Meral Akşener'den Açıklama Üstüne Açıklama

Meral Akşener'den Açıklama Üstüne Açıklama

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Türkiye'ye 2 yıl içerisinde hızlı treni getirecek olduklarını açıkladı.

A+A-

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, 2 yıl içerisinde yüksek hızda treni Türkiye'ye getirecek oldukları açıklamasında bulunarak iktidara gelmelerinin ardından her konuda çok daha iyi adımlar atacak olduklarını açıkladı. Engelli bakım maaşları konusunda daha fazla iyileştirme yapacak olduklarını açıklayan Akşener, bakım maaşlarında iyileştirme yapacak olmalarının yanında engelli hakları ve bakım maaşı alan engellilerin çok daha iyi şartlarda yaşamalarını sağlamak adına çok iyi adımlar atmak üzere yenilikler getirmek istediklerini açıkladı. Türkiye ekonomisinin bir süredir sorunlar yaşadığına değinen Akşener, Erdoğan yönetilmini de sert eleştirdi.

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener Açıklamaları

"Daha önce 23 Nisan’da, 19 Mayıs’ta, 29 Ekim’de hepsi hastalanıyordu. Artık hepsi turp gibi oldu. Hepsi Allah’a şükür iyileşti. Önce kendileri iyileşti, şimdi de milletle ilgili hayırlı işler yapacaklarını söylediler. Milletin yaptığı fabrikaları satan, yandaş müteahhitlere para veren bu iktidar, 16 senedir ekonomimizin içine tükürdü"

"Siz olmasaydınız bu yola çıkmazdım. Sizi ’Yürü’ demeseydiniz, bu yola çıkmazdım. 6 aydır yollardayız. Çalışmamızı sürdürüyoruz. 1 senedir yan gelip uyuyan Erdoğan, polislerimizi, öğretmenlerimizi hatırladı. Seçilirse 3600 ek göstergelerini vereceğini söyledi. Eğer ben söylemeseydim, İYİ Parti olmasaydı, bugün 3600 konuşma konularının içinde olur muydu? Terör tazminatlarını söyledim, Mart ile Nisan ayı yatırılmış. Siyasi rekabet, önce milletin hayrınadır. Tek alternatifle yola çıkıldığı zaman, bir süre sonra kibir galip gelir. Bu ülkeyi çiftlik gibi yönetmeye kalkarlar. Biz yola çıktık, hepsi iyileşti"

"Kayseri nüfusunun yüzde 8’inin geliri yok. Yazıklar olsun. Kayseri nüfusunun yüzde 25’i yoksulluk sınırının altında yaşıyor. Yani yüzde 25 sayısında inan yoksulluk sınırının altında zar zor karnını doyuruyor. Kayseri’yi biz dünyanın mobilya üretim merkezi yapacağız. Hani İtalya’nın Milano’su, Torino’su gibi. Dünya buradan gelip mobilya seçecek. Kayseri’de hızlı treni 2 yıl içinde hayata geçireceğiz. Kayseri üniversitelerini bilim merkezi haline getireceğiz. Sizin hayallerinizi gerçekleştirecek projeleri varmış. 16 senedir sen ne yaptın? Kardeşim her şey yasak. Twitter’ı, Facebook’u yasaklamaya kalktın"

"16 yılda hepimizin cebinden 2 trilyon dolar topladılar. Peki gençler cebinize para girdi mi? Esnaf para kazanamıyor musun? Ne yaptılar? Ekonomik tercihini yandaşlara yaptılar. Kayseri’de Şehir Hastanesi yapılmış. Meşhur hastanenizin sahibi yandaş müteahhit. O yandaş müteahhide hasta sayısı garanti edildi. Hasta sayısı yetmiyorsa, hepinizin cebinden parası ödenecek. Ağabeyler yollar, köprüler yapmışlar. İstanbul’daki yoldan geçenden 10 kuruş, geçmeyenden 100 kuruş alınıyor. Sen oradan geçmesen de oradan araba geçmediği için oradan para alınıyor. Bunların ülke yönetmesi yanlış. Çünkü adam kayırıyorlar, esnafın durumunu bilmiyorlar"

"Bu ekonomiyi bunlar yönetemez durumdalar. Erdoğan yorgun otobüs şoförü gibi. Bir yorgun şoförün kullandığı arabaya biner misiniz? Hele bir de ehliyeti yoksa. Allah’ın izniyle 24 Haziran akşamı, yorgun, sürekli kafası düşen bu şoförü usuletle, suhuletle evine dinlenmeye göndereceğiz. Ben size güvendim, 100 bin imzayla yola çıktım. Milletin tek kadın adayı olarak yanınızdayım"

"Size buradan söz. Suriyeli vatandaşları vatanlarında yaşatmak için bir yol ortaya koyacağız. İnsanların en mutlu yaşayacakları yer vatanlarıdır. Biz inşallah 2019’da Suriyeli mültecilerle Suriye’de iftar yapacağız"

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.