Mutlu Evliliğin Sırları Nelerdir

Mutlu Evliliğin Sırları Nelerdir

Eğer uzun evliliğin sırları nelerdir diye merak ediyorsanız sizlere evliliğinizin uzun sürmesi için öneriler sunalım. Evliliğinizin uzun ömürlü olmasını istiyorsunuz ve severek evlilik mi yoksa görücü usulü evlilik mi diye merak mı ediyorsunuz

A+A-

Uzun Süreli Evliliğin Sırları Nelerdir? Mutlu Bir Evliliğin Püf Noktaları Evlilik Aşkı Öldürür Mü? Görücü Usulü Mi Severek Mi Evlilik?

Evliliğinizin uzun ömürlü olmasını istiyorsanız ve severek evlilik mi yoksa görücü usulü evlilik mi diye merak ediyorsanız size mutlu bir evliliğin püf noktalarını paylaşacağız.

Uzun Evliliğin Sırları Nelerdir? Mutlu Evliliğin Püf Noktaları

Eğer uzun evliliğin sırları nelerdir diye merak ediyorsanız sizlere evliliğinizin uzun sürmesi için öneriler sunalım:

  1. Eşinizi dinleyin ve empati kurun. Evlilikte yaşanan pek çok problem iletişim hatalarından ve eşlerin birbirini dinlememesinden kaynaklanmaktadır. Ben merkezli bir iletişim eşler arasındaki bağları zamanla kopmaktadır.
  2. Gününüzün bir saatini sohbet ederek geçirin. Günümüzde hepimizin yoğun ve stresli bir hayatı var. Böyle olunca iş ya da okuldan dönünce birbirimizle ilgilenmek yerine daha fazla bireysel zaman geçiriyoruz. Ancak bireysel zaman geçirmek yerine eşiniz ve çocuklarınızla akşam bir saat gününüzün nasıl geçtiğini paylaşmanız, onları dinlemeniz aile dinamiğinizi inşa etmenizi sağlayacaktır.
  3. Sürprizler yapın. Eşinizin seveceği bir şeyi ya da sadece onu düşündüğünüzü ifade eden bir şeyi ona hediye edin. Böylelikle onu düşündüğünüzü ve sevdiğinizi somut olarak ona göstermiş olursunuz.
  4. Sorunlarınızla yüzleşin, kaçmayın. Günümüzde uzun bir evlilik için ne yapmalı diye soran kişilere pek çok evlilik uzmanı sorunlarınızdan kaçmak yerine üzerine gitmenizi önermektedir. Sorunlar yokmuş gibi davranmak daha sonra daha derin ve çözülmez problemler yaşamanıza yol açabilecektir.
  5. Ufak tatil planları yapın. Evinizden biraz uzaklaşarak yeni bir ortamda vakit geçirmek ara sırada olsa ilişkinizi tazelemek için size istediğiniz fırsatı sunacaktır.
  6. Onun isteklerine saygı duyun. Kendi sevdiğiniz şeyleri sırf siz seviyorsunuz diye onun da sevmesini beklemeyin. Onun alanına ve kişiliğine saygı duyun. İlişkinizdeki saygıyı sürdürmeniz mutlu bir evlilik ve ilişkinin en büyük sırrıdır.

Görücü Usulü Mü Severek Evlenmek Mi?

Evlilik için eski çağlardan beri görücü usulü evlilik ülkemizde oldukça fazla tercih edilmektedir. Çünkü görücü usulü evlilikte araya başka kişiler girmekte ve karşılaştırılacak kişilerin birbirine uygun olup olmadığına aile büyükleri ya da aile dostları karar vermektedir. Bunun doğal bir sonucu olarak kişiler tanışıp anlaşıp anlaşamayacağına bakmaktadır. Görücü usulü evlilikler ile mutlu olan çok fazla kişi olduğu gibi mutsuz olan çok fazla kişi de mevcuttur. Bu nedenle görücü usulü evliliğin uzun sürüp sürmeyeceği ya da mutlu bir evlilik sağlayıp sağlamayacağı kişiden kişiye göre değişim gösterecektir. Severek evlenenler ise genel olarak birbirini tanıyan ya da birbirine çok aşık olan ve tanımak isteyen kişilerin başvurduğu bir evlilik yöntemidir. Severek evlenenler arasında da çok uzun ve mutlu bir evlilik sürenler olduğu gibi anlaşamayan çiftler de bulunmaktadır.

Bu kapsamda severek evlenmek mi görücü usulü evlenmek mi diye soracak olursanız birbirinizi anlamaya ve birbirinize saygı duymaya devam ettiğiniz sürece iki tür evlilik ile de mutlu ve uzun ömürlü bir ilişki yürütmeniz mümkün olacaktır.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.