Mirasımız: Hologenetik hafıza

Mirasımız: Hologenetik hafıza

Türkiye’de ilk kez açılan Hologenetik Hafıza Kursu hakkında bilgi veren Doç. Dr. Billur Memmedli İsmaylova, “Çalışmalarımız çok keyifli geçiyor. İnsanların değişimini görmek ve onlarla birlikte değişmek bana inanılmaz derecede keyif veriyor” dedi

A+A-

Doç. Dr. Billur Memmedli İsmaylova, Türkiye’de ilk kez Ankara’da açılan Hologenetik Hafıza Kursu ile insanların kendilerini fark etmelerini sağlıyor. Hologenetik hafızanın ne olduğu konusunda bilgiler veren İsmaylova, “Bu aslında dünya çapında yeni harekete geçen bir çalışma. Burada insanın yolcuğu anlatılıyor. İnsanın neden dünyaya geldiği anlaşılmaya çalışılıyor. Bu çalışmada en önemli şey, bedendir. Bütün bilgiler, bedende saklıdır. Bedenin evrimleşmesi, amaca ulaşmamız için de beden, zihin ve duygu bağlantıları anlatılıyor. Aslında bu bilgileri psikologların da öğrenmesi gerekiyor. Çünkü çok kapsamlı ve çok derin bilgiler var. Bunun bir üst boyutu da mirasımız olan hologenetik hafıza.

“İNSANLARIN DEĞİŞİMİNİ GÖRMEK ÇOK KEYİFLİ”

Baktığımız zaman insan, kendisini yaşamıyor. İnsanların kendisini yaşaması için birtakım sıkıntıları fark edip sorunları çözmeye başlaması lazım. ‘Ben neden acı yaşıyorum’ diye kendine sorması gerekiyor. Aslında bugün dünyanın bu halde olmasında herkesin suçu var. Çünkü kişinin kendisiyle olan kavgası, dışarıya da yansıyor. Bu çalışma, ‘Aklınızı başınıza toplayın. Bu dünyanın iyi bir yer olması için size aktarılan mirasın farkına varın. Acılarınızın farkına varın ve onlarla yüzleşin, onları inkar etmeyin’ diyor. Ben, 2 senedir bu çalışmanın kursunu veriyorum. Bu aynı zamanda aylarca süren uzun bir çalışma. Çalışmalarımız çok da keyifli geçiyor. İnsanların değişimini görmek ve onlarla birlikte değişmek bana inanılmaz derecede keyif veriyor” şeklinde konuştu.

‘GEN ANAHTARI’ KİTABI GELİYOR

Hologenetik hafıza ile ilgili yakında bir kitap çıkaracaklarını da belirten Billur Memmedli İsmaylova,“Ben, Azerbaycan doğumluyum. 25 yıldır Türkiye’de yaşıyorum. Daha önce 15 sene Rusya’da yaşadım. Aslında akademisyenim. Bu konulara ilgim aileden geliyor. Yani, hologenetik yapımdan geliyor. Ben de birçok acı yaşamış biriyim. Kadın erkek ilişkisi, para ve kariyer konusunda hayat beni baya bir sıktı. O yüzden bana gelen kişileri çok iyi anlıyorum. Çünkü aynı durumları ben de yaşadım. 68 yaşındayım, aslında bu yaşta hem eğitim veriyorum hem de eğitim alıyorum. Yaklaşık 10 sene önce de hologenetik hafıza ile tanıştım. Bu bilginin eğitimini aldım. Üniversite kongrelerine katılıyorum. Orada da bu bilgileri anlatmaya çalışıyorum. Bu konuyla ilgili ‘Gen Anahtarı’ isminde yaz mevsimine doğru bir kitap çıkacak. Kitap çıktıktan sonra bu konuya ilginin daha da artacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.