Muharrem İnce Çorum'da Açıklama Yaptı

Muharrem İnce Çorum'da Açıklama Yaptı

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Çorum'da miting sırasında vatandaşlara seslendi.

A+A-

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Türkiye'nin son dönemde Fransa tarafından kutsal kitaba karşı ortaya atılan açıklamaları dolayısı ile diri olması ve tepki göstermesi gerektiğine değinerek, İsrail yönetiminin Filistin sınırında insanlık dışı saldırılarına karşı ise vatanın daha beraber, daha diri ve daha iri olması gerektiğini açıkladı. İnce, Türkiye'nin kendilerinin iktidarında çok daha iyi olacak olduğuna değinerek, daha yeni, daha gelişmiş ve daha fazla özgür bir Türkiye'nin olması adına hukuk, yargı ve ekonomi alanında en üst düzeyde yeni adımlar atacak olduklarını, OHAL'i hemen kaldıracak olduklarını açıkladı. OHAL ile ilgili düşüncelerinin sadece Recep Tayyip Erdoğan'a yaradığını belirten İnce, bu konuda Erdoğan yönetiminin OHAL'i devam ettirdiği süre sonucunda 24 Haziran gecesi OHAL sürecinin sona erecek olduğunu belirtti.

İnce'nin Açıklamalarından Satır Başları

"Cumhurbaşkanı olduğumuzda çiftçiye mazotu 3 ile 3, 50 lira arasında vereceğiz. 'Neden kesin bir rakam söyleyemiyorsun Muharrem İnce? Neden 3 mü, 3,5 mu diyemiyorsunuz?' derseniz, söyleyeyim, CHP bir program açıklıyor, bir de cumhurbaşkanı adayı bir program açıklıyor. Ben manifestomu ayın 19'unda Samsun'da açıklayacağım. Ayın 24'ünde de Sayın Genel Başkan açıklayacak. Benim çalıştığım ekonomist arkadaşlarla, genel merkezin çalıştığı ekonomist arkadaşlar arasında bir hesap anlaşmazlığı var. Ben diyorum ki '3 liraya verebiliriz mazotu' onlar diyor ki '3,5 liraya vereceğiz.' Arada bir şey kalmadı, halledeceğiz. Seçimden önce kesin rakamı söyleyeceğim size ama 3 liranın altında olmayacak 3,5 liranın da üzerinde olmayacak."

"Adaylığım açıklandığında parti rozetini çıkardım, 'Sadece CHP'lilerin değil 81 milyonun adayı olacağım.' dedim. Tek olan şey bir grubun olamaz. Cumhurbaşkanı tektir, herkesin cumhurbaşkanıdır. Ben Çorum'dan AK Partili analara sesleniyorum, AK Partili bacılara sesleniyorum, size söz veriyorum çocuklarınızı iyi okullarda okutacağız."

"Türklerle Kürtler arasında bir gönül köprüsü kurmak istedim. Sünniler, Aleviler ve Şafiler arasında bir gönül köprüsü kurmak istedim. Bu milleti barıştırmak, uzlaştırmak, büyük bir şemsiye altında toplamak istiyorum. Hepsini ziyaret ederek, cumhurbaşkanı adaylarına başarılar diledim. Ben bu ülkede kavga istemiyorum. Fransa kutsal kitabımıza laf ediyor, ABD ile problemler yaşıyoruz, İsrail Müslümanları katlediyor Filistin'de... Türkiye'nin iri olması lazım, diri olması lazım, bir olması, beraber olması lazım. Önce bunu sağlayacağız. Benim çılgın projem huzur ve 3B. Birincisi barışacağız, ikincisi ekonomik olarak büyüyeceğiz, üçüncüsü de bölüşeceğiz. Bunu başaracağız. Bunu birlikte başaracağız emin olun."

Etiketler : , , ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.