Moody's: Dünyanın en yüksek cari açığı Türkiye'de!

Moody's: Dünyanın en yüksek cari açığı Türkiye'de!

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Türkiye'nin cari açık konusunda dünyada en kötü ülke olduğunu açıkladı.

A+A-

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, yayınladığı değerlendirmelere göre Türkiye'nin cari açık konusunda gelişmiş ülkeler arasında dünyanın en kötü sıralamasında olduğunu açıkladı. Tayvan'ın en fazla cari fazlalık veren ülke olduğunu açıklayan Moody's, Türkiye'de cari açığın her geçen yıl daha fazla arttığını, cari açık dolayısı ile ekonomide sorunların olduğunu ifade etti. Yapılan değerlendirmede gelişmekte olan ülkeler arasında olan Rusya'nın ise en az dış borcu olan gelişmekte olan ülkeler sıralamasında ilk sırada olduğu değerlendirildi.

Asya Ülkeleri Ekonomisi Daha Sağlam

Moody's, Asya ülkelerinin ekonomilerinin daha sağlam ekonomiler olduğuna değinerek, özellikle Tayvan ve Hong Kong gibi ülkelerin ekonomik olarak dış borç ve diğer etkenler göz önüne alındığında üretim fazlalığı dolayısı ile ekonomilerini her daim daha yüksek hedefe doğru taşıdıklarını açıkladı. Tayvan'ın cari fazlalık veren ülkeler sıralamasında gelişmeye devam eden ülkeler sıralamasında birinci sırada olması ise Asya bölgesinin en fazla dikkat çeken ve üretimi en fazla olan ülkeler olduğunu tekrar ortaya koymuş oldu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.