino Faso, Kavala İrtibatları, gezi olayları, Saroz ve Clinton vakıfları, Laurent vakfı irtibatları, Bir takım enstitülerde popülist Kürt meselesi konuşmalarında, ermeni meselesi konusundaki görüşlerinde aramak gerekir.

Remzi Sanver ve ekibi sanki resmi bir politika yapıyormuş gibi bir hava veriyor ise (bu çokça şahit olunan bir durumdur) bunlar kendilerini bağlar… Türkiye özellikle balkanlarda ki komşu ülkeleri ile her zaman barışçı ve şeffaf bir politika izlemiştir.

İvan’ a dönecek olursak; Askerlik görevinden ayrıldıktan sonra, şu anda ne tür bir iş yaptığı belli değildir. Bazı kaynaklar son zamanlarda ünlü Kütüphaneciler Üniversitesinde profesör olduğunu iddia ediliyor.

Rus’ya tarafından Bulgaristan’ da komploya öncülük eden diğer isimler Todor Kostov ve Valery Mitkov dir. Ivan Sariev'in Türkiye tarafı ile paralel ilişkisi olduğu Bulgar yetkililerce söylenmekle birlikte, bizimde gözlemlerimiz bu bilgiyi teyit etmektedir. Bu bilgide yanlış algı ‘’Türkiye ‘’ algısıdır. Türkiye’nin böyle bir komplo içerisinde olması mümkün değildir. Bu skandalı, faaliyetlerini çok iyi bildiğimiz Remzi Sanver’ in kişisel çıkarları doğrultusunda attığı adımların sonucu olarak değerlendiriyoruz. Remzi Sanver’ in Fransız Devleti çalışanı olduğunu, Burkino faso ‘da akçeli işler yaparken fiyasko yaşadığını ve Bilgi Üniversitesi gibi bir kökten geldiği düşünülürse hangi işlerin içinde olduğunu anlamak zor olmayacaktır. Bu konu ileride detaylı bir şekilde ele alınacaktır.

Bulgaristan da Sariev' den sonra ikinci önemli ve etkili grup, Birleşik Büyük locanın şu anki Büyük Ustası lapiska saçlı İskren Yotov'dur. Kendisi, BSP listesinden milletvekili adayı olan Simeonovo Polis Okulu'ndan mezun olan Pleven’in vatandaşı ve yüzüncü yıl partisinde güçlü bağlantıları var. Büyük

Üstadın, Roumen Petkov, Roumen Ovcharov, Iliana Yotova, Cornelia Ninova gibi liderler ile yakın kişisel temaslarda bulunmaktadır

Gayri resmi olarak Mason çevrelerinde, ünlü Filibe işadamı, Onursal Rus Konsolos ve Rus vatandaşı, ünlü Mason Georgi Gergov'un da Bulgaristan’ daki masonluk ile ilişkisi olduğu söylenmektedir. Ancak bu aşamada, bu şahsın her hangi bir organizasyonun içinde olduğu görülememiştir.

Bulgaristan’ daki bir diğer Rus Masonu Todor Kostov, anılan ülkedeki masonluğun önemli kurucularından. Bazı Masonlardan elde edilen bilgilere göre Kostov, Bulgaristan’ nın AB ve NATO üyeliğine karşı tartışmalara girdiğini, Bulgaristan’ nın Avrasya ekseninde yer alması konusunda ısrarcı olduğu söylenmektedir.

Bulgaristan daki masonluğun bir diğer ismi Rumen Naydenov'un, eski güvenlik ve istihbarat servislerine Popov kod adında bir ajan olarak bağlı olduğu bilinmektedir. Bu ajanın en yakını yardımcısı Devlet Güvenlik memuru Nikolay Kulbov'dur.

Remzi Sanver ve onun ekibi ( Serhat Demirel, FETÖ den tutukluluk yaşamış BM hakim akay’ ın oğlu vs.) Burkino Faso’ da akçeli işleri takip ettiği yetmezmiş gibi şimdi de Bulgaristan’ da Türkiye ile Bulgaristan arasında skandal olabilecek ilişkiler içerisine girmiş durumda.

Bulgar analistlerin öz eleştirisi şöyledir: ‘’Rusların ve Türklerin çıkarları uğruna, Bulgarların vatanlarını tekrar satmaya hazır olmaları ve kişisel isteklere rehin hale getirmeye hazır olmaları endişe ile izlenmektedir.’’ Haksız yere Türkiye’ yi böyle bir oluşumun içerisine sokulmasına neden olan Remzi Sanver ekibidir. Matematikçilik tarih bilmemeyi gerektirmez. Remzi Sanver’ iş tuttuğu Ruslar ve Rus yanlısı Bulgarlar Balkanlar coğrafyasında yakın geçmişte milyonlarca Türkü, Türk olduğu için katletmişti.

İşin kötüsü Türkiye’ deki masonlar, Rus locası başkanı liberal fahişe olarak anılan Boktanov’ un Türkiye’ deki mason locasını, Melez savaşın içine aldığı stratejisinden haberdar değil.

Remzi Sanver ve ekibinin Masonluğu kalkan yaparak kişisel hırs ve ihtirasları uğruna Komşu ülkelerdeki faaliyetleri derinlemesine incelenmelidir. Bilerek yada bilmeyerek Remzi Sanver ve ekibi ‘’Melez savaş’’ piyonu olmuştur. Remzi Sanver’ in hiç kimseye kahve ısmarladığı vaki değilken, faaliyetleri için gerekli finansmanı Masonlar Büyük Locasından sağlıyor olma ihtimali kuvvetle muhtemeldir. Bknz: Büyük üstatlık yaptığı dönemdeki seyahat, temsil harcama giderlerine. Rekorkmen! Halende bu durum devam etmektedir. Remzi Sanver her yerde kendine yakın insanları atama sevdası vardır. Bu uğurda her yeri karıştırma gibi bir huy edindiği gözlemlenmektedir. Bunun son örneği bir siyasi partide kendi yakınını aday gösterme hastalığına yenilmiş, aday olması için yengesini ortaya atıvermiştir.(ek1) Yakında Türkiye masonluğunu da ‘’liberal düşünceler’’ ile bölme filmini patlamış mısır yerken seyredeceğiz. Remzi Sanver’ in Ezoterik mezoterik masonluktan bahsedip, popüler bir siyaseti masonluk kalkanını kullanarak yapması, gelecekte Ünviversitelerde tez konusu olmaya adaydır.

Kamuoyunu duyurulur.

Çalışmada istifade edilen kaynaklar:

https://www.sabah.com.tr/gundem/2019/01/17/masonlarin-buyuk-ustadi-chpyi-karistirdi

https://bivol.bg/en/finance-ministers-godfather-provides-lavish-villa-as-well.html

http://bulgariaanalytica.org/en/2018/07/29/sas-svetlina-ot-dupka-rusia-i-turcia-masoni/

http://publikatsii.ru/main/9016-beschestnyy-politik-u-vlasti-andrey-vladimirovich-bogdanov.html

https://bivol.bg/en/finance-ministry-a-bulgarian-godfather-tale.html

 

Bu haber toplam 1570 defa okunmuştur
 • Yorumlar 1
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 A Haberci | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.