Milli Savunma Bakanlığına 396 sivil memur alınacak

Milli Savunma Bakanlığına 396 sivil memur alınacak

Milli Savunma Bakanlığı resmi sitesinden en az lise mezunu 396 personel alınacağını duyurdu. Sivil memur alımı yapacağını duyuran Bakanlık, başvuru için hangi şartları öne sürüyor? Başvurular ne zaman sona erecek? Tüm yanıtlar haberimizde..

A+A-

Milli Savunma Bakanlığı resmi web sitesi üzerinden bünyesinde çalıştırmak üzerine 396 sivil memur alımı yapacağını duyurdu. Başvurmak isteyen vatandaşların 18’in yaşın üzerinde olması ve KPSS puanına sahip olması başvuru şartlarının içinde yer alıyor.

Başvuruda bulunmak için www.msb.gov.tr sitesine girerek 12 Şubat 2018 saat 17.00’a kadar başvuru formunu doldurmak yeterli oluyor. Başvuru formunun doldurulmasından sonra her adaya kendine ait bir aday numarası verilecek, adaylar başvuru sürecini bu numarayla web sitesi üzerinden takip edebilecek ya da değişiklik yapabilecek. 26 Şubat 2018 tarihinde ön başvuruları kabul edilen adaylar yine Bakanlığın resmi sitesi üzerinden kamuoyuna duyurulacak. Bu isimler en geç 12 Mart 2018 tarihine kadar tüm belgeleri  MSB Personel Temin Daire Başkanlığı Cebeci/Ankara’ya ister posta yoluyla isterse elden teslim edecekler. Belgeleri incelenen adaylar Bakanlığın sınavlarına tabii tutulacak. Gerçeği yansıtmayan başvurular geçersiz sayılacak.

Kimler başvuru yapabilir? Başvuru şartları nelerdir?

Milli Savunma Bakanlığı’nın yaptığı resmi duyuruda başvuru şartları da yazılı olarak bildirildi. Peki kimler başvuru yapabilir? İşte Bakanlığın resmi sitesinden duyurduğu başvuru şartlarının tam metni:

(1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel ve özel

şartlara sahip olmak;

(a) Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak,

(b) 18 yaşını tamamlamış olmak,

(c) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

(ç) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile;                       

kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

(d) Askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına

gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

(e) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

(f) Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak

(2) Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi

görevlerde çalışıyor olmamak,

(3) Sözleşmeli subay, sözleşmeli astsubay, uzman erbaş veya sözleşmeli er olarak

sözleşmesi feshedilmiş veya halen çalışıyor olmamak,

(4) 11 Kasım 2016 tarihli ve 29885 sayılı “Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel

Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği” gereğince;

Yapılacak sınavlar sonucunda başarılı olan asil ve yedek adaylar Engelli Sağlık Kurulu

Raporu Vermeye Yetkili Sağlık Kuruluşları listesinde yer alan Sağlık Bakanlığı bağlısı sağlık hizmet sunucularından "Memur Adayı Olur" kararlı sağlam raporu almış olmak,

(5) Bakanlar Kurulu Kararları ve mahkeme kararlarınca terör örgütü olarak kabul edilmiş tüm terör örgütleri ile herhangi bir irtibatı veya iltisakı bulunmamak

(6) Her bir kadro unvanı için belirlenen niteliklere sahip olmak (TABLO-2),

(7) Lisans, Ön lisans ve Ortaöğretim (lise) mezunları için 2016 yılında yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından 2016-KPSSP03(Lisans), 2016-KPSSP93(Önlisans) ve 2016- KPSSP94 (Ortaöğretim) birine girmiş ve ilgili KPSS puanını almış olmak.

NOT: Şehit, malul ve muharip gazi eş ve çocuklarının; anne, baba veya eşinin şehit/gazi

olduğunu gösterir belge ile başvurularında, almış oldukları merkezi sınav puanına, aldığı

puanın %10 fazlası eklenerek hesaplanmış puan dikkate alınır. (Anne/baba veya eşi TSK’ya mensup ise bağlı olduğu Kuvvet Komutanlıklarının Personel Başkanlığından, diğer kamu kurumlarına mensup ise, mensup oldukları Bakanlık ve Sosyal Güvenlik Kurumunun her ikisinden de belge alacaklardır.)

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.