Nazar Nedir? Nazar Var mıdır Nazardan Korunmak

Nazar Nedir? Nazar Var mıdır Nazardan Korunmak

Herhangi bir şeye nazar değmesi durumu, hayranlık – aşırı beğenme esnasında kıskançlık etkisinin gözlerden yayılan bir ışın ile meydana geldiği durum olarak belirtilir. Peki bu olumsuz etkiden korunmak mümkün mü?

A+A-

Nazar Nedir? Nazar Değmesi Nedir?, Nazardan Korunmak Mümkün mü?

Nazar kavramına bilimsel açıdan bakmak mümkün mü? Nazar nedir? Nazardan korunmak mümkün mü? Sorunun yanıtı veriliyor.

İlk olarak halk arasında nazar olarak kullanılan bu kavramın neyi ifade ettiği cevabı veriliyor. Nazar nedir? Kötü enerji, akla gelen ilk açıklamadır. Çoğu kişinin etkilendiği, oldukça kendisini mutsuz hissettiği bir kavram olarak açıklanabiliyor.

Nazar Kavramına Bilimsel Bakış

Herhangi bir şeye nazar değmesi durumu, hayranlık – aşırı beğenme esnasında kıskançlık etkisinin gözlerden yayılan bir ışın ile meydana geldiği durum olarak belirtilir. Genelde bakılan nesnelerde bozulma – kırılma gibi durumlar, nazar değdiği iddia edilenin insan olması durumunda ise sağlığın bozulması gibi durumların söz konusu olduğunu söyleyebiliriz. Halk arasında bu gibi durumlar nazar olarak açıklanıyor.

Nazar;

Gözden yayılan ışınların doz ve oranları ile insanlarda sinir, heyecan, kıskançlık gibi anlarda daha da artarak tahrip edici bir gücü olduğu açıklanmıştır. İşte bu güç renkli gözlü insanlarda diğer koyu renge sahip olan kişilerden daha güçlü olabiliyor. Biyoenerji ile de zaman zaman bağdaştırılan bu durum, direkt olarak ışık enerjisinin madde ya da insan üzerinde bir etkisinin olduğunu da kanıtlar nitelikte.

Kimlerin nazarı değebilir?

Merak edilenler arasında yer alan kimlerin nazarı değer sorusunun yanıtı. Enerji olarak açıklandığında, direkt olarak gözleri açık renkli olan kişiler için enerji yayma konusunda etkili olduğu sonucu çıkıyor. Bakıldığında direkt olarak bunu görerek hareket etmek, bu kişilerin enerjisinin daha yoğun olduğunu bilmek önemli.

Nazardan Korunmak İçin Ne Yapmalıyız?
Evet, merak edilen bir diğer husus ise nazardan korunmak için ne yapmalıyız sorusunun yanıtı. Bu durumda direkt olarak İslam ile bağdaştırılarak, dualar geliyor. İslam ile bağdaştırılamayan ancak halk arasında son derece yaygın olan korunma yöntemlerinden biri de nazar boncuğu… Boncuk ile korunmanın mantığı ise kişinin birine ya da bir nesneye zarar vermeden önce direkt olarak o boncuğa bakarak – dikkatini çekmesi sağlanarak o kötü ışık enerjisinin insan ya da nesne üzerinden gitmesini sağlamak şeklinde açıklanıyor.

Dua ile korunma ise İslam dininde yer alıyor. En etkili nazar duası aramaların sonunda, bu alanda etki edeceği düşünülen dualar akıllara geliyor. Hem kişinin kendisini iyi hissetmesi hem de Allah’a sığınarak nazardan korunması söz konusu olabiliyor.  

Nazar Değdiğini Nasıl Anlarız?

Nazar değmesi durumunun olmasını nasıl anlayacağız sorusu da sıkça sorulan sorular arasında. Nazar değdiğini nasıl anlarız evet aslında insanların vücudunda ki ağırlık, uyuma istediği ya da sağlık problemlerinin olması direkt olarak nazar değmesi ile açıklanabiliyor. Ancak bunun dışında nesneler üzerinde ki etki ise direkt olarak kırılma bozulma gibi o an direkt olarak anında etki olarak gösteriliyor. Bunun olması durumunda elbette sorunun çözümü için sonrasında dua okumak, insanlar için etkili olabiliyor

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.