MEBBİS Nedir? MEBBİS Giriş Ekranı ile Ne İşlemler Yapılır

MEBBİS Nedir? MEBBİS Giriş Ekranı ile Ne İşlemler Yapılır

MEBBİS nedir? MEBBİS okullar başta olmak üzere birçok sistemi online olarak takip etmemizi sağlayan uygulamadır. Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri üzerinden tüm eğitim görevlileri modül üzerinden yapar

A+A-

MEBBİS Giriş İşlemi Nasıl Yapılır? Mebbis Kimler Kullanır? 

E okul platformu MEBBİS bir çok öğrenci tarafından araştırılmaya başladı. MEBBİS'in ne olduğunu merak edenler için detayları paylaşıyoruz. MEBBİS giriş işlemi nasıl yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın elektronik ortamda tüm hizmetlerini bir araya getirmeyi başardı. MEBBBİS sistemi sayesinde öğretmenler ve öğrenciler bir çok konuyu buradan takip edebiliyor. MEBBİS sistemi farklı sorgulama özelliklerini elinizin altına getiriyor. MEBBİS sistemine https://mebbis.meb.gov.tr adresinden kolayca giriş yapabilirsiniz.

MEBBİS Nedir?

MEBBİS nedir? MEBBİS okullar başta olmak üzere birçok sistemi online olarak takip etmemizi sağlayan uygulamadır. Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri üzerinden tüm eğitim görevlileri, MEBBİS modülünü seçerek internet üzerinden işlemlerini kolayca tamamlayabilir.

E okul sistemi ve E- okul online sınıf bağlantıları MEBBİS üzerinden yapılır. Gelişen teknoloji ile beraber eğitim sistemi de değişmeye başlamıştır. Artık çevrimiçi eğitim de hayatımızda önemli bir yer almaya başlamıştır. Artık çocuklarımızın geleceği dijital dünyaya tamamen bağlanmıştır.

MEBBİS Şifre Nasıl Alınır?
Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim sistemlerini kullanıcı adınız ve şifrenizle kolayca giriş yapabilirsiniz. Kullanıcı adınız ve şifreniz bulunmuyorsa sisteme giremezsiniz. MEBBİS şifre nasıl alınır?
Sisteme giriş gerçekleştirmek için kullanıcı adınız ve şifre bilgilerinizi bağlı olduğunuz okul müdürlüklerinden almanız gerekir. Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri adresine giriş yapın. Daha sonra kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapın. Bilgilerinizin doğruluğunu kontrol ettikten sonra ekranda yapmak istediğiniz işleme tıklayarak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

MEBBİS Üzerinden Gerçekleştirilen İşlemler

MEBBİS üzerinden gerçekleştirilen işlemler her geçen gün daha da artıyor. MEBBİS, öğrencilere online e okul kursları ve video konferans sistemleri ile bir çok alanda destek verir. Geleneksel yöntemlerin aksine çevrimiçi eğitim sizlere gerekli desteği verebiliyor. Sunduğu eğitim programları vakit tasarrufu sunan sistem öğretmenle öğrenci arasında bir iletişim kanalı olmayı başarıyor.

Mebbis Fayda ve Zararları

Öğrenciler sınav puanlarını MEBBİS sistemi üzerinden görebiliyor. İnternet ile bağlantısı olan her öğrenci istediği zaman bu notlarını görebilir. Geçmiş yıllara ait test ve ödevlerde uygulama üzerinde yer alıyor. Her öğrencinin sistem üzerinde bir profili yer alıyor. Ayrıca okula devamsızlık durumunu da buradan takip edebilirsiniz. Her dönem düzenlenen der programlarda buradan takip edilebiliyor. Olumlu yanlarıyla beraber bazı öğrenciler bu durumdan rahatsız olabiliyor. Bir çok öğrenci ortalamalarının düşük olduğu dönemlerde ailelerini bilgilendirmek istemiyor. Sorumluluk ve ortalama yükseltme sınavlarına dahil edilen öğrencilerin tüm durumlarını veliler kolayca görebiliyor. Bununla beraber öğrencilerin ceza ve aldıkları uyarılarda sisteme kayıt altına alınıyor. Öğrenciler okul ve ev hayatını birbirinden farklı şekillerde yaşamayı arzu eder. Tüm bilgilerin paylaşılması da öğrencileri oldukça korkutuyor. Günümüzde okul ve eğitime dair her konu MEBBİS üzerinden kolayca tamamlanabiliyor. Sistem internet üzerinden kurduğu kolaylıklar sayesinde hem veliler hem de eğitmenlerden tam not alıyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.