ÖSYM, DUS ve STS sonuçlarını açıkladı

ÖSYM, DUS ve STS sonuçlarını açıkladı

Adayların merakla beklediği Diş Hekimliği Uzmanlık Eğitim Giriş Sınavı (DUS) ve Diş Hekimliği Alanında Yurt Dışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı (STS-Diş Hekimliği) sonuçları bugün itibariyle ÖSYM tarafından ilan edildi. DUS ve S

A+A-

Anadolu Ajansı'nın haberine göre; ÖSYM adayların dört gözle beklediği 2017 Diş Hekimliği Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2017-DUS Sonbahar Dönemi) ile 2017 Diş Hekimliği Alanında Yurt Dışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı'nın (STS-Diş Hekimliği) sonuçlarını açıkladığını ilan etti. ÖSYM heyecanla beklenen sınav sonuçlarını "https://sonuc.osym.gov.tr" adresinden ilan etti.

Ayrıca ÖSYM 10 Eylül 2017'de uygulanan 2017 Diş Hekimliği Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavında ÖSYM Yönetim Kurulu Kararı ile Klinik Bilimleri Testi'nde yer alan 21'inci ve 68'inci soruların iptal edildiği, 16'ncı sorunun doğru seçeneğinin "B" olarak, 19'uncu sorunun doğru seçeneğinin ise "E" olarak düzeltilmesine karar verildiği ve bu kararın adaylara 29 Eylül'de bildirildiğini duyurdu. Ankara 4. İdare Mahkemesi kararları ile Klinik Bilimler Testinde yer alan 14'üncü ve 62'nci soruların, daha önce Yönetim Kurulu kararıyla doğru seçeneğinin "B" olarak düzeltilmesine karar verilen 16'ncı sorunun da iptaline karar verildi. Böylece yeni değerlendirmeler yapılmış oldu. 

DUS ve STS sonuçlarına nasıl erişilir?

Adaylar,  "https://sonuc.osym.gov.tr" adresinden, kimlik numaraları ve şifreleri ile sınav sonuçlarına ulaşabilecek.

Etiketler : , , ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.