Ordu’nun, 2017 Yılı Genel Asayiş ve Güvenliği Değerlendirildi

Ordu’nun, 2017 Yılı Genel Asayiş ve Güvenliği Değerlendirildi

Ordu’nun, 2017 yılındaki genel asayiş, güvenlik, uyuşturucu ve kaçakçılıkla mücadelesi, Vali Seddar Yavuz başkanlığında yapılan toplantıda değerlendirildi.

A+A-

Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Vali Seddar Yavuz’un yanısıra, Ordu Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ayaz, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, İl Jandarma Komutanı Albay Tolunay Başer, ilçe kaymakamları, ilçe emniyet ve jandarma komutanları ile asayiş birimlerinin amirleri katıldı.

Vali Seddar Yavuz, toplantıda yaptığı konuşmada, ”2017 yılında, ilimizdeki asayiş, güvenlik, uyuşturucu ve kaçakçılıkla mücadele bağlamında nasıl bir yıl geçirdiğimize dair karnemizi herkes görmüştür. Dolayısıyla ilçe bazında yapılan analizleri bir kez daha birlikte gözden geçirmek, 2018 yılında neleri daha iyi yapabiliriz? Hangi alanlarda almamız gereken mesafeler, tedbirler var? Bunları gözden geçirelim istedik. Adli safhada suçluların adalete teslim edilmesi, cezalandırılması noktasında her zaman desteğini gördüğümüz kıymetli Başsavcımıza toplantımıza katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Devletin asla vazgeçemeyeceği en önemli görevlerden bir tanesinin güvenlik konusu olduğuna dikkat çeken Vali Yavuz, ”Can ve mal güvenliğini, namus güvenliğini sağlama noktasında en önemli görevleri, önleyici hizmet kapsamında sizler ifa ediyorsunuz. Özellikle ilçelerde kaymakamlarımızın emir ve komutasında emniyet müdürlerimiz, ilçe jandarma komutanlarımız yoğun bir mesai harcıyorlar. Geldiğimiz noktada, dünyada hızla artan bir suçla karşı karşıyayız. Modernleşmeyle birlikte suç çeşitleri de artıyor ve yol gösterici bir takım film, sosyal medyadaki aktiviteler başta olmak üzere suçluluğu özendiriyor” diyerek, dikkatlerden kaçmaması gereken hususlardan bir tanesinin de uyuşturucu olduğunun altını çizdi.

Vali Yavuz, “Türkiye daha önce transit bir ülkeyken, artık uyuşturucu konusunda hedef ülke konumuna geldi. Bu nedenle dikkatimizi uyuşturucu ile mücadele konusuna vererek, her bir uyuşturucu türüne göre yeni politikalar geliştirmemiz gerekiyor. Mülki idare amirlerimizin, emniyet ve jandarma birimlerimizin bağımlılıkla mücadele konusunda insanların uyuşturucu maddeleri ile tanışmadan önlem alması noktasında çalışma yapması önem arz ediyor” diye konuştu.

Risk altında olan gruplara yönelik bir çalışma yapıldığını söyleyen Vali Yavuz, ”Risk grubunda bulunan çocuklara yönelik projemizi desteklemenizi, ilçenizdeki bu çocuklara yönelik sosyal, ekonomik ve kültürel projelerle yanlarında olmanızı bekliyoruz. İnsanlar uyuşturucu ile tanıştıktan sonra tedavinin çok kolay olmadığını biliyoruz. O, nedenle Valilik olarak bizim çalışmamız, insanları uyuşturucu ile hiçbir şekilde tanıştırmamak, mümkünse bunu engellemek olacaktır. Bununla ilgili olarak şu anda risk haritamız ortaya çıktı. Bunları sizinle yakın bir zaman içinde paylaşacağız ve ikinci dönem içerisinde bunları uygulamayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Konuşmasında özellikle, okul önlerinde alınan tedbirlerin yeniden gözden geçirilmesini isteyen Vali Yavuz, internet kafeler ile oyun salonlarındaki denetimlerin artırılmasını, hassasiyet gösterilmesini, umuma açık yerlerde de sık denetimler yapılmasını, ayrıca halk günlerine de önem verilmesini istedi.

Toplantıda, emniyet ile jandarma asayiş birimleri tarafından kişilere ve mal varlığına karşı işlenen suçlar konusunda detaylı bir brifing sunuldu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.