Meclis Başkanı İsmail Kahraman'dan Açıklama

Meclis Başkanı İsmail Kahraman'dan Açıklama

Meclis Başkanı İsmail Kahraman, kadınların kovulduğu haberleri ile ilgili açıklama yaptı.

A+A-

Meclis Başkanı İsmail Kahraman, geçtiğimiz günlerde basında yer alan haberler ile ilgili olarak açıklama yaptı. Kadınların kovulmadığını ve her tarafın dolu olduğunu belirten Meclis Başkanı İsmail Kahraman, bu konuda kadınları hiçbir zaman sahneden kovmadıklarını belirtti. Kahraman bir süre önce bu elim olay dolayısı ile istifa etmesi ve derhal özür dilemesi gerektiği tepkileri ile karşı karşıya kalmıştı.

Beklenen Açıklama Geldi

Açıklamalarında, "Yapılacak iş sadece ve sadece Çanakkale Türküsü'nü söylemek. Söyleyenler içinde 16 tane hanım var. Toplamda 13 tane erkek var. Toplamda 29 kişi var. 9 tane askerimiz orada. Herkesin alkışladığı, memnun kaldığı bir program. Arkasından şehitlik ruhuna sahip olmayan, tarih duygusuna sahip olmayan, Çanakkale'nin duygusunu bilmeyenler, 'Meclis Başkanı ne yaptı biliyor musunuz? Ne yaptı? Kadınları koymadı.' Ya nasıl koymadı? O sahnede...Sahne yok ki. Sahneye zaten üç tane koltuk var. Orası sahne değil. Tiyatro eseri değil. Sadece marşın, türkümüzün söylendiği bir hadise. Devlet tiyatrosu bir bildiri yayınladı, anlattı. Meclis başkanlığı anlattı. Ruh, duygu, dürüstlük, şahsiyet, haysiyet lazım. Müthiş bir faaliiyet yaptık. Hiç ondan bahsetmek yok. Çanakkale ruhuymuş, Gazi Meclis'miş... Hanımlar konmadı. Dolu her taraf." dedi. Beklenen açıklamayı yapan Kahraman, bu konu dışında farklı konular hakkında da açıklama yaptı.

"Durmak yok aynı tatbikata devam. Sanata değer veren bir insanım. Böyle ufak şeylerle, polemik mevzusu haline getirerek toplumu bölmek yanlış. Onlar da gerçeği bilirler inşallah. Diyalog. Diyaloğu da sanat sağlayacak. Karşılıklı konuşma, birbirine tahammül. Tahammül edeceğiz birbirimize. 'Herkes illa benim gibi konuşacak' olmaz. Bu faşizm. Herkes hürdür. Hür olarak yaşayacak. Türkiye'ye ötelere götüreceğiz. Önümüzü kesemeyecekler. Dışarıda adam besleyip Türkiye'nin içini karıştıran mikserlere imkan vermeyeceğiz. Gazetede okuduğum zaman kızmıyorum. Niye kızmıyorum? Acıdığım için. Zavallı bir güruh. İnşallah düzelirler. Bir bütünüz bir. Etle tırnağız. Bir arkadaşım 'televizyonda senden bahsettiler' dedi. Bir başka arkadaşım 'gazeteyi okudun mu' dedi. Okumadım. Ben yürürüm. İleri, daha ötelere. Birbirimize girmeyeceğiz. İlle bir 15 Temmuz olacak da mı kendimize geleceğiz? Beraber olacağız. Kendi sanatına, tarihine saygılı olacak."

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.